7m


7m

hyundai

UEFA'dan telefon FIFA'dan faks

TFF Yönetimi, göreve devam edip etmemek için toplandığı sırada UEFA'dan telefon, FIFA'dan faks geldi.Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, dün İstanbul'da Mehmet Ali Aydınlar başkanlığında toplanarak, 26 Ocak'ta yapılan Olağanüstü Genel Kurul'da gündeme gele

Spor 31.01.2012, 08:25
UEFA'dan telefon FIFA'dan faks

TFF Yönetimi, göreve devam edip etmemek için toplandığı sırada UEFA'dan telefon, FIFA'dan faks geldi.

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, dün İstanbul'da Mehmet Ali Aydınlar başkanlığında toplanarak, 26 Ocak'ta yapılan Olağanüstü Genel Kurul'da gündeme gelen 'güven tazele' çağrılarını masaya yatırırken, kritik toplantıya FIFA ve UEFA'nın şok talepleri damga vurdu.

Genel Kurul'da yaptığı konuşmada istifa sinyali veren ve bu kararını kamuoyu ile paylaşacağı iddia edilen Aydınlar, yönetici arkadaşları ile dün saat 15.30 sularında İstinye'deki TFF binasında toplantıya başladı.

Toplantı başladıktan birkaç dakika sonra başkan Aydınlar'a bir UEFA yetkilisinin telefonla Futbol Federasyonu'nu aradığı ve 26 Ocak'ta gerçekleşen Olağanüstü Genel Kurul'da yapılan konuşmalar ile alınan kararların tutanaklarını Türkçe olarak istediği bilgisi iletildi.

Hemen akabinde FIFA'nın da Genel Kurul tutanaklarını istediğini ifade eden bir faks ile Futbol Federasyonu'na başvurduğu kaydedildi. Ve bir anda kritik toplantının seyri değişti...

TFF, istekler için UEFA ve FIFA'ya ön bilgi verirken bu kurumlara gidecek dosyalar için çalışmalar başladı.

DEVAM VE REST!
Olağanüstü Genel Kurul'da 58. maddenin değiştirilmesi yönünde verilen teklifin kabul edilmemesi ve Fenerbahçeli yöneticilerin ağır eleştirileri üzerine istifa sinyali veren bir konuşma yapan Aydınlar, dün yönetim kurulu ile yaptığı toplantı sırasında fikir değiştirdi.

Aydınlar'a kritik toplantı öncesi Kulüpler Birliği'nden 'göreve devam et', Fenerbahçe Kulübü'nden ise yine 'güven tazele' çağrısı geldi. Fenerbahçe dışındaki kulüp temsilcileri de kendisini arayarak göreve devam etmesi telkininde bulundu. Aydınlar, tüm çağrılara rağmen istifa niyetindeydi.

Ancak toplantının başlarında önce UEFA'dan gelen telefon ardından FIFA'nın gönderdiği faks üzerine Aydınlar, şike soruşturması sürecinde elinin rahatlayacağını ve baskının kendisi yerine kulüpler üzerinde yoğunlaşacağını düşündü ve 'göreve devam' dedi.

Bu karar, TFF resmi sitesinden duyurulurken, 'güven tazele' çağrısı yapanlara da şu sözlerle meydan okundu: TFF Yönetimini güven tazelemeye davet edenlerin, Asıl güven tazelemesi gerekenler olduğuna inanıyoruz."


Yorumlar (6)
k.alemdar 10 yıl önce
yinede tff nin isi artik oturup adam gibi cözecegine inanasim gelmiyor her nedense, 58 reddedildi ama yinede tff nin inisyatifinde olan bir madde. yine evirip cevirip fb yi kurtarma politikalari devam eder gibibe geliyor, sadri sener bile fb ceza almazsa sasmam diyor, yasayip görecegiz.
hiddik 10 yıl önce
belliki aydınlara yukarıdan istifa etme talimati geldi.bu kesin acabası yok.eee yukarıdaki bakalım trabzonsporu bile bile ve tertemiz olmasına rağmen ham hum şarulup yapacakmı.cünkü verilecek karar kesinlikle aydinlar ve ekibinin karari değildir .karar yukarıdakınındır.
Eye Of The Tiger 10 yıl önce
İşte herkes görsün bu fenerasyonun Türkiye'yi nasıl rezil ettiğini.Daha önce bizim Inter maçımızla çakışan İstanbul Mahalle maçının tarihini saatini değiştirmek için bile gidip UEFA'ya danışacak kadar iş bilmez bu fenerasyon'dan adamlar kayıtları Türkçe olarak istiyor.Yani sizin yapacağınız tercümeyi de istemiyoruz onu da değiştirirsiniz anlayışı ve güvensizliği var.Bunların şikeyi korumak adına açtığı bu derin yaraları kim kapatacak çok merak ediyorum doğrusu...
k.alemdar 10 yıl önce
artik o yukarisi her kimse ben oraya aydinlardan daha cok güveniyorum, nedenini sorma, ama bir his bana o yukarisi coktan karar verirdi, bunlar özerkya güya ondan karismak istemiyor.
YADELLERDEN 10 yıl önce
Avrupa'yı işimize karıştırtan biziz.İşimizi kötü yaparak,adamları üstümüze çekiyoruz.Sonra da ''bunlar kim oluyor''diyoruz.FB'yi kurtarma uğruna,memleketi yakanlar;bundan sonra memlekette yaşamayacaklar mı ? Rezil oldular da haberleri mi yok ?Aynı gemideyiz sayın Aydınlar...
ANTİ-BURSA 10 yıl önce
Uefa bu işi bırakmaz ve bakın görün Platini amca fneri küme de düşürecek.Şikecilerin hakkından UEFA gelecek inanıyorum.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@