''UEFA temiz olduğumuzu biliyor''

ŞAMPİYON TRABZONSPORTrabzonspor başkanı Sadri Şener’den bomba gibi açıklamalar. Başkan Sadri Şener Kanaltürk televizyonunda yayınlanan ve Serhat Ulueren’in hazırlayıp sunduğu Telegol programına telefon bağlantısı yaparak önemli açıklamalarda bulundu. Başk

Spor 05.12.2011, 23:34
 ''UEFA temiz olduğumuzu biliyor''

ŞAMPİYON TRABZONSPOR

Trabzonspor başkanı Sadri Şener’den bomba gibi açıklamalar. Başkan Sadri Şener Kanaltürk televizyonunda yayınlanan ve Serhat Ulueren’in hazırlayıp sunduğu Telegol programına telefon bağlantısı yaparak önemli açıklamalarda bulundu.

 Başkan Sadri Şener iddianamede adının geçmesi ile ilgili olarak sorulan bir soruya”  Şimdi  kanun böyle ,ne yapalım. Bu kural sanırım seyirci için yazılmış ama bize uygulanıyor. Antremanlara bakmamızda yasakmış. Ben  Pazar gününden beri Fransa’dayım Lille ile oynayacağımız maçı normalde  izlerim ama ,hukuka olan saygımdan dolayı izlemeyeceğim.

Ayrıca antrenmanda izlemem yasakmış.  Ben Trabzon’daki tesislere gitmemde yasak o zaman. Çünkü Kulüp binasına gitmem için antrenman sahalarının ortasından geçmem gerek. Yada denizden geleceğim.Çünkü başka yol yok. Birde yönetim kurulu  toplantı salonu da antrenman sahasına bakar . Onun da yerini mi değişeyim. Beni bırakın ben mühim değilim. Futboldan para kazanan bir çok isim maçlara antremanlara çıkamayacak.  Onlara yazık.

Anayasa hüküm giymedikçe kimsenin çalışmasını engelleyemezsiniz der ama, yasa savcıya böyle bir hak tanımış. Birinin bu yanlışı değişmesi gerek.Bunu değişecek  olan da ben değilim.

LİLLE İLE OYNAYACAĞIZ

Başkan Sadri Şener Lille maçı yerine F.Bahçe Galatasaray derbisine daha fazla ilgi gösteren basını da esprlili bir üslupla eleştirerek”  Biz Türkiye’yi yurt dışında temsil ediyoruz. Bunu da iyi yaptığımızı düşünüyorum. Çarşamba günü ise UEFA şampiyonlar liginde Fransa temsilcisi  Lille  ile oynayacağız. Türkiye’de ise sizlerde dahil  derby maça odaklandınız. Siz derbiyle ilgileneceğinize göre Lille ile oynayacağımız  maçın sonucunu ben size haber veririm “dedi

ANAYASAYI BİLİYORMUSUNUZ

Yasa çıkmadan önce yasada  böyle bir madde olup olmadığının bilinmediğinde altını çizen başkan Şener “Peki sizler 1984 de çıkan Anayasanın tüm maddelerini biliyor musunuz

Hayır.

 Tümünü bilmek de mümkün değil zaten. Ancak bu yasaların daha dikkatli çıkması gerek,Ben hukukun üstünlüğüne inanırım.Bakın ben Fransa’dayım ve bana  burada tabligat yapamazlar. Ama hukuka saygımdan maça gitmeyeceğim

FB ‘DE CEZA ALMALIYDI

TFF’nin tavrınıda eleştiren başkan Sadri Şener “ Bakın temmuzdan beri  bu tartışma sürüyor.Fenerbahçe konusunda polemiğe girmem. Bakın Fenerbahçe’nin yaptığı toplantılara .Ben onların yarısı kadar konuşsam en az 3 ay ceza alırdım.  Zaten TFF yi küçük düşürdüğüm gerekçesi ile TFF bana 30 gün ceza vermişti. Şimdi Fenerbahçeli yetkililerin açıklamaları ve söylediklerine en az 300 gün ceza vermeleri gerekir. Ama kimseden çıt çıkmıyor. Ha ben TFF ceza versin de demem.

BU FUTBOLCULARA YAZIK

Trabzonspor’da futbolcuların mental ve fiziksel açıdan yıprandığının da altını çizen Şener “ Bakın biz 35 günde 21 maç yaptık. Pazartesi Çarşamba  Pazar  maç oynayacağız. Tamam Avrupadakı gibi bizde oynayalım da ,bu takım 7 gün de 3 maç daha oynayacak. Bakın bizim futbolcularda insan. Sizin gibi benim gibi insan onlarda. Ama siz derby konuşun. Derby maçı konuşmak daha doğru olur(!)

TRABZONSPOR TEMİZDİR

İddianamede benim de kardeşimin de ismi var.Kardeşim bir sezon da 2 maç ya izler ya izlemez. Bakın ben ne yaptığımı biliyorum. Kardeşim neden var,anlamış değilim.Sanırım Melih Gökçek ile yaptığı konuşmadan dolayı

SADRİ ŞENER KİMLE GÖRÜŞTÜ?

Trabzonspor şike teşebbüsünde bulundu diyorlar. Ne benim ne Asbaşkanımız Nevzat Şakar’ın  hiç bir şeye teşebbüsü olmadı.  İddianamede  suçlananlar için ,şu şunla görüştü diyorlar. Peki ben kimle görüştüm onu da açıklasınlar .Yada asbaşkan kimle görüştü. Kimseyle görüşme yok. Aslında olay savcılıkta .Belki olay için konuşmak doğru değil. Biz teşebbüs etmişiz. Teşebbüs etmek için birini aramak gerek. Ben kimseyi aramadım. Hatta beni aradılar .Ben kendi kendimi aramadım ya. Benim yada asbaşkanımızın kimi aradığını niye söyleyemiyorlar. Söyleyemezler çünkü kimseyi aramadık bir şeye teşebbüs de etmedik.

