vardallar

Tüm tedbirler kaldırıldı!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu; şike soruşturması hakkındaki iddianamede adı geçen tüm isimler hakkında konulan tedbir kararlarını kaldırdığını bildirdi.TFF'den yapılan resmi açıklamada, "Son günlerde resmi makamlarla

Spor 07.12.2011, 19:37
Tüm tedbirler kaldırıldı!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu; şike soruşturması hakkındaki iddianamede adı geçen tüm isimler hakkında konulan tedbir kararlarını kaldırdığını bildirdi.

TFF'den yapılan resmi açıklamada, "Son günlerde resmi makamlarla Türkiye Futbol Federasyonu arasında gerçekleşen yazışmalara bağlı olarak yaşananlar hakkında bilgilendirme yaptı

YAPILAN AÇIKLAMA ŞÖYLE

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının (CMK.nın 250. maddesi ile Yetkili Bölümü) 2010/2287 soruşturma numaralı dosyasından yürütülen soruşturma kapsamında, Savcılık Makamının 03.12.2011 tarihli kararıyla 68 şüpheli hakkında 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunun 11. maddesi uyarınca şike ve teşvik primi eylemlerinde bulunmak suçundan iddianame tanzim edildiği ve bu şüpheliler hakkında anılan Kanunun 18. maddesi uyarınca seyirden yasaklama kararı verilmiştir.

Söz konusu yazı Federasyonumuza, İstanbul Valiliği Emniyet Müdürlüğü'nün üst yazısıyla 04.12.2011 Pazar günü tebliğ edilmiştir. Federasyonumuz aynı gün söz konusu kararda ismi bulunan fakat daha önce PFDK'ya sevk edilmemiş 9 futbol ailesi mensubunu tedbirli olarak PFDK'ya sevk etmiştir.


Ayrıca daha önce bu soruşturma kapsamında PFDK'ya tedbirsiz olarak sevk edilen 22 futbol ailesi mensubuna da Futbol Disiplin Talimatı hükümleri çerçevesinde idari tedbir konulmuştur. 06.12.2011 tarihli Emniyet Genel Müdürlüğü'nün yazısı ve talebi üzerine de, Emniyet Genel Müdürlüğü'nün üst yazısı ve ekindeki Savcılık kararı, tüm profesyonel kulüplere ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na gönderilmiştir.

Bu konuda itirazda bulunanlarla ilgili olarak; Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, 06.12.2011 tarihli toplantısında Gökçek Vederson, 07.12.2011 tarihli toplantısında ise Hasan Çetinkaya, Levent Eriş, Mehmet Yıldız, Murat Öztürk, Murat Şahin, Samet Güzel, Sercan Yıldırım, Serkan Acar, Sezer Öztürk, Yavuz Ağırgöl, Zafer Tüzün, Alaeddin Yıldırım, Faruk Taşseten ve Hikmet Karaman hakkında konulan tedbir kararlarını kaldırmıştır.

Bununla birlikte bu kişiler hakkında Savcılık makamınca konulan seyirden yasaklanma kararı geçerliliğini korumaktadır. Savcılık Makamınca konulan seyirden yasaklanma kararının futbolcu ve teknik adamlar hakkında nasıl uygulanması gerektiği hususunda Türkiye Futbol Federasyonu, İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesine başvuruda bulundu.


Yorumlar (1)
ssyybb 10 yıl önce
sıradan bir dernek te bile bu kadar zik zak kararlar alınmaz.bırakın gidin diyecem ama onu adamlar yapar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@