alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Türklüğünü inkar etti

İsviçre'nin tabloid gazetesi Blick internet sayfasında yer verdiği eski bir video FC Luzern teknik direktörü Murat Yakın'ı çok kızdırdı. Kendisi için 'Türk asıllı İsviçreli' tabiri kullanılan video ile ilgili olarak basın toplantısı yapan Murat Yakın, "Be

Spor 06.05.2012, 13:21
Türklüğünü inkar etti

İsviçre'nin tabloid gazetesi Blick internet sayfasında yer verdiği eski bir video FC Luzern teknik direktörü Murat Yakın'ı çok kızdırdı. Kendisi için 'Türk asıllı İsviçreli' tabiri kullanılan video ile ilgili olarak basın toplantısı yapan Murat Yakın, "Ben Türk değil her şeyi ile bir İsviçreliyim" dedi.

Blick gazetesi de Yakın'ın tepkisi üzerine videoyu sitesinden kaldırdı.

Türk asıllı eski futbolcu yeni teknik direktör Murat Yakın hala kendisine Türk asıllı diye hitap edilmesinden hoşlanmadığını söyledi. Uzun yıllar Basel furtbol kulübünde futbol oynayan Yakın, İsviçre Süper Ligi takımlarından Thun'u çalıştırarak teknik direktörlük mesleğine adımını attı. Şu anda Luzern takımının teknik adamlığını yapan Yakın, "Ben İsviçreliyim" dediği basın toplantısında, gazetecilere döner kuponu dağıttı.

"TÜRKİYE'DEYKEN VATAN HASRETİ ÇEKTİM"
Kendisini hiç Türk gibi hissetmediğinin altını çizen Yakın, "Türkiye'ye transfer olup, Fenerbahçe'de oynadığım zaman içinde hep vatan hasreti çektim. İsviçre benim vatanım. İstanbul'a hiç alışamadım" dedi.

Kendisinin ne kadar iyi bir İsviçreli olduğunun kanıtını ise İsviçre Almancası konuşarak gösteren Murat Yakın şunları söyledi:

"Adımın yanına konulan Türk kelimesinden dolayı bazıları benimle İsviçre Almancası yerine yüksek Almanca konuşmak istiyor. Bunu gerçekten çok komik buluyorum. Ben İsviçreliyim ve doğal olarak İsviçre Almancası konuşuyorum."


Yorumlar (20)
ANTİ-BURSA 10 yıl önce
Sana ihtiyacımız yok zaten iyice asimile olmuşsun!
ANTİ-BURSA 10 yıl önce
Lütfen ismini de değiştir George falan yap:D
trabzonlu genc 10 yıl önce
turkiyeye kurban olasin!
isaksoy 10 yıl önce
Benim bildiğim Murat ismi Türk ve Müslüman ismidir. İsviçre vatandaşı ve müslümanım diyorsa problem yok benim açımdan. Türk olmak da bir şereftir şahsım adına da O bu hissi anlayamamış olabilir. Adını da değiştirip Hans-mans bişe yapsın da kafamızı gereksiz karıştırmasın lütfennnn....
Oflee 10 yıl önce
Adam ne olduğunu gizlemiyor kendini ne hissetiğinide açık açık söylüyor böylesinden korkmayın ne olduğunu gizleyen den korkun hükümet den korkun , mesut ozilden korkun , mehmet ali birand dan korkun bunların türklükle bir ilgisi olmamasına rağmen çıkıpda itiraf ediyorlarmı türk değiliz diye bunlar güya müslüman ama müslümanlar dünyanın maskarası olmuşlar dünyanın korktuğu müslümanlar türk müslümanlardır ve bunların sayesinde türklükde müslümanlıkda yalan oldu
canben 10 yıl önce
o zaman sakin mezarin türkiyede olmasin!
selimcan 10 yıl önce
sen aslını inkar etmişsin, dinini de değiştirmişsindir muhakkak. yoksa hiç bir Türk senin yaptığını yapmaz.

ancak senin gibileri böyle davranır...

sor bakalım isviçreliler seni vatandaşları olarak kabul ediyorlar mı?
FIRTINA 10 yıl önce
fenerde oynayan kendisini türk hissetmiyor zaten.emre,volkan,caner....sizce hangisi orijinal türk?.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@