kebir reklamı

Tunç” Şener ve Güneş şanstır

ŞAMPIYON BAŞKANA VEFASIZLIK YAPILMAMALITrabzonspor yönetim kurulu üyesi Mehmet Tunç önemli açıklamalar yaptı. Yönetici Tunç, başkan Sadri Şener’i bıktırmak için birilerinin düğmeye bastığını ve bunu organize ettiğini söyledi.3 dönemdir Sadri Şener başkanl

Tunç” Şener ve Güneş şanstır

banner197

ŞAMPIYON BAŞKANA VEFASIZLIK YAPILMAMALI

Trabzonspor yönetim kurulu üyesi Mehmet Tunç önemli açıklamalar yaptı. Yönetici Tunç, başkan Sadri Şener’i bıktırmak için birilerinin düğmeye bastığını ve bunu organize ettiğini söyledi.

3 dönemdir Sadri Şener başkanlığında ki yönetim kurulunda  yer alan Tunç” Bu kent şampiyon başkana vefasızlık yapmamalıdır” dedi.

Sadri Şener’e karşı bir karalama kampanyası yapıldığı iddia ediliyor , böyle bir şey var mı ?

 Trabzonspor başkanı Sn Sadri Şener’i organize bir şekilde yıpratma kampanyası Şike Süreci ile birlikte başladı.  Mahkeme başladı, Sadri Şener başkanı yıpratma kampanyası da başladı.

Neden mi ?

Bakın mesela şike sürecini 18 takım arasında takip eden tek takım kaldı. Oda  Trabzonspor

Onun başkanı da Sadri Şener. Bu süreçte Trabzonspor mağdur edildi.

Başkanımız Sadri Şener şike sürecini bu nedenle ısrarla takip ediyor. Ne kimseden korkuyor, ne kimseden çekiniyor.

 Trabzonspor’un yanı sıra bu süreçte 2-3 takım dışında ceza almayan takım yok.

Peki süreci ısrarla kim takıp ediyor?  “Trabzonspor”

Peki kimi yok ederlerse, bu işin üstünü örterler?

“Trabzonspor’u”  .

Sonra da bu süreci ısrarla takip eden başkan Sadri Şener’i   

Bununda yöntemi var.

 1-Önce başkan Sadri Şener’i itibarsızlaştırmaya çalışacaklar.

 2- Şenol Güneş’i yok etmeye çalışacaklar.

Trabzonspor’u ancak bu şekilde yok edebilirler. Sonra da ,şike sürecinin  üstünü istedikleri gibi örterler

Bakın Başkanımıza yaptıklarının aynısını Şenol hoca içinde yapıyorlar.

Peki Şenol hocamız için ne zaman bu kararı verdiler.

“Şenol hoca şampiyon olduğumuz ve kupamız verilmediği sezon bitiminde açıklama yaptı”. Bu açıklamadan sonra onu da yok etme projesi hazırlandı.

İstanbul basını bunu organize biçimde yaptı. Şike sürecini hatırlayın. Her programda Trabzon’un şike de yada teşvikte adı da  var demiyorlar mıydı ? Bizi bu çirkin olayın içinde göstermek için neler yapmadılar.

Şenol hocaya  açıklama yaptığı o dönem, başkan Sadri Şener’i de Fenerbahçe’nin ceza alacağını  hissettikleri gün yok etmek için plan yaptılar.

Şunu düşündüler” Eğer biz Trabzon’da yeni bir yönetim yapabilir Şenol hoca ve Sadri Başkanı da görevden uzaklaştırabilirsek yeni yönetim bu işin peşini bırakır. Bu işte böylece kapanır gider”

Trabzon Sadri Şener’e karşı vefasızlık yapıyor mu ?

 Sadri Bey’e Trabzonspor camiasının yapmış olduğu vefasızlığı Trabzonspor camiası unutmayacaktır. 28 yıldır şampiyon olamayan Trabzonspor’u, antrenör olarak Şenol Güneş başkan olarak ta, Sn Sadri Şener şampiyon yapmıştır. Bu şampiyonluk 28 yıl sonra gelmiştir. Kim ne derse desin,Trabzonspor o sezonun Türkiye Ligi  Şampiyonudur.