UEFA TEMİZ OLDUĞUMUZU BİLİYOR

UEFA’ nın Trabzonspor’a her hangi bir yaptırımının olmayacağını bildiğini belirten Şener” UEFA temiz olduğumuzu bildiği için bizi Fenerbahçe yerine Şampiyonlar ligine dahil etti. Trabzonspor’u çok sevrikleri içinde buraya almadılar. UEFA’nın bize yaptırım yapacağı şeklinde bir korkum yok Bizim bir şeyimiz olsa UEFA bizi buraya zaten almazdı. UEFA’nın da hukukçuları var. Oradakiler de hukuk fakültesi mezunu hukukçular. Buradaki bilgiler onlarda da var.  UEFA’nın karar veren hukukçuları  Türkiye’yi bizim kadar biliyor .O nedenle bizim ile ilgili olumsuz  bir karar almazlar”dedi.

BEN NE YAPTIĞIMI BİLİYORUM

Başkan Sadri Şener Trabzonspor’un iddianamede adının geçmesinin önemli olmadığını da vurgulayarak”  Ben ne yaptığımı bilen biriyim. Bu işler beni üzüyor. Hukukun üstünlüğüne inanırım. UEFA bizi şikeye bulaşmadığımız için dışarıda bıraktı. Siz içine çekmeye çalışıyorsunuz.  Siz niye bu açıdan bakmıyorsanız da bizi olayların içine çekmeye çalışıyorsunuz.  Merak etmeyin bizim yüzümüzden Türkiye ceza almaz.Bu işin bir numarası benim. Bende ne yaptığımı biliyorum.  Bu iddialar kanıma dokunuyor ama  kimseye de  kılıç çekemem.

ŞAMPIYONLUK KUPASINI VERECEKLER

Başkan Sadri Şener Trabzonspor’un hakkı olan şampiyonluk kupasını alacağını da sözlerine ekleyerek” Geçtiğimiz sezon şampiyonluğu hak eden kulüp Trabzonspor’dur. Geçen yılın şampiyonu Trabzonspor’dur. Bunu ilk kez  açıklıyorum. Bunu TFF başkanına da toplantıda söyledim. Futbol Federasyonu başkanı ile konuştuk. Şike kararını  Ligin sonuna bırakacağız dedi.Etik kurul karar verecek. Bu iki üç ay sürer. Ligin şampiyonu Trabzonspor’dur. Buda çok geçmeden ilan edilir “dedi

 


Yorumlar (27)
haktan 10 yıl önce
ağzına sağlık başkan doğruları söyledin. 4 şike 3 teşvik yapan takıma karşı 82 puan toplamanız takdire şayandı.trabzonsporu seviyorum sizlerle şimdi daha çok seviyorum
G.COLMANTS 10 yıl önce
UEFA nın şampiyonu belli er yada geç TFF Trabzonspor u şampiyon ilan edecektir.Kanaltürke bağlanan S.ŞENER gereken cevabı canlı yayında verdi ben kimseye her hangi bir iş için telefon açmadım dedi TEMİZİZ dedi.UEFA nın şampiyonu Trabzonspor dur dedi.7.ŞİG ŞAMPİYONLUĞUMUZ CAMİAMOZA HAYIRLI OLSUN SENİ SEVMEYEN OLABİLİR Mİ BAŞKAN.Seni çok seviyoruz size inaıyoruz sonsuz derecede de güveniyoruz.
LiliTheKing 10 yıl önce
Helal sana baskanimiz! Agizina saglik!
deli gibi asik 10 yıl önce

Sevgili baskanim Sadri Şener bizimde size inancimiz tamdir.Sizi cok seviyoruz..Hamburg'dan tüm Trabzonsporumu sevenlere selamlar sevgiler..Kologlu
G.COLMANTS 10 yıl önce
Seninle bir kez daha gurur duydum.Dün de menejer Mithat HALİS sizin ne kadar doğru düzgün çalıştığınızı beyan etti kendisi menejerin BJK lıdır.Bjk ile ilgilide özellikle yönetim kademesiyle ilgilide ? işareti içeren açıklamalar yaptı.KANALTÜRK deki canlı yayına bağlanarak çok net kendinden emin güzel bir konuşma yaptınız.7.ŞAMPİYONLUĞUMUZ TEKRAR HAYIRLI OLSUN.
sebatspor 10 yıl önce
Ağzına sağlık başkanım. Kapak takmaya devaaammm.
şafak 10 yıl önce
Taraftarın gözünde başkanı mahkumetmekten daha büyük kötülük yapılamaz bu kulübe. Herşeyi açıkça anlatmış başkan. Trabzonspor yönetiminin kirli işler yaptığına kurgulayanlardan ve servis edenlerden başka inan yok . Tatmin olmayanlar başka yöntemler deneyebilirler. İyi niyetli, objektif düşünenler için endişe yok.
resullu 10 yıl önce
Sadri baskanin bu aciklamalardaki samimiyetine inaniyorum. Insallah en kisa zamanda temize cikar. Fener'in gecen sene onlarca macta yaptigi sikeye ragmen sampiyonlugu son haftaya kadar kovalamak her yigidin yapacagi bir is degil. Destegimiz, dualarimiz seninle Sadri baskan..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@