7m


7m

hyundai

"UEFA üç yıl ceza verecek"

Orduspor Kulübü Başkanı Nedim Türkmen, Türkiye'de yaşanan şike soruşturmaları nedeniyle UEFA'nın Türk takımlarına en az üç yıl kupalardan men cezası vereceğini söyledi. Başkan Türkmen, Türk futbolunun 3 Temmuz'da yaşanan şike soruşturması nedeniyle tamama

Spor 01.01.2012, 14:49

Orduspor Kulübü Başkanı Nedim Türkmen, Türkiye'de yaşanan şike soruşturmaları nedeniyle UEFA'nın Türk takımlarına en az üç yıl kupalardan men cezası vereceğini söyledi. 

Başkan Türkmen, Türk futbolunun 3 Temmuz'da yaşanan şike soruşturması nedeniyle tamamamen çöktüğü belirterek, "Futbolumuz tam anlamıyla dibe vurdu. 3 Temmuz'da yaşananlar bu durumu hızlandırdı.

Artık oynanan futbol kimseyi tatmin etmiyor. Seyirciler tribünden kaçtı. Yine bunun yanında hiçbir sponsor firma Türk futboluna yatırım yapmak istemiyor. Türkiye'de 15 yaş altında 10 milyon erkek var ancak nedense bunlardan oyuncular yetiştiremiyoruz.

Biz gidip yurt dışında yaşayan 3 milyon gurbetçiden milli takım ve kulüp takımlarını oluşturmaya çalışıyoruz. Alt yapıların mutlaka önemli hale gelmesi gerekiyor." diye konuştu.

Türk takımlarının ciddi bir borç batağı içinde olduğunu vurgulayan Türkmen, "Maalesef büyük takımların hepsi borç batağı içinde yüzüyor. Yakında bu borçlar döndürülemezse takımlarımız borç batağına saplanacaktır. Anadolu kulüpleri olarak biz haddimizi biliyoruz ama yinede bu durumdan etkileniyoruz. Futbolumuz kirlendiği için kimse Türk futboluna yatırım yapmak istemiyor. Futbolumuzun acilen temizlenmesi gerekiyor." dedi.

"TÜRK FUTBOLUNUN ACİLEN BÜYÜK BİR TEMİZLİĞE İHTİYACI VAR"
Türkiye'de futbolu yönetenlere çağrıda bulunan Başkan Nedim Türkmen, sözlerini şöyle sürdürdü: "Futbolumuzdaki kirlenmenin acilen temizlenmesi gerekiyor.

Temizlemek için UEFA'yı beklemeden kendi işimizi kendimiz görmemiz gerekirdi. Bir yılı kurtaracağız diye Türk futbolunun 10 yılını çöpe atamayız. Şu anda ciddi problemler var. Yakında Türk takımlarına Avrupa kapıları kapanırsa kimse şaşırmasın.

Bana göre UEFA Türk takımlarına asgari 3 yıl Avrupa Kupaları'na katılmama cezası verecektir. Çünkü UEFA olaylara sıfır toleransla bakıyor. Biz şike olaylarının patladığı gün bu olayı çözseydik bunlara gerek kalmayacaktı. Avrupa kupalarına katılamayınca artık biz kendi çöplüğümüzde kendi başımıza öteceğiz.

Avrupa'da olmadıktan sonra Türkiye liginde 30 yıl üst üste şampiyon olsan ne yazar. Önemli olan Avrupa'da başarılı olabilmek. Bana göre acilen Türk futbolunun büyük bir temizliğe ihtiyacı var. Bu gemi böyle fazla gitmez."

Türk takımlarının Avrupa Kupaları'nda mücadele ettikleri için oradaki pastadan pay aldığına dikkat çeken Nedim Türkmen, "Takımlarımız Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi'nde mücadele ediyor.

Böyle olunca biz de bu pastadan pay alıyoruz. Bu nedenle UEFA en ufak açığı değerlendirmek için çalışıyor. UEFA bizim dostumuz değil. Bir menfaat çakışması var." diyerek sözlerini tamamladı.


Yorumlar (8)
brdmvl 10 yıl önce
temiz futboldan yana olan dürüst adam nedim türkmen'e helal olsun.
xlarge 10 yıl önce
3 yıl az ne 3 yılı en az 8 sene bu kadar ahlaksızlıga süresız men bıle edebılırler
Enderp 10 yıl önce
Bu süreçte maalesef, Orduspor Başkanı Nedim Bey, bizim kendi Başkanımız Şener Bey'den çok daha dik, çok daha korkusuz ve net açıklamalarla durumu eleştirdi! Tebrikler!
k.alemdar 10 yıl önce
mesele malum takimi kurtarmaksa gerisi teferruattir bunlarin gözünde, ülke futbolu önemli degildir, ahlak önemli degildir, ahlaksizlik öyle bir islemiski bunlarin genine temizlemek öyle kolay degildir. söylenecek söz bulmakta zorluk cekiyor insan bu durusa.
Mahmut Eroğlu 10 yıl önce
Nedim baskan secimde sizi de göreceğiz.
G.COLMANTS 10 yıl önce
Sadri ŞENER başkan TFF-MHK-İstanbul basınını ve Trabzon içinde S.ŞENER başkanın maalesef başarısını kıskanan ,çekemeyen kişilere karşı tek başına yönetimiyle birlikte mücadele ediyo.S.ŞENER baştan beri dik durdu gerektiğinde konuştu her seferinde PFDK sevkedildi nerde Trabzonspor camiası?Nerde seçim zamanı boynuna atkıyı vurup Tesislerden çıkmayanlar nerde?Nerde Ömer.Çavuşoğlu-R.DİLMEN-S.Yula gibi fanatiklerin emek hırsızı başkanlarını nasıl sahiplenmeleri bu durumda bile ona nasıl kalkan oldukları!TS camiası S.ŞENER başkana hem özür borcu vardır birde bundan sonra herşeyiyle destek olma sözü ve mücadelesi içinde olmalı.BU İŞLER CAMİA işidir.SADRİ ŞENER BAŞKANI MÜCADELESİNDEN ÖTÜRÜ KUTLAR BAŞARISININ DEVAMINI DİLİYOM.
kayalık 10 yıl önce
eğer makul bir uygulama yapamazlarsa (yapmayacakları kesin gibi)5-7 yıl tüm ülkeye ceza gelecek! emperyalistler bizi görmemek için zaten bahane arıyorlar! al sana hem de ne gerekçe!
malkoc 10 yıl önce
İnanın uefa Türkiyeye ceza versin İstanbul basını ne yapr ne eder kıvırır ve suçu bize atar.Trabzon şampiyonlar ligine katılmasaydı, hayır ben gitmiyorum deseydi ceza almazdık derler ve suçu bize atarlar emin olun.Bu angutlara laf anlatamazsınız.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@