alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Trabzonspor Zokora için başvurdu

Trabzonspor Kulübü, İstanbul Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda oynanan Fenerbahçe maçı sırasında Didier Zokora’ya ırkçılık içeren hakarette bulunan Emre Belezoğlu hakkında gerekli disiplin uygulamalarının yapılması amacıyla Türkiye Futbol Federasyonu’na başvurdu.

Spor 16.04.2012, 17:34
Trabzonspor Zokora için başvurdu

Trabzonspor Kulübü, İstanbul Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda oynanan Fenerbahçe maçı sırasında Didier Zokora’ya ırkçılık içeren hakarette bulunan Emre Belezoğlu hakkında gerekli disiplin uygulamalarının yapılması amacıyla Türkiye Futbol Federasyonu’na başvurdu.

 

Trabzonspor'dan yapılan açıklamada: "Başvuruda Emre Belezoğlu’nun ırkçılık içeren ifadeler kullandığının televizyon görüntülerinden de anlaşıldığına dikkat çekilerek, Fenerbahçeli futbolcunun maçtan sonra katıldığı televizyon canlı yayınında da bu durumu kabul ettiğine dikkat çekildi.

 

Buna göre federasyondan disiplin talimatının konuyla ilgili olarak ayrımcılık başlıklı 44. maddesi için disiplin müfettişlerinin soruşturma başlatarak gerekli işlemlerin yapılması talep edildi.

 

Bu arada kulübümüzle sözleşme imzaladığı andan itibaren sergilediği üst düzey profesyonellik, örnek sporcu kişiliği ve gerek arkadaşları gerekse de toplumla kurduğu sağlıklı diyalogla dikkatleri çeken oyuncumuz Didier Zokora’nın karşılaştığı bu durumun hiçbir şekilde tasvip edilmesinin mümkün olmadığının kamuoyunca bilinmesini istiyoruz.

 

Ülkesinde milli takım kaptanlığına kadar yükselen örnek sporcu Didier Zokora’nın yaşanmamış bir olayı kasıtlı olarak gündeme taşıdığını savunmak ise hiçbir şekilde inandırıcı görülmemektedir. Bu durumun Türk futbol camiası tarafından böyle bilinmesini istiyor, saygılar sunuyoruz"


Yorumlar (8)
oguzsenturk 10 yıl önce
benzer haberin altındada yazmıştım.

yönetim başarısızlığını örtmek için malzemeyi buldu.
murat toygar 10 yıl önce
Emre fener medyasının gazı,hakemlerin kayırmasıyla bugünleri gördü. Şike yaptılar ama taltif edildiler. şimdi yol vermek için ipini çekerler, yoksa zokora için değil.
sekbal 10 yıl önce
zamanında ama syn sadri şener azizi yıldırımı hapiste ziyaret edeckti ne zaman aziz yıldırım trabzona ve sadri şenere konuştