alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Türk boksörler Londra yolunda

Hayri Gür Spor Salonu'nda düzenlenen ve bugün ara verilen kota müsabakalarında ilk 4 gün sonunda 60 kiloda Fatih Keleş ve 49 kiloda Ferhat Pehlivan yarı finale yükselerek, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları için vize almayı başardılar.  Kilolarında 10 sporcu

Spor 19.04.2012, 14:52
Türk boksörler Londra yolunda

Hayri Gür Spor Salonu'nda düzenlenen ve bugün ara verilen kota müsabakalarında ilk 4 gün sonunda 60 kiloda Fatih Keleş ve 49 kiloda Ferhat Pehlivan yarı finale yükselerek, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları için vize almayı başardılar. 

 

Kilolarında 10 sporcu ile organizasyona katılan milli takımda, Keleş ve Pehlivan ile birlikte 8 sporcu yarı finale yükselme başarısı gösterdi. 

 

Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, 8 sporcunun ilk kez bir Avrupa şampiyonasında yarı finale yükseldiğini belirterek, ''Türk boks tarihinde böyle bir başarı yok. 2 sporcumuz olimpiyat vizesi almaya hak kazandı.

6 sporcumuzun da şansı devam ediyor. Bu sporcuların bazıları finale kaldıklarında, bazıları da şampiyon olmaları halinde vize alabilecekler'' dedi. 

 

Federasyon olarak çok ciddi çalışmalar yaptıklarını ifade eden Gözgeç, ''Gece gündüz çalıştık. Antrenör, sporcu, yönetim, doktor, psikolog ve diğer birimlerle çok güzel bir ekip oluşturduk. Bir takım oyunu oynuyoruz ve herkes takımdaki yerini biliyor.

Sporcularda inanılmaz bir motivasyon var. Kübalı antrenör getirdik, ona destek olduk ve arkasında durduk. Takımda çok üst düzeyde birlik ve beraberlik var. Bunun meyvelerini alıyoruz'' diye konuştu. 

 

Bu başarıya karşın her şeyin henüz bitmiş olmadığını kaydeden Eyüp Gözgeç, şöyle devam etti: 

 

"İki olimpiyat vizesi aldık ama inşallah daha iyi olacak. Sporcularımızın olağanüstü mücadeleleri bizi daha da umutlandırıyor. Yarın tüm Trabzonlular'ı maçlara bekliyoruz. Seyircimizden şikayetimiz var. Takımda Trabzonlu sporcuların olması ve Trabzon'da boksun sevilmesinden dolayı bu organizasyonun Trabzon'da yapılmasını tercih ettik. Maalesef seyirci yönünden hayal kırıklığı yaşıyoruz. Kendi çabamızla buraya kadar geldik. Şimdi yarı finalde seyirci desteğine ihtiyacımız var. Trabzonlular'ı yanımızda görmek istiyoruz.'' 

     

Ringde doğum günü kutladılar

Başkan Gözgeç, yönetim kurulu üyeleri, teknik heyet ve sporcular, takım kaptanı olan 75 kilo sporcusu Adem Kılıççı'nın 26'ncı yaş gününü ringde kutladılar. 

Eyüp Gözgeç, yaş günü pastasından Kılıççı'ya ikram etti. 

     

8 sporcu

Olimpiyat kota müsabakalarında yarın 49 kiloda Ferhat Pehlivan, 52 kiloda Selçuk Eker, 60 kiloda Fatih Keleş, 64 kiloda Yakup Şener, 69 kiloda Abdülkadir Köroğlu, 75 kiloda Adem Kılıççı, 81 kiloda Behram Muzaffer ve +91 kiloda Erhan Muhammet Acı, yarı final müsabakaları için ringe çıkacaklar.


Yorumlar (1)
ANTİ-BURSA 10 yıl önce
Yeni Selçuk Aydınlar yetişiyor!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@