banner556

TS taraftarından suç duyurusu

 Trabzon'da bir gir grup bordo-mavili taraftar, düzenlediği basın açıklamasında şike ve teşvik olaylarıyla ilgili Fenerbahçe'nin ceza almaması için pazarlık yaptığını söylediği iddia edilen eski Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar hakkı

Spor 25.09.2013, 15:20
TS taraftarından suç duyurusu

 

Trabzon'da bir gir grup bordo-mavili taraftar, düzenlediği basın açıklamasında şike ve teşvik olaylarıyla ilgili Fenerbahçe'nin ceza almaması için pazarlık yaptığını söylediği iddia edilen eski Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar hakkında, görevi sırasında tarafsız davranmadığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Haber61.net 19.09.2013 tarihinde ''Trabzonspor Taraftarı İsyanda'' manşetiyle yayınladığı haberde Mehmet Ali Aydınlar'ın açıklamaları ile ilgili olarak savcıları göreve çağırmış ve Trabzonspor taraftarına bu haberi duyurmuştu.

Ula Taraftarlar Birliği Başkan Yardımcısı Oktay Çavuşoğlu, bordo-mavili taraftarlar adına hazırladığı suç duyurusu dilekçesini Trabzon Cumhuriyet Savcılığına verdi.

Dilekçede 2010-2011 Süper Lig sezonunda saha sonuçlarını etkileme ve şike ile teşvik olaylarına ilişkin Mehmet Ali Aydınlar'ın 18 Eylül 2013 tarihinde yaptığı basın açıklamasında, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün söz konusu olaylardan ceza almaması için pazarlık yaptığını söylediği belirtildi.

Aydınlar'ın böylece konumunun gerektirdiği tarafsızlığı göstermeyip mevcut yasaları ve yönetmelik hükümlerini hiçe saydığını beyan ettiği anlatılan dilekçede, bu beyanlarıyla işlediği suçu itiraf ettiği savunuldu.

Dilekçede, Aydınlar'ın cezalandırılması istenerek, "Bir yöneticinin basın karşısında açık bir şekilde pazarlık yaptığını beyan etmesi ve konumu gereği tarafsızlık göstermeyip mevcut yasaları ve yönetmelikleri hiçe sayması fiilleri suç teşkil ettiğinden bütün hususların araştırılıp gerçekten şüphelinin bu fiilleri gerçekleştirip gerçekleştirmediğinin ortaya çıkartılması gerekmektedir" ifadesine yer verildi.

Çavuşoğlu dilekçesinde bu sebeplerle Mehmet Ali Aydınlar hakkında kamu davası açılmasını istedi.

Dilekçesini savcılığa verdikten sonra adliye önünde bir grup bordo-mavili taraftar ile basın açıklaması yapan Oktay Çavuşoğlu,  Ula Taraftarlar Birliği olarak Aydınlar hakkında savcılığa suç duyurusuda bulunduklarını, olayın takipçisi olacaklarını söyledi.

Şike ve teşvik olaylarına da tepki gösteren Çavuşoğlu, "Kim şike yapmışsa, kim adalet önünde suçunu da itiraf ediyorsa gerekli cezayı çekecektir" dedi.

 

20130925aw000621_01.jpg

Yorumlar (8)
melikşah korkmaz 7 yıl önce
tamda ts başkanının ve trabzonspor camiasının gerek beleiye başkanı gerek milletvekilleri gerekse eski kulüp başkanı ve yöneticilerinin bir araya gelerek yapması gerekeni bu aslanlar yapmış daha ne bekleniyor görevi kötüye kullanmaktan suç duyurusunda bulunulması için baskı yapıp en büyük şikeci m.ali aydınlar ve demiröni içeri attırmaları için ne biçim bir ülke olduk adam açıkca görevimi kötüye kullandım diyor hiçbir savcı işlem başlatmıyor ve koca ts başkanı ve yöneticileri işlem başlatmıyor çok ilginç bence taraftar kulübe yürüyüp baskı yapmalı allahınıza gurban yüreğim soğudu haberden sonra ben malatyalıyım malatyadayım en azından bu gece rahat uyucam
deli gibi seven 7 yıl önce
cok yerinde bir hamle tebrik ediyorum..tamamen dogrudur....kologlu
şaban baba 7 yıl önce
bu arsızlığa ve yüzsüzlüğe her yerde ve her zaman mücadele etmek lazım arkadaşları tebrik ederim. vatikanda eylem yapılacakmış, başarılar.adamlar her türlü ahlaksızlığı yaptı üzerine tüy dikmek istiyorlar namuslu insanlar namussuzlardan daha çok gayret göstermeli
ali tankoc 7 yıl önce
Önce bu tür insanları Allah'a havale etmek lazım sonrada bu şekilde hakkımızı aramak, çok yerinde bir hareket, gözümüzün içine bakarak sizin yerinize bursayı gönderiridim, o seneyi yok sayardım deme cesaretini gösteren bir adalete de hesap versin bakalım hukuk ülkesi kuralları ne diyor, tüpçünün de kulağına küpe olur...
aydın kaba 7 yıl önce
Kulübümüz neden dava açmıyor?
GÜMÜŞHANELİ 7 yıl önce
Mehmet Ali Aydınlar açıkça ve aleni olarak ben FB'yi korudum ve kolladım. TS'nin ise haklarını gasbetme adına elimden gelen tüm pisliği kullandım. Sonuna kadar yanındayız dostlar.
mehmet fazlioglu 7 yıl önce
su adam cikip hala konusabiliyor ne günlere kaldik be ilk kiviran kendisi simdi yok söyle yok böyle hepsi rol yaptiklari utanmazin biri o gereken yapilmali bu adam agizinin payini almali
adil türk 7 yıl önce
Bir avuç yürekli insan adalet için mafyaya kafa tutuyor.Her adaletli insan bu yürekli insanlara destek vermelidir.

Bu davranışlarından dolayı kendilerini tebrik ediyorum.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@