alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

TS'den zehir zemberek açıklama

Trabzonspor'dan çok sert bir kamuoyu bildirisi yayımlandı. Bordo-mavili kulübün resmi internet sayfasından yayımlanan mesajda, "Takımımızın 6 Mayıs Pazar akşamı Hüseyin Avni Aker Stadyumu’nda oynadığı Fenerbahçe karşılaşması maalesef yine bir dizi istenme

Spor 07.05.2012, 14:33
TS'den zehir zemberek açıklama

Trabzonspor'dan çok sert bir kamuoyu bildirisi yayımlandı.

 

Bordo-mavili kulübün resmi internet sayfasından yayımlanan mesajda, "Takımımızın 6 Mayıs Pazar akşamı Hüseyin Avni Aker Stadyumu’nda oynadığı Fenerbahçe karşılaşması maalesef yine bir dizi istenmeyen olaya sahne olmuş, ülke futbol gündemine oturtulmuştur.

 

Trabzonspor Kulübü ve yönetim kurulu olarak maçta yaşanması muhtemel gerginliğe yönelik tüm uyarıları hafta boyunca yapmamıza rağmen üzülerek kabul ediyoruz ki süreç beklediğimiz gibi gelişmemiş, toplumsal reaksiyonların önünde durulamamıştır.

 

Türk futbol camiasının genel alışkanlığı, böylesi durumlarda sonucun üzerinde değerlendirme yapmak ama sebepler üzerine hiç kafa yormamak şeklinde süregelmektedir.

 

Bu bakış açısı, katlanarak büyüyen yeni gerginliklerin temelini oluşturan en büyük faktör olarak ortada durmaktadır.

 

Yeri geldiğinde uyarmamıza rağmen, futbolun karar vericileri, yönetenleri ve kamuoyu oluşturucuları ne söylemek istediğimizi kavrayamamış ya da kavramak istememişlerdir.

 

Pazar günkü maçtan önce Trabzon sokaklarında yürüyen ve hiçbir taşkınlık yapmadan demokratik tepkilerini son derece medeni ölçüler içerisinde gösteren kitle, neden Hüseyin Avni Aker Stadyumu’da farklı bir görüntü sergilemiştir?

 

Bu sorunun dürüstçe verilecek cevabı ve yaratılacak empati ortamı, sağlıklı çözümler üretilmesine katkı yapacak en önemli faktördür.

 

Bu cevap ise açıktır….

 

Toplumu aylardır geren, gerek saha içi gerekse de saha dışında bilinçlice uygulanan tahrik ve dezenformasyon yöntemleri, sorunu daha da içinden çıkılmaz bir hale taşımıştır.

 

Fenerbahçe maçındaki tablo, haksızlığa karşı protestonun, bu tahrikle kontrolden çıkmış bir hale dönüşmesi, gerçek adaleti bulamadığına inanan kitlelerin kendi adaletini araması çabasıdır.

 

Trabzonspor taraftarının Fair-Play sıralamasında 3. seviyedeyken hangi gelişmelerin ardından bu aşamaya geldiğinin incelenmesi dahi, sağlıklı çözüm için bir adım olacaktır.

 

Toplumdaki kin ve nefret tohumlarının artmasına sebebiyet veren, kitleleri bu hale getiren her kişi ve kuruluş, umarız bu aşamada bir vicdan muhasebesi yapma fırsatını bulur.

 

Trabzonspor Kulübü olarak gerekli özeleştiriyi yapacağımızdan ise hiç kimsenin şüphesi olmasın.

 

Yeri gelmişken hatırlatmakta fayda gördüğümüz bir diğer önemli konu ise stadyumda alınan güvenlik önlemleriyle ilgilidir.

 

Fenerbahçe ile oynadığımız daha önceki müsabakada yaşanmış olaylar ortadayken, bunların neredeyse ikinci kez tekrarlanması ister istemez bir güvenlik zafiyetini de gündeme taşımaktadır.

 

Gerek önleyici tedbirler, gerekse de müdahale anlamında görülen eksikliğin olumsuz sonuçlarını ne yazık ki kulübümüz çekmektedir.

 

Güvenlik anlamında bizlerin sorumluluğundaki unsurların değerlendirmesi elbette tarafımızdan yapılacaktır ancak emniyet teşkilatımızın da yeniden üzerinde düşünmesi gereken konular olduğu gerçeği göz ardı edilmemelidir.

 

Şehrimizin en üst düzey mülki amiri böylesine önemli bir maçta yurt dışında olmayı tercih ederken, emniyetimiz de herhalde Fenerbahçe’yi koruma telaşından, Başkanımız’a yönelik eylemleri engelleme fırsatı bulamamıştır.

 

Bu görüşler doğrultusunda konuya bakışımızı ve hassasiyetimizi kamuoyuyla paylaşıyor, saygılar sunuyoruz..." ifadeleri kullanıldı.


Yorumlar (20)
POTOMYALI 10 yıl önce
başkanım bunları siyasiler destekliyor..bu olayalrı görüpte hala bu insanlara destek verenler utansın..yazık
L.şahin 10 yıl önce
Bumu ek gelmeshir zemberek açıklama. çıkıp şike cezalarıyla ilgili konuşsana. Fenerbahçeli PFDK nın yaptığı hatanın takipçisi olacağız. O kupa trabzona gelecek gelmese bile şuan durduğu kirli ellerden kurtulacak ve biz şike davası kararlarından 3 yöneticisi ceza alan kulubunde ceza alması için varımızı yoğumzuu ortaya koyacağız. O kupa ya bizim olacak yada hiç kimsenin diyeceğinize yok efendim taşkınlık olmuş vs. millet zaten kendini biliyor. tüm gs liler bizde onları orada yendik böyle birşey görmedik diyor. demekki size karşı bir tavır var siz tahrik ediyorsunuz diyor. diğer takımlarda öyle. ne gerek var açıklamaya. açıkladında karşı tarafta anlayacak beyin var mı.
chona 10 yıl önce
Bu mu zehir zemberek açıklama ey Yönetim? Şike yapıldığı PFDK tarafından açıklandı. Teşebbüs bile değil, direkt müsabaka sonucuna etki. İşin içerisinde futbolcu yok diyen kişilere de kapak olacak cinsten. Maç Fenerin maçı ama Fener işin içinde yok. Nerde sizin açıklamalarınız?Daha ne bekliyorsunuz? Değirmene yine su mu taşıyacaksınız?
fırtına61 10 yıl önce
trabzondaki mulki idari amirler fenerli zaten biz neden bahsediyoruzki
mer 10 yıl önce
Seneye filmim devamı var.Sonunda TS-fb maçları oynanmayacak bukadar.
googo 10 yıl önce
bu işin bu noktaya gelmesinin sebepleri 1. akp nin oy korkusu, 2.digitürkün rant korkusu, 3.tff nin koltuk korkusu, v.s., v.s. yok olurmu öyle şey diyen varsa beri gelsin....
vedabusesi 10 yıl önce
başlık abartı ! hiçbir sert açıklama yok ! TRABZONSPOR un agırlıgını hissettirebilmesi için önce yöneticilerimiz in bu agırlıgın farkında olması gerekir! ya kupa trabzonun olacak yada tüm dünya medyasında bu şike olayını haber konusu eder lig den çekerim takımımı diyebilecek ciddi duruş gerek.
araklı.gen.tr 10 yıl önce
İnsanların gözünün içine baka baka adeta özellikle de Trabzon Spor taraftarını aşağılıyorlar.TFF feneri kurtarmak için takla atıyor,cambazlık yapıyor.Bu seyirci koyun değil.Tahrik edenler futbolun baronları.Umarım bu baronlardan birisi de bizim başkan değildir.Benim bu konuda şüphelerim var.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@