Trabzonspor'da TFF'ye şike başvurusu

Trabzonspor Kulübü avukatları Türkiye Futbol Federasyonu’na yeni bir başvuruda bulunarak haklarındaki “Müsabaka Sonucunu Etkilemek” suçu mahkeme kararıyla kesinleşen Samet Güzel, Şükrü Ongan ve Ümit Aydın’ın yeniden PFDK’ya sevkleri talep etti. Bordo-mavi

Spor 21.01.2013, 16:20
Trabzonspor'da TFF'ye şike başvurusu

Trabzonspor Kulübü avukatları Türkiye Futbol Federasyonu’na yeni bir başvuruda bulunarak haklarındaki “Müsabaka Sonucunu Etkilemek” suçu mahkeme kararıyla kesinleşen Samet Güzel, Şükrü Ongan ve Ümit Aydın’ın yeniden PFDK’ya sevkleri talep etti. 

Bordo-mavili kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada ve yapılan talep başvurusunda şu ifadelere yer verildi. “İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 2011 / 63 E. sayılı dosyası kapsamında şike ve teşvik eylemlerinde bulundukları şüphesiyle yargılananlardan Samet Güzel, Şükrü Ongan ve Ümit Aydın hakkında mahkeme, müsabaka sonucunu etkilemek amacıyla teşvik suçunu işledikleri sabit olduğundan hapis ve adli para cezası vermiş; sanıkların talebi üzerine bu hükmün açıklanmasının geri bırakılması uygun görülmüştür.
 
Verilen, “hükmün açıklanmasının geri bırakılması” kararı, sanıkların üzerlerine atılı suçu işlemiş bulundukları, ancak kanunda sayılan koşullar gerçekleştiği için, hükmolunmuş cezanın açıklanmasının belli bir süre için geri bırakılması anlamı taşımaktadır.
 
Şahısların yaptıkları itiraz başvurusu İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesi’nce reddedilerek karar kesinleşmiştir. Bu ret kararıyla birlikte üç sanıktan Samet Güzel için 17/04/2011 tarihli Trabzonspor - Bursaspor maçı , Ümit Aydın için 15/05/2011 tarihli Ankaragücü - Fenerbahçe maçı , Şükrü Ongan için 22/04/2011 tarihli Eskişehirspor - Trabzonspor maçından dolayı ‘müsabaka sonucunu etkilemek’ suçunu işledikleri kesinleşmiş olmaktadır.
 
Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararından çok önce aynı müsabakaları inceleme konusu yaptığı dosya hakkında, 06.05.2012 tarihli toplantısında bu üç isimle ilgili olarak ceza tayinine yer olmadığı yönünde karar almıştır.
 
İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nce verilen ve kesinleşen karardan bu yana yukarıda ismi anılan şahıslar hakkında Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği’nin Disiplin Müfettişi sıfatlarıyla harekete geçerek kendilerini Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk etmeleri beklenmiş ancak söz konusu sevk gerçekleşmemiştir.
 
Müşavirliğinizce, yukarıda tarih ve karar numarası verilen, ekte sunulu İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesi kararının incelenip, dilekçemizde belirtilmiş bulunan hususlar da göz önüne alınarak bu üç ismin yeninden Profesyonel Disiplin Kurulu’na sevk edilmeleri gerekmektedir.
 
Söz konusu sevk işlemi yapılmadığı takdirde, bu, yasanın açıkça ihlali sayılacağından, müşavirliğiniz hakkında da ‘görevi ihmal’ iddiasıyla suç duyurusunda bulunmak zorunluluğu doğacaktır” ifadelerine yer verildi.

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (15)
deli gibi seven 7 yıl önce
birakmayin alcaklarin pesini..kologlu
TSAsigi 7 yıl önce
Yönetim ISTIFAAAAAA
MUSTAFA HAMZAN 7 yıl önce
Küçük veya önemsiz gibi görünen ama çok çok önemli bir ayrıntı. Bravo bizimkilere demekki sıkı takip ediliyor. Önünde sonunda adalet yerini bulacak hep destek tam destek. O kupayı FB'den alıp Trabzon'a getirmek onlarca yıl unutulmayacaktır. 10 şampiyonluğa bedeldir. Adalet istiyoruz ADALET. Hırsızlara,alçaklara, zalimlere dur deme zamanıdır. Haydi Karadeniz
ismail markaloğlu 7 yıl önce
Hukukçularımızın titizlikle bu işin peşinde oldukları açık ve net olarak görülmekte onları tebrik ediyorum TS her alanda hakkını aramaya devam ediyor ve edecek bu baş vurular ilerde CAS a açacağımız davada elimizi güçlendirecek,zaten TFF de bundan rahatsız ve Cezalar ve Hakemlerle TS u ezmeye çalışıyor bunun farkındayız ama yılmayacağız.
ALICAN DÜRÜST 7 yıl önce
ne zaman ts mac kaybetse,yönetim sike ile ilgili ya tffye saldirir,yada pfdkya.amac;gündem degistirmek.tamam hakkimizi sonuna kadar arayin ve bu sizin göreviniz.ama takimin düstügü bu durumdan hoca kadar sizde sorumlusunuz.careler üretin,birseyler yapin.tirübünde oturmakla bu isler olmuyor.b u takim neden bu durumlara düstü.ts iki sene önce ne idi simdi ne oldu.a dan z ye oturunda bir,bir düsünün.birazda öz elestiri yapin.
adil türk 7 yıl önce
Bu ülkede haklı olanlar susarsa adalet kavramı yok olur gider.Ortam hırsızlara soygunculara ve ahlaksızlara kalır.
ihsan 7 yıl önce
HIRSIZLARI KOVALAMAYA DEVAM
Ergün Özşahin 7 yıl önce
Hep söylüyoruz; Ceza Mahkemesi'nin mahkümiiyet kararı İdare'yi bağlar diye. Sn.Meslektaşlarımı kutluyorum, çok doğru ve yerinde bir hamle. Bu başvuru; Yargıtay'ın 16. Ağır Ceza Mahkemesi kararını Onaması halinde de ŞİKE KARARI VE KUPANIN ALINMASI için yapılması gereken başvurudur.Tekrar tekrar Meslektaşlarımı kutluyorum.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@