28 yıl sonra şampiyon olan takımın başkanının ve hocasını birbirine düşürebilmek için bütün basın el ele vermiştir. Maalesef bunun içinde Trabzon basınında azda olsa bir kısmı vardır. Trabzon medyası da bunun bir tarafında bilerek yada bilmeyerek yer alarak başkan ve hocamızı birbirine düşürmeye çalışmıştır.

Ancak sağ duyulu insanlar, Trabzonspor kulübü başkanı ve de Trabzonspor teknik direktörü bu oyuna düşmemiştir.

Herkes vefa duygusu içinde hareket etmek zorundadır.  Trabzonspor 28 yıl sonra şampiyon yapan başkana karşı herkes vefalı olmak ve saygı duymak zorundadır.

 

Sn Başkan Sadri Şener’in son iki yılda neler yaşadığını  kimse bilmiyor. Sadece başkan çıkıyor konuşuyor.  Arkasında neler var,neler yaşanmış Başkanımız neler çekmiş, Trabzonspor’u nasıl savunmuş ne fedakarlıklar yapmış, hiç kimse bilmiyor.

Bakın bir kere Türkiye futbolun içersinde bir dünya kurum var ve hepside karşımızda. Bir Sadri Şener var bunlarla mücadele eden.  Başkanımızın , arkasında da büyük bir destek ve hiç bir güçte yok. Tek başına bu kurumlarla mücadele etmek zorunda kalıyor. 3 yıldır Trabzonspor Avrupa kupalarına gidiyor. Geçen sezon şampiyonlar liginde başarılı olduk. Kupa aldık, şampiyon olduk. Evet bir kez daha söylüyorum “Trabzonspor Şampiyon”

 oldu..

 Neymiş efendim Problem varmış.

Nerde proplem varmış ?.

“ Şike Sürecini iyi yönetememişiz”

Peki süreci iyi yönetecek arkadaşlar, o zaman gelip akıl verseydiler ya. Bıraksınlar bu işleri.  Biz herkesten her kurumdan yardım istedik. Bu süreçte hiç biri ortada yoktu. Birisi de yanımıza gelsin istedik ama kapımızı çalan olmadı.  "Trabzonspor bu süreci iyi yönetmiştir. Hem de çok güzel yönetti. Eğer o süreci iyi yönetilmesiydi, Bu takım Şampiyonlar ligine de gidemezdi. "Trabzonspor’a hak ettiği Şampiyonluk verilecektir. Verilmek de zorundadır. 

Türkiye’de bağımsız mahkemeler vardır. Kararda bu mahkemelerden çıkmıştır. Bu kararın uygulamasını kimsenin de engelleme şansıda yoktur. Şike sahaya yansımamıştır veya yansımıştır demeye de kimsenin hakkı yoktur. Başkanımızın dediği gibi “ Sahaya yansıyıp yansımadığını ölçmek için ellerinde alet mi var?

Mehmet Aslan’ın hürriyet gazetesinde ki köşe yazısında yazdığı olaylar doğru olabilir mi ?

 

Herkesin o yazıdan bir ders alması gerek. Ama bizim şampiyonluğumuzu kimsenin engellemeye gücü yetmeyecektir.

Fener UEFA’dan ceza alır almaz bilemem.  Ama bizim kupamızı verecekler. Vermezlerse de bir şey fark etmez. Trabzonspor şampiyon olmuştur.  Türkiye’deki bağımsız Mahkemeler Şampiyonluğumuzu zaten verdikleri kararla tescil etmişlerdir.

 

[PAGE]

Trabzonspor’un maçları gündüz oynanıyor neden ?

TFF yaptıkları ve kararlarıyla adeta bizi tehdit ediyor. Yani şunu ima ediyor.” Siz bu şikenin peşini bırakın, sizle ilişkimi düzelteyim “

Bu işin peşi bırakılır mı?

Bu bizim namus meselemiz.  Trabzonluyum diyen Trabzonsporluyum diyen herkesin namus meselesidir.Hakkımız olan o şampiyonluğun alınması Trabzonlu ve ,Trabzonsporlu olan herkesin görevidir.

Başkan bu iş için her şeyi yapıyor.24 saat çalışıyor,ama herkesinde bu uğurda  gücü oranında destek vermesi gerek.

 

Şike süresinde Trabzonlu siyasilerin desteği oldu mu size?

