7m

7m

hyundai

Türk futboluyla ilgili müthiş iddia

Alman Futbol Federasyonu DFB'nin müstakbel başkanı Wolfgang Niersbach, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın Türkiye'de düzenleneceğini öne sürdü.Almanya'nın en yüksek tirajlı gazetesi Bild, Wolfgang Niersbach'ın, bu açıklamayı dün Hannover yakınlarındaki Ba

Spor 14.01.2012, 22:36
Türk futboluyla ilgili müthiş iddia

Alman Futbol Federasyonu DFB'nin müstakbel başkanı Wolfgang Niersbach, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın Türkiye'de düzenleneceğini öne sürdü.

Almanya'nın en yüksek tirajlı gazetesi Bild, Wolfgang Niersbach'ın, bu açıklamayı dün Hannover yakınlarındaki Barsinghausen kentinde düzenlenen Aşağı Saksonya Eyaleti Futbol Federasyonu'nun yeni yıl toplantısında yaptığını yazdı.

Habere göre, çeşitli konularda federasyon delegeleri ve gazetecilerle sohbet eden Niersbach, UEFA kulislerinde konuşulan bir iddia bulunduğunu, 3 kez Avrupa Futbol Şampiyonası'nı düzenlemek için adaylık başvurusunda bulunan Türkiye'nin bu kez EURO 2020'nin ev sahipliğini elde edeceğini söyledi.

Türkiye'nin, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nı düzenlemek için de aday olduğu halde oylamayı 7'ye karşı 6 oyla kaybettiği turnuvanın Fransa'da yapılmasına karar verildiği ifade edildi.


EURO 2016'nın Fransa'ya verilmesi ardından 2010 yılı Temmuz ayında bir televizyon programına katılan UEFA Birinci As Başkanı ve İrca Kurulu Üyesi Şenes Erzik de "2020'deki şampiyonanın Türkiye'ye verilmesini garanti olarak görüyorum" dediği ifade edildi, Erzik, Fransa'nın sadece bir oy farkla kazanmasının UEFA Başkanı Michel Platini için "kötü bir sürpriz" olduğunu, Fransa'ya bu kadar çok muhalif oyun çıkmasının, zaten çok iyi bir projeyle aday olan Türkiye'nin 2020 için şansını önemli ölçüde artırdığı ifade edildi, Deutche Welle, Türkiye'de devam eden şike soruşturmasının bu süreci ne yönde etkileyeceğinin henüz bilinmediğini yazdı.

EURO 2020'nin hangi ülkede düzenleneceğine dair kararın Mayıs 2014'te verilmesi bekleniyor. Bu yılın ekim ayında yapılacak DFB genel kuruluna tek aday olarak girecek olan ve Alman Futbol Federasyonu Başkanlığı'na seçilmesine kesin gözüyle bakılan Wolfgang Niersbach'ın, gelecek yıl da UEFA İcra Kurulu üyeliğine getirilmesi bekleniyor. Dolayısıyla "EURO 2020 Türkiye'de düzenlenecek" diyen Niersbach da 2014'deki oylamaya katılabilecek.


Yorumlar (4)
saintfiker 10 yıl önce
biz yarınımızı planlamaktan aciz bırakılmışken adamlar 18 yıl sonrayı planlıyorlar.bir bildikleri vardır diyorum istiyorumki o yıla kadar ömrüm yeterse şanpiyonluklar denk gelir.türkiyenin ençok şanpiyon olan takımının stadında bir final fenada olmaz yani.çok şeymi istiyorum.evet çok ama ben kötülerin ceza çekme ihtimali yokken bile istedim ALLAH büyüktür.verdi.
Arda 10 yıl önce
ömür kardes 18 degil 8 yil kaldi
TSahin 10 yıl önce
olimpiyat'lar futbol organizazyonu ancak spor etiğine uyan ülkelere ve özellikle müslüman bir ülkeyse bunlar daha fazla irdelenir siyasetin ve şikenin bukadar yakın ilşki içinde olduğu bizim gibi ülkeler çak radikal kararlar almadıktan sonra bunlar hayalden öteye gitmez siyasetciler çıkıp söylerler ama onlarda bilirlerki suya yazı yazmak gibidir sözleri
veyselcolak 10 yıl önce
tarih boyunca Türkiyeyi karıştırmak için uğraşan almanlar federasyon başkanının istifa etmesini önlemek için ve bunu da milletin savunması için böyle yazıyor olabilir.. çünkü bu federasyon varken artık hiçbir şampiyona alamayacağımızı biliyorlar ve çünkü 2020 şampiyonasına almanlar aday olacaklar.. eminim böyledir..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@