alexa metrics

banner560

banner572

TS taraftarı TFF'ye ateş püskürdü

Trabzonspor taraftarları, futbolda şike iddialarına ilişkin Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) açıkladığı karara tepki gösterdi.Grup adına konuşan Özgür Özal, Trabzonspor Taraftarlar Platformu üyeleri ile birlikte Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenl

Spor 01.05.2012, 12:53
TS taraftarı TFF'ye ateş püskürdü

Trabzonspor taraftarları, futbolda şike iddialarına ilişkin Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) açıkladığı karara tepki gösterdi.

Grup adına konuşan Özgür Özal, Trabzonspor Taraftarlar Platformu üyeleri ile birlikte Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlediği basın toplantısında, platformun ortak basın açıklamasını kamuoyu ile paylaştı.

Özal, 3 Temmuz'dan bu yana teşvik ve şike sürecine ilişkin gelişmelerin yaşandığı belirterek, ''Türk futbolunun temizlenmesi ve Türk futbolunu kirletenlerin cezalandırılması, sonucu belli olan maçların bir daha oynanmaması adına 3 Temmuz'u milat olarak görmüş, temiz futbol adına umutlanmıştık.

Fakat maalesef TFF Başkanı Demirören'in dün yaptığı açıklama teşvik ve şikenin serbest olduğunun, 58. maddenin değiştirilmesi ve 105. maddenin eklenmesiyle yasal bir zemine oturtulduğunun resmi kanıtıdır'' dedi.

''Şike vardır ama sahaya yansımamıştır'' sözünün, ''Türk halkıyla dalga geçmek'' anlamını taşıdığını savunan Özal, şunları kaydetti:

''Bu söz Türk sporseverleri cepheleştirecektir. Fair-play olgusu ortadan kalkarak isyana dönüşecek ve sokağa sıçrayacaktır. İsyanın sokakta ve statlarda hak aranması şeklinde olması arzu edeceğimiz bir şey değildir.

Zaten ileri demokrasilerde hak sokakta değil, yasalarda aranır. Artık şike depremi özerk olan TFF'nin aşabileceği bir sorun değildir. Toplumumuzda inisiyatif alan kanaat önderlerimiz sorumluluk almalıdır''


Yorumlar (19)
maskeli 10 yıl önce
taraftar gruplarının seçimn öncesi trabzondaki protesto yürüyüşüne katılmamalıarnın amcını soruyorum ve şimdi hangi yüzle çıkmışlar açıklama yapıyolar... siz gidin maçtamn önce biralrınızı için.. ts yi sattığığınız 3 kuruş paralarla
OnAir_TS 10 yıl önce
bu is türkiyede bitmistir, artik hic bir mercii kalmamistirki, bize hak ettigimiz kupayi versin. UEFA artik ne yapar orasinida artik kestiremiyorum.
Okan Kalafat 10 yıl önce
Beşiktaş'ta Çarşı harici,Galatasaray'da Ultraslan,Fenerbahçe'de GFB vs..harici taraftar grubu bileniniz var mı ? Ama bizde saymakla bitmez böyle farklı farklı taraftar grublarıyla dernek çatısı altında dahi olsa ben zerre etki yaratmadığının kaanatindeyim.Taraftar grubumuz 1 olsun ama tam olsun öyle ayrı gayrı olmasın.Trabzonspor bir taneyse taraftar grupları ile neden fazla fazla.Sesini duyurmak sadece Trabzon'da olmaz veya 1-2 kez olmak üzere İstanbul'da olmaz.Her platformda inatcı bir şekilde yılmadan yıkılmadan yapılması lazım.
OnAir_TS 10 yıl önce
aynen sana katiliyorum kardes. nerdesiniz arkadaslar sizde düzenleyin birseyler, yürüyüsmü olur, konferasmi olur yapin birseyler ne diye varsiniz.
Onur Reis 10 yıl önce
meydanlara inme vaktidir. Diğer kulüplerle birlikte ortak protesto etkinliği yapılmalıdır.
mirac_seker 10 yıl önce
Bu resimdeki herkez TRABZONSPOR'u seçim zamanı AKP SİYASETİNE TERCİH ETMİŞ KİŞİLERDİR VE UTANMADAN BASIN AÇIKLAMASI YAPIYORSUNUZ
ADIL 10 yıl önce
Partinin emriyle hareket etmek değil Trabzonspor çıkarlarını her şeyin üzerinde tutmaktır.Hiçbir parti Trabzonsporun üzerine çıkamaz.Eğer böyle bir konumdaysanız derhal istifa edin.Bu takımı siyasi çıkarlarına kimse alet edemez.
naf_naf 10 yıl önce
trabzonspor taraftar gruplarının tek dusunduklerı para para para..şampıyonluk gıttıgı gecen senenın akşamında akp ıl ve ılçe bınalarında korumalık yapanlar sımden sonrada parayı gorunce sesını çıkaramayacaktır...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@