Hayır  eski bakan ve kulüp eski başkanımız Sn Faruk Özak dışında hiç kimseyi görmedik. Yanımızda onun dışında hiç kimse olmadı.  Ve Trabzonspor tarihinde bu sayfa yer alacaktır. Trabzonspor bu kadar şike süreci içinde gidip mahkemede aklanmıştır. Bu işin başındaki isimde Sn Sadri Şener’dir.

O mahkeme kapılarına gitmiştir.Bir Kulüp başkanını mahkeme kapılarına gitmesi gidip aklanması kadar iyi bir şey olamaz.Başkanmız  Sadri Şener Asbaşkanımız Nevzat Şakar da o süreçte gidip aklanmıştır.

Trabzonspor camiası bunu iyi düşünmelidir. Vefasını iyi düşünmelidir. Trabzonspor başkanı Sadri Şener bu gün var yarın yoktur. Başkan insanlar da bu kulübe başkan yönetici olacaktır.  Trabzonspor’un genel kurulu vardır İnsanlar listesini yapar genel kurulda menedeni bir şekilde aday olur. Çok medeni bir şekilde Trabzonspor artık bunları yapmalıdır. Zamanı geldiğinde aday olmalıdır. Programını belirlemelidir, ve devam etmelidir.

Başkan Şener için yorgun dediniz başkanı  bu süreçte en fazla yoran şey ne size göre ?

Başkanı yoran şey çok çalışmak değil,onu asıl Trabzonspor camiasının olan  vefasızlığı yoruyor .Bu Trabzon’da herkesin vefasız olduğu anlamına gelmez. 3-5 kişi kendi çıkarları uğruna  kendi egoları uğruna kurmuş oldukları bir tezgah yoruyor Sn Şener’i.

Benim üzüntüm, İstanbul medyası,yanı FB ,GS ve BJK medyasının kurmuş olduğu tezgaha Trabzon’da bir kısmım medyanın da ayak uydurmasıdır. Trabzon’un öndeki isimlerinin bu tezgahı fark etmeyerek ayak uydurmasıdır. Yoksa biz kendi içimizdeki hesaplaşmayı her zaman Trabzon içinde yapabiliriz. Yanlış yapmışsak hesabını veririz.Doğru yapmışsak da Trabzonspor için doğruları yaptık.

Başkan yabancı dil bilen yönetici olsun dedi kıyamet koptu neden ?

Bakın başkanımız Trabzonspor’da dil bilen okumuş yöneticiler olsun dedi. Bundan bile gocunanlar oldu.  Bundan hiç kimsenin gocunmaması lazım. Neden mi ?  “Çocuklarımız var.Hepsi okumak istiyor,bizlerde onları özel okullara gönderiyoruz. İngilizce öğrensin yabancı dil öğrensin istiyoruz. İstanbul’da gitsin okusun istiyoruz.  En iyi üniversitelerde okusun istiyoruz. Hepimiz iş sahibi insanlarız. İşyerimize birini alacağımız zaman en iyisin seçmeye çalışıyoruz. İlk iş olarak ta yabancı dil bilen arıyoruz. Trabzonspor’da artık çağa ayak uyduran akıllı , görgülü, bilgili, daha farklı zekaya sahip yöneticiler bulmalı. Bu  vasıflara sahip isimler yönetimde olmalı. Bunu bile eleştiriyorlar.  Peki kim eleştiriyor. İnanın dil öğrensin diye çocuklarını Amerika’da, İngiltere’de Almanya’da okutan isimler eleştiriyor. Onların hakkı yok eleştirmeye. O zaman adama şunu sorarlar. “Oğlunu niye Amerika’da okutuyorsun,niye burada okutmuyorsun”

 Trabzonspor’un  en iyi eğitimi almış en iyi üniversitelerden mezun olmuş, birkaç dilen kişiler tarafından yönetilmeye hakkı yok mu? Ben bunu kendi üzerime almıyorum. Hani hepimiz  iki yabancı dil bilsek.  Başkanın her zaman söylemek istediği şu” FB, GS ve BJK ile yarışacaksak başkan, yönetici ve çalışan profilimizi değiştirmeliyiz “

Transferler geç kaldı diye çok eleştirildiniz”?

Bu konuda geç kaldığımızı en yetkili isim başkanımızda söyledi. Evet geç kaldık. Trabzon şehrinin bazı zorlukları var. Transfer kolay yapılmıyor. Gelmek isteyen çok büyük rakamlar istiyor. Büyük paralarla aldığın oyuncuların sıkıntısı da büyük oluyor. İnce eleyip sık dokumamız gerekiyordu.  Trabzonspor transfer piyasasının içine girdiğinde çok büyük paralar isteniyor. Bunlardan dolayı gecikti. Biz en iyisini alalım hata yapmayalım istedik

Trabzonspor taraftarına layık bir futbolcu olsun istedik.

Bu işlerin başında başkanımız Sadri Şener ve teknik direktör olarak da Şenol hocamız var. Bu iki isim olduğu sürece Trabzonspor’u kolay yıkamazlar. Biraz sabırlı olmak gerek. Şenol Güneş Hocamıza  güvenimiz tam.  Hocamız Trabzonspor’un her şeyidir. Başkanımız Sadri Şener’inde çok büyük emekleri vardır. Göreve geldiği her dönemde Trabzonspor’a her şeyini vermiştir.Şimdi değil bundan önceki dönem görev yaptığında da aynı fedakarlıkları yapmıştır.Onun için Sadri Bey’e sahip çıkmamız gereklidir.

 

 

 

Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
deli gibi asik - 5 yıl önce
evet sevgili yöneticimizin söyledikleri aynen dogrudur.trabzonspor son 3yilda türkiye kupasi super kupa.ve sampiyonda olmustur.ama odun kafa bir kisim insanlar israrala anlamak istemiyor.yada kasten yapiyor.trabzonspor sadri baskan ve senol hocadan önce yerlerde surünüyordu ne kadar cabuk unuttunuz nankörler.dusün trabzonsporun yakasindan allah askina...kologlu
Avatar
kıvanç - 5 yıl önce
bizdeki bu taraftar olduğu sürece yükselemeyiz...anlamıyorlar ve destek vermiyorlar...
Avatar
casa - 5 yıl önce
Sadri Şenerin eleştirileçek yanları yok mu haliyle var ve fazlaca var.Ancak,birileri ve TS ile özdeşleşmiş olmalarına rağmen şike yaptığı mahkeme kararına rağmen çıkıp konuşmuyorlar bizim başkana bırakın desteği köstek olmaya çalışıyorlar.Hem de içimizdekiler.zaten biz bir olsak değil fb yanına gs ve bjk de alsa bizimle başa çıkamazlar.
Avatar
maker - 5 yıl önce
Bu kulup eger baskaninin (Transfer hatalarina ragmen) ve Hocasinin arkasinda durup butunlesirse kupa secimlere kadar bize gelecektir. Secimler yaklasiyor birakin stadyumu Trabzonu yeniden insa etseler hesap gorulecektir 61 proje yerine 61 bin proje olsa yine de hesap gorulecektir . Biz ne sivasi ne feneri yenebiliriz bunun icin ortam ve sartlar musait degil uzerimize cok oyun oynanacak insaallah gs ray asagi duserde bagirip cagirmaya baslarlar
Avatar
YALNIZ KURT TS - 5 yıl önce
Helal sana Sn Tunc tum gercekleri A'dan Z'ye kadar ozetlemissin her zamsn yanindayiz yeterki siz yonetim olarak TS'un basinda kalin bu namus meselesini sonuna dek yonetin saygilar.
Avatar
ardalaa - 5 yıl önce
arada bir yorumları okuyunca, ne biçim taraftarımız var diyorum, hiç mi hesap bilmiyorlar, hiç mi önceki dönemleri hatırlamıyorlar, istanbul takımlarının geliri, seyirci sayısı bizden kat ve kat fazla olmasına rağmen onlarla mücadele ediyoruz, ve bence başarılı da oluyoruz, acaba seyircilerimiz bu işlerin nasıl olduğunu hiç düşünemiyor mu anlamıyorum, allahtan az da olsa böyle yazılar ve yorumlar görüyorumda ümitim hepten yok olmuyor
Avatar
burak_han - 5 yıl önce
kendi taraftarı başkana destek vermiyor,yanlız bıraktı 1 senedir.baskası karalasa neolur.
Avatar
pendik - 5 yıl önce
adam haklı beyler