Y. Reha Alp TFF'den istifa etti

 Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel disiplin Kurulu 'nun Trabzonlu üyesi Yusuf Reha Alp  görevinden istifa ettiTrabzonspor başkanı Sadri Şener'e PFDK' tarafından  hukuksuz şekilde verilen  hak mahrumiyeti cezasının ardından istifanın eşiğine gelen PFD

Y. Reha Alp TFF'den istifa etti
banner432

 Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel disiplin Kurulu 'nun Trabzonlu üyesi Yusuf Reha Alp  görevinden istifa etti

Trabzonspor başkanı Sadri Şener'e PFDK' tarafından  hukuksuz şekilde verilen  hak mahrumiyeti cezasının ardından istifanın eşiğine gelen PFDK'nın Trabzonlu üyesi Yusuf Reha Alp bu gün görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Haber61 net Alp'in bu nedenle istifa edeceğini 'Alp İstifanın eşiğinde" manşetiyle duyurmuştu.

Alp, "Yaklaşık iki gündür sosyal medyada hakkımda yer alan yorum ve ithamları büyük bir üzüntüyle izliyorum. Hatta bu, öyle bir noktaya geldi ki, kulübe hizmetlerini kamuoyunun takdir edeceği rahmetli babam dahi konuya dâhil edilmeye başlandı. Tüm bu yaşananları “aile olarak” hak ettiğimizi düşünmüyorum. 

Trabzonsporlu olduğuna inanmak istediğim kişilerle aramda oluşan “hukuki yorum ve değerlendirme” farkının, bu noktaya gelmesi sürecinde bir hatam var ise, şahsım adına özür diliyorum. Ancak konunun artık beni aşıp, çok sevdiğimiz Trabzonspor Kulübü’nü yıpratma aşamasına geldiğini görmek ziyadesiyle üzüntü verici.

Gelinen bu noktada, şahsıma yapılan tüm küfür ve hakaretleri, kişiliğimden ödün de vererek, sineye çekip, “ortak mücadele vermemiz gereken başkalarını sevindirmemek” adına hiçbir yorum yapmayacağımın bilinmesini isterim. 

Bugün sadece, çok tartışılan PFDK kararlarına koyduğum muhalefet şerhlerini kamuoyu ile paylaşarak konuyu kendi açımdan kapatıyorum. Belki bu vesile ile, Arjantin’e bağımsızlığını kazandıran ünlü komutan Bernardino Rivadavia’nın dediği gibi, “geleceği öne alma şansımız” doğabilir.  

Yine bu vesile ile, içinde bulunmaktan onur duyduğum Trabzonspor camiasının bir kısmının, “hakkı ve hukuku” yeterinde savunamadığımı düşünmesi üzerine, işgal ettiğim Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu Üyeliği koltuğundan an itibarıyla istifa ettiğimi de kamuoyu ile paylaşmak isterim. 

*

Yıllar önce küçük bir kasabada, kör bir adama yıllar boyu eşlik eden ve adamı terk ettiği anda gözlerinin açılmasını sağlayan köpeğin hikâyesini hatırlatmak gerekiyor. Belki, bu yaşananlar üzerine verdiğim istifa, Türk Futbolu’nun önünü kapayanların gözlerinin açılmasını sağlar da, koltukta oturarak başarmaya gücümün yetmediği bir şeyi, mezkûr koltuktan kalkarak başarabilirim. 

İstifamdan itibaren “tarafsız kalma” zorunluluğunu kaybetmem dolayısı ile de, kendi camiasının büyük bir kesimi tarafından yalnız bırakıldığına inandığım “Büyük Trabzonspor”’un değerli Başkanı’nın her zaman yanında olacağımın da bilinmesi isterim.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur..

 

Av. Yusuf Reha ALP" dedi.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
osman çakır
osman çakır - 7 yıl Önce

helal olsun sana umarım diğerleride seni örnek alır.

Gaydaşlı
Gaydaşlı - 7 yıl Önce

Sayın alp en doğru kararı vermiştir.Bu davranışlar ailelerin içinden gelen bir olgu bir düşünce evet rahmetli babasıda sağ olsaydı aynısını yapardı.t.f.f kurullarındaki diğer trabzonlularında apl gibi duruşu göstermesini bekleriz.ama nerde hayatı boyunca bir kenara itilmişler bu koltuğa geldiğinde trabzonsporluluk ruhunu ikinci plana atarlar..bekleyip göreceğiz..saygılarımlaa..

pitbull
pitbull - 7 yıl Önce

sn atilla dilaverin tweetlerini okursanız.reha bey in fenere çalıştığını anlarsınız. şenerin ceza alması bahanesiyle istifa etmiş.gerçekleri er yada geç herkes öğrenecek..

alfili
alfili - 7 yıl Önce

sıra sende sayın beyazlı aynı erdemi senden bekliyoruz.zaten trabzonlu birinin, kendini sürüüü diye adlandıranlarla aynı yerde ne işi var.gerçi sürünün hangi gurubuna ait olduklarını söylemediler ama!!!istifa için hacı abinden talimat gelecekse biz çok bekleriz o zaman!!

baysel
baysel - 7 yıl Önce

Bakmayız siz, ilk genel kurulda eğer Sadri Şener yine başkan olursa bu arkadaş as başkandır. aha buraya yazdım. Ne demek Sadri Şener'in ceza almasında gücüm yetmedi. Arkadaş sen Trabzonlusun ve masaya yumruğu vuracaksın, eğer istifa edeceksen o zaman edeceksin. Şimdi değil. Geçti bor'un pazarı yemezler. Amacın başkaysa açık söyle.Mücadele edeceksin, istifa zavallı kişilere mahsustur. Baş edemedin de istifa etti derler sonra.. Boş ver bu işleri. Zaten bu işler de boş ya...

Yako
Yako - 7 yıl Önce

yahu b ı goremedık o yorumları. adam hesbaını kapatmıs. herkes yorumalrdan bahsedıyo ama ıcerıgını soyleyen yok. nası etcez?

sukru ozyurt
sukru ozyurt - 7 yıl Önce

Atilla dilaverin twitlerini ve paylastigi belgelere bakarsaniz bu adamin ne halt karistirdigini anlarsiniz... Foyasi ortaya cikinca tabiki istifa edecek...

yasarkaya
yasarkaya - 7 yıl Önce

vay anasını sayın seyirciler bu işlerde babadan oğula geçiyormuş hani padişahlık kalkmıştı

banner421