UEFA Kararını verdi!

Beşiktaş’ın kupayı iade etmesi ve yönetici Serdal Adalı’nın istifasının ardından şike soruşturmasının kulübü değil, şahısları bağladığı görüşünü taşıyan UEFA’nın, Trabzonlu bir yöneticinin de tutuklanmaması nedeniyle mahkeme sonuçlanana kadar yaptırım uyg

Spor 05.12.2011, 08:27
UEFA Kararını verdi!

Beşiktaş’ın kupayı iade etmesi ve yönetici Serdal Adalı’nın istifasının ardından şike soruşturmasının kulübü değil, şahısları bağladığı görüşünü taşıyan UEFA’nın, Trabzonlu bir yöneticinin de tutuklanmaması nedeniyle mahkeme sonuçlanana kadar yaptırım uygulamayacağı öğrenildi.

Türk futbolunu derinden sarsan şike ve teşvik soruşturmasıyla ilgili savcılık iddianamesinin mahkemeye sunulmasından sonra dosyada adı geçen Trabzonspor ve Beşiktaş kulüpleriyle ilgili mahkeme karar verinceye kadar UEFA’nın herhangi bir yaptırım uygulamayacağı öğrenildi. İddianamede adı geçen 8 kulüp arasında yer alan ve Şampiyonlar Ligi ile Avrupa Ligi mücadeleleri devam eden iki kulübün şu anki durumlarında herhangi bir değişiklik olmadığı, UEFA’nın Avrupa müsabakaları öncesi aldığı taahhütlerin geçerliliğini koruduğu bildirildi.

Beşiktaş’ın Ziraat Türkiye Kupası’nı iade etmesi ve soruşturmada adı geçen yönetici Serdal Adalı’nın istifasının şike soruşturmasının kulübü değil, kulüp bilgisi dışındaki şahısları bağladığı görüşünü taşıyan UEFA’nın bu aşamada müdahalesinin söz konusu olmadığı kaydedildi. Trabzonspor’u doğrudan Şampiyonlar Ligi’ne alarak Futbol Federasyonu’na da sürpiz yapan UEFA’nın yöneticilerinden herhangi birinin cezaevinde bulunmamasını da göz önüne alarak “şimdilik” kaydıyla bordo-mavili kulübü de “kara listenin” dışında tuttuğu vurgulandı.

İddianamenin mahkemede kabul edilmesinin ardından gizlilik kararı kalkarsa, kimin ne ile suçlandığına dair bilgilerin net bir şekilde ortaya konmasıyla birlikte UEFA’nın tekrar devreye girebileceği, ancak genel görüşün mahkemenin sonuçlanmasını beklemek olduğu belirtildi. Bu süreçte iki takım da maçlarına devam edebilecek.

Gözler Gümüşdağ’da!
Geçen ay soruşturmayı yöneten özel yetkili savcılık tarafından “şüpheli” sıfatıyla ifadesi alınan Futbol Federasyonu Başkan Vekili ve İstanbul Büyükşe

hir Belediyespor eski başkanı Göksel Gümüşdağ’ın durumu ise belirsizliğini koruyor.Savcılık tarafından tedbir konması istemiyle emniyete bildirilen isimler arasında yer alan Gümüşdağ’ın “Ben temizim, vicdanım rahat” şeklinde konuşmasına karşın, Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar’ın durumdan rahatsızlık duyduğu öğrenildi.

Gümüşdağ’ı kendi isteği ile en azından mahkeme sürecinde görevinden ayrılması gerektiğini düşünen Aydınlar’ın en azından birkaç gün daha bekleyeceği ileri sürüldü. Gümüşdağ’ın ayrılmaması durumunda diğer kulüp başkanı ve yöneticilerine uygulanan yaptırımların başkan vekili için de devreye sokulacağı, ancak bu karar verilmeden önce Göksel Gümüşdağ’ın istifasını vereceği iddia edildi.


Yorumlar (16)
G.COLMANTS 10 yıl önce
Trabzonspor UEFA dada yoluna devam edecek.3.Şahıslar ile ilgili teşvik girişimine konu edilecek olay Trabzonspor u bağlamaz ortana ne para var ne alan nede veren.ADIMIZI KULLANMIŞLAR ADIMIZI Mevzusu.Trabzonspor yoluna devam edecek.Ne S.ŞENER ne N.ŞAKAR ın suç teşkil edecek en ufak belgesi dahi yoktur.Yaşayıp göreceğiz.Sonunda TAKİPSİZLİK KARARI ÇIKACAK.Düşünün bir AZİZ ülke futbolunu ne hale koydu.
tscolic 10 yıl önce
Ganarya zamiasına hıyarlı uğurlu olsun.Benim şüphem yoktu zaten. İçimizdeki kendini bilmezler de artık kehndine çeki düzen versin. Akıllı olsun.
ADIL 10 yıl önce
İddianamelerde neler olduğunu tam bilmediğimiz için bekleyip göreceğiz.Şu bir gerçekki futbolun zevki kalmadı.
k.alemdar 10 yıl önce
ilk etapta güzel bir haber, yalniz bu statlara girememe konusu pek güzel degil, ama ben baskan ve asbaskana güveniyorum aklanacaklar. fakat savciyi burada hepimiz övdükte iddianamede biraz cok da sacmalik var gibime geliyor, arkadaslar mehmet baransu trabzon aklanabilir pazartesi yazacagim demisti, malumati olan varmi,, saygilar.
yavuzselimpinarci 10 yıl önce
mahkeme sonuçlanana kadar yaptırım uygulamayacağı söyleniyor. sonuçlanınca ne olacak.
Gayretli 10 yıl önce
Ne yaptırımı bu anlamadım. Trabzonspor, kendi isteğiyle gitmiş değil ki, UEFA çağırmış. Bu yönde bir karar Trabzonspor'un mağduriyeti anlamına gelir ki, UEFA Fener'in davası ile değil asıl o zaman Trabzonspor'un davası ile uğraşmak zorunda kalır, rahat olalım, Fransa'ya Lille maçına odaklanalım...
ağasarlıhasan 10 yıl önce
Ne acıdır ki Yüce SPOR BASINIMIZ iki gündür herşeyi bıraktı TS un teşebbüs girişimi ile uğraşıyor.Şike yapanlara yakıştıramadıklarını TS a verdirmeye çabalıyor.Allahtan FB nin yaptıklarının milyonda birini yapmamışız.Tabii ki TS la ilgili inşallah teşebbüs de yoktur.TS li olarak bunu hiçbirimiz kabullenemeyizAdı geçen maçlarda zaten FB şikeyi patlatmış iddiası var.O zaman TS a ne kaldı.FB Sivas ve A.Gücü maçından 6 puan topladı.O halde bu neyin teşebbüsü pardon teşebbüs girişimi..
YAVUZ 10 yıl önce
Baransu bügünkü yazısında "etik kurul raporuna göre Trabzonsporla ilgili herhangi bir şike -teşvik bulgusuna rastlanmamıştır.fenerbahçe ile ilgili klasör dolusu belge gelirken trabzonla ilgili küçük bir dosya gönderilmiş o dosyada da teşvik veya şikeye rastlanmamış
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@