alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Tüzmen açık konuştu

Türkiye Futbol Federasyonu'nun seçimli olağaüstü genel kurulunda önce aday olan sonra da çekilen eski Bakan Kürşat Tüzmen, göreve gelmesi halinde şike ve teşviğe karışmış 8 takımı küme düşüreceğini söyledi.Tüzmen, Fenerbahçe'yi de küme düşüreceğini, Fener

Spor 16.05.2012, 21:11
Tüzmen açık konuştu

Türkiye Futbol Federasyonu'nun seçimli olağaüstü genel kurulunda önce aday olan sonra da çekilen eski Bakan Kürşat Tüzmen, göreve gelmesi halinde şike ve teşviğe karışmış 8 takımı küme düşüreceğini söyledi.

Tüzmen, Fenerbahçe'yi de küme düşüreceğini, Fenerbahçeli olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da bu yüzden kendisinin Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı olmasını istemediğini ve bu yüzden de adaylıktan çekildiğini iddia etti.


Canlı yayına katılan Kürşat Tüzmen, TFF Başkan adaylığından neden çekildiğini de açıkladı. Tüzmen, TFF Başkan adaylığı sırasında yaşadığı olayları şöyle anlattı:

"Başbakan Fenerbahçe'li olunca istersen geri çekme yani. Mecbur kaldım. Şimdi iki yol var ya Başbakan'a rağmen bu yola girmek. O da yanlış olur. Bu kadar zaman yol arkadaşlığı yapıyoruz. Beraber yola çıkmışız. Bize yakışmaz.


Daha sonra Bakan Suat Kılıç ile görüştüm. Dedim var mı birşey ne yapacaksınız. 'Biz öyle şeylere karışmıyoruz. Başbakanımız da karışma' cevabını alınca, diğer takımlardan arayanlar oldu. Ne kaybederim şimdi girelim dedim. Çok geçmeden 20.30'da cevap geldi. Genel Başkan Yardımcımız Haluk İpek beni yana yakıla arıyor. Abi bi gel dedi. Gittik partiye. Daha sonra 'abi sen çekil burdan' dedi. Biz de güvendik. Sayın Başbakan Fenerbahçe'li olduğu için Fenerbahçe'nin düşmesini istemedi."

"8 TAKIM DÜŞÜRECEKTİM"
"Federasyon başkanı olsaydım 8 takım düşürecektim" diyen Kürşat Tüzmen, "Ben tabi operatör doktor gelince 8 takım, 3 takım birinci ligten 5 takım 2 ligten düşürecektim ama Türk sporu Avrupa'da ve dünyada oynamaya devam edecekti." şeklinde konuştu.

FEDERASYON TAVUS KUŞU SEVENLER DERNEĞİ GİBİ

Federasyon'a sert eleştirilerde bulunan Tüzmen, "Şu anda tavus kuşu sevenler derneği gibi Federasyonumuz var. Bunlar etliye sütlüye karışmıyorlar. Sudan çıkmış balığa dönmüş durumdalar.

Bunlarla zor iş. Herkes şimdi söylemeye başladı zaten. Üzülüyorum tabi. Biz olsaydık böyle olmazdı. Epeyde can acıtırdık onu söyleyeyim." dedi.


Yorumlar (11)
OnAir_TS 10 yıl önce
adam gibi adamsiniz sn tüzmen, bunlar basbakanin basinin altindan ciktigini dünya alem biliyor. spora siyaset karistirilmistir. ve buda uefa da istenmeyen olaylarin en basinda gelmektedir.
colak 10 yıl önce
Seni kabineye neden almadı başbakan onu bi söylesene bize önce
Akemal 10 yıl önce
bu açıklamalar belge haline getirilip uefa ya yapılacak itiraz dosyalarına eklenmeli
vdtbyk 10 yıl önce
Kürşat Tüzmen geleceğe yatırım yapıyor. Federasyonun düşmesi halinde aday olacaktır. Ama yine Başbakan onaylamayacak ve yarı yolda bırakacaktır destekçilerini. Bu işler plan ve program ister, öyle ulu orta konuşma ile olmaz.
oflu mehmet 10 yıl önce
30 senedir Almaya da yasiyorum güzel ülkemin kimler tarafindan ne hallere geldigini görüyorum tabiki üzülüyorum ne imis dayin varsa yaslan dayina yangel yat saygi sevgi azalmis adalet bekle ama nerde adalet yokki olsa dükkan senin cok üzücü ama gercek
OFLU-TS 10 yıl önce
Adamlar türkiye kupasını aldı biz hala aynı şeyleri tartışıyoruz aynen devam hemşerilerim uğraşalım bu işlerle sanki çok büyük bişey değişti 10 aydır...
hüser 10 yıl önce
ya biz nasıl bir başbakana sahibiz allah aşkına.demokrasi değil düpedüz padişah kuralları.bir tane delikanlıda çıkıp sen ne yapıyorsun diyemiyor.herkes koltuk derdinde.bu ülkeden nefret eder oldum ya..
yagizzz 10 yıl önce
1 ve tek gerekçem iyi ki de olmamışsın başkan istedi diye aday olmadım dıyorsun. o istememesine rağmen olsan o zaman istediğin kadar konuş futbolu siyasetten uzak tutalım diyorsunuz. başbakan istedi olmadım!!! doğru kişi zaten siyasetten hicazet alıp gelen değildir.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@