banner491

TS Dünya Futbolunu değiştirebilir"

Trabzonspor’un  AİHM’ye açtığı davayı kazanması halinde Dünya Bosman Kurallarından sonra “ Trabzonspor Kuralları” ile tanışacak.Trabzonspor Yönetiminin , TFF ,Profesyonel Disiplin Kurulu (PFDK)  Etik Kurulu ve  Tahkim Kurulu’nun, oluşum şeklinin yanı sıra

TS Dünya Futbolunu değiştirebilir

Trabzonspor’un  AİHM’ye açtığı davayı kazanması halinde Dünya Bosman Kurallarından sonra “ Trabzonspor Kuralları” ile tanışacak.

Trabzonspor Yönetiminin , TFF ,Profesyonel Disiplin Kurulu (PFDK)  Etik Kurulu ve  Tahkim Kurulu’nun, oluşum şeklinin yanı sıra  bu kurulların Adil yargılanma hakkını  ihlal ettiği gerekçesiyle AİHM’e yaptığı başvuru Dünya futbolunu karıştırabilir.

Trabzonspor yönetiminin “Kulübün  temel haklarından olan adil yargılanma hakkı, TFF Yönetim Kurulu tarafından atanan, görev süresi, kendisini atayanların görevleri sona erdiğinde, otomatik olarak sona erecek olan ve bu çerçevede adil yargılama yapmaları şekilsel olarak mümkün olmayan ’yargı organları’ tarafından yapıldığı gerekçesi ile AİHM’e yaptığı  başvuruda haklı bulunması halinde  dünya futbolunda yeni bir çığır açılacak.

AİHM’ in Trabzonspor’u haklı bulması halinde  Dünya’da TFF ve onun kurullarının oluşum şekliyle  benzerlik gösteren tüm Federasyonlar  AİHM’den çıkan karara yeniden dizayn edilecek

Dünya 1995 de tanıştığı Bosman Kurallarından sonra şimdi de “Trabzonspor Kuralları” ile de tanışmış olacak

BOSMAN KURALLARI NEDİR?

Bosman kuralları ya da Bosman kararları, 1995 tarihli bir Avrupa Adalet Divanı kararıdır.  Bu kararlar uyarınca Avrupa Birliği üyesi ülkelerin ulusal liglerinde -transfer edilen oyuncunun Avrupa Birliği vatandaşı olması koşuluyla- yabancı oyuncu sınırlaması kaldırılmış, futbol oyuncularının anlaşma süreleri dolduğunda bonservis bedeli olmaksızın istedikleri kulübe geçmelerinin önü açılmıştır.

Kararlarla birlikte futbol ve diğer tüm spor dalları birer ekonomik sektör olarak değerlendirilmiş ve sporcular işçilerin serbest dolaşımı ilkesi uyarınca işçi haklarına sahip olmuşlardır.

Kararlar, adını Belçika'nın RFC de Liege takımında forma giyen Jean Marc Bosman adlı futbolcunun başka bir takıma transfer olmasının önünde engel olarak duran bonservis bedeli sorununu yargı makamlarına taşıyarak, giriştiği hukuk mücadelesini kazanmasından almaktadır.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
tarık buğra
tarık buğra - 7 yıl Önce

artık herkes haddini bilecek.abdestsız,besmelesiz büyük Trabzonsporumuzun adını kimse ağzına alamayacak.buna teşebbüs edenler avnı aker cehennemının ortasında dunyaya ibret olsun diye dar ağacında sallandırılcak.yaptığı yanliştan dönmek isteyenlere elıne bordo mavi bayrak verilip 1967 kere ölümüne Trabzonspor diye bağırttırılıp ,61 kere avni aker stadyumunu tavaf ettirilecek:))

YALNIZ KURT TS
YALNIZ KURT TS - 7 yıl Önce

Insallah zaman ne getirecek gorecegiz bir dusunun hele dunya futbolunda TS'un adini duymayan kalmaz sikeci fenerden cingene GS'dan daha cok taniniriz TS Kurallari diye dunyaya nam salariz hayal etmesi bile guzel AIHM'deki davayi kazanacagimizdan adim gibi eminim haydi hayirlisi.

adil türk
adil türk - 7 yıl Önce

Bunu Trabzonspor hep yapıyor.

ahmet mert
ahmet mert - 7 yıl Önce

Takım başarısız olduğunda hocaya demedik laf bırakmayanlar, söz konusu şikeciler ve destekçileri olunca tek satır yok neden?

ahmet mert
ahmet mert - 7 yıl Önce

Mücadele de en büyük pay başkanın, yönetimin ve pes etmeyen Şenol Hocamızın. İnşallah başarırlar. Dikkat ederseniz şikecilerin tepkilere gıkı bile çıkmıyor. Çünkü başta TFF olmak üzere hepsi köşeye sıkıştı. Yoksa şimdiye başkana 50 sefer bhane ile cezayı yapıştırmıştılar. Suçluluk psikolojisi.

ahmet mert
ahmet mert - 7 yıl Önce

İsterse 50 yıl şampiyon yapmasınlar biz bu renkler için varız. Milli Takımları onların olsun.

arifbozbey
arifbozbey - 7 yıl Önce

bu şampiyonluk öyle yada böyle geri gelecek lakin dün başkanın açıklaması sıkıntı verici camia acilen kenetlenip başkanı tekrar aday yapmalı lakin başkan bu işi bırakırsa sonuca varamayabiliriz mahkemeler uzun sürebilir ve başkanın başkanlık süresi yetmeyebilir. taraftarlarımızada büyük görev düşüyor özellikle trabzondaki maçlarda başkana dakikalarca tezahürat yapmalılar gönlünü almalılar tüm tehditlere rağmen başkan bu işin peşini bırakmadı helal olsun ne diyim.

mahya muhlıs
mahya muhlıs - 7 yıl Önce

heryerde hep aynı şei duymaktan bıktım.birlik birlik.birlik bizim köyün adı olarak kalmışkimse kafasını kuma sokmasın.nerde bu ilin siysileri sivil toplum örgütleri.nerde bu halk.sadri başkanı yanlış transferlerden dolayı benden çok eleştiren olmasın.yalnız şike sürecinde ben dahil kimse başbakana yardımcı olmadı kimse.havanda su dövmekteyiz.yürü başkan.


banner441

banner472