UEFA fax yağmuruna tutuldu.

 UEFA'nın Fenerbahçeyi Şampiyonlar Ligine davet etme yazısnın ardından Trabzonspor taraftarları ayağa kalktı. UEFA'nın isviçre'deki merkezine fax ve mail yağmuruna tuttu. Ayrıca şampiyonlar ligine katılacak olan takımlara da gönderilecek olan yazı metni a

Spor 23.06.2012, 12:08
UEFA fax yağmuruna tutuldu.

 

UEFA'nın Fenerbahçeyi Şampiyonlar Ligine davet etme yazısnın ardından Trabzonspor taraftarları ayağa kalktı. UEFA'nın isviçre'deki merkezine fax ve mail yağmuruna tuttu. Ayrıca şampiyonlar ligine katılacak olan takımlara da gönderilecek olan yazı metni aşağıda bulunuyor. 

 

 

Uefanın Fenerbahçeye yazıyı göndermesinin ardında Şenez Erzik'in olduğuna inanan taraftarlar konuyla ilgili şikayetlerini UEFA merkezine bildirmeye başladı. 

 

 

İşte fax ve mail yazısı;

 

Dear FIFA, and UEFA officials;

As you know some officials, players and coaches, including the president of champion Fenerbahce, are on trial, accused of helping fix matches on 2010-2011 season in Turkey. The federation's decision on May 07, 2012 to clear all clubs of involvement could affect the course of the trial, which was relying in part on the federation's guidance.

The federation banned striker Ibrahim Akin of Istanbul's Buyuksehir Belediyesi for three years for allegedly fixing the result of a match his side lost 0-2 to Fenerbahce in May. Another player, Serdar Kulbilge (goalkeeper) of Genclerbirligi was banned for two years for his alleged efforts to fix the result of a game that Fenerbahce won 4-2.

 

Eight other people, including three Fenerbahce officials, were banned from clubs' administrative bodies and are barred from entering stadiums to attend matches.

A figure is also attached to this mail regarding this issue which may help you to consider our problem.

At this point, please remember FIFA and UEFA ethics and objectives. You have the right and obligation to intervene directly in the abuse in Turkey. Punish the guilty clubs and save the rights of the innocent ones!

And save Turkish football!

Thank you for your time and considerations

Best Regards,

 

 

Bu maili sizde gönderebilirsiniz

İşte mail adresleri;


info@uefa.com, 

contact@uefa.com,

giancarlo.abete@uefa.ch, 

gianni.infantino@uefa.ch, 

michel.platini@uefa.ch, 

contact@fifa.org, 

media@fifa.org,

datainfo@fifa.org, 

webinfo@fifa.org

 

mektup.20120623121128.jpgTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (15)
Mackalee 9 yıl önce
Bu haberi okuyan herkesin mail adreslerine bu mail i yollamasını rica ediyorum.Unutmayın bu mailler gözardı edilmiyor.Hak yerini bulacağını düşünüyorum.Aksi karar çıksa da biz tepkimizi ortaya koyalım bu konuda.
gecesefi 9 yıl önce
UEFA'nın merkezi önünde toplanıp pankart ve flamalarla "şikecilerin cezalandırılmasını isteyelim" İsviçre'deki taraftarlarımız bunu yapabilir.
VARSAYOKSATRABZONSPOR 9 yıl önce
teşşekkürler haber61 !
LiliTheKing 9 yıl önce
Gönderdim!
firstclass 9 yıl önce
Peki o kararı UEFA'ya aldıran, bunu da açık açık ifade eden spor bakanı, başbakan ve diğer erkan yine alkışlanmaya ve oylara boğulmaya (12 Hazian 2011'de olduğu gibi) devam edilecek değilmi sevgili Trabzonum...
erdincgenc 9 yıl önce
valla üsttekü ingilizce yazıyı kupyalayıp ortadaki adreslere gonderdim elbet basımıza is almayız türkçesi ne oldugunuda bilmiyorum....
okaradirek 9 yıl önce
türkiyeye cezamı verdirmek istiyorsunuz.3 yıl cezamı almak istiyorsunuz.o yazıyı oradan çabuk kaldırın.yoksa bizide yakacaksınız.
şafak 9 yıl önce
Bazı Fenerli yandaşlar tutuşmuş. Onların ahlakla ,d ürüstlükle hiç bir ilgileri yok, şike ile de bir dertleri yok. Onlar için şike çok masumca kazanmak için küçük yaramazlıklar. Haber61'i kutluyorum. Mail atacağız ve bu pisliğin adam gibi temizlenmesi için gerekirse Türkiyeyi 5 yıl sepetlesinler. Onu şikeciler ve saz arkadaşları düşünsün.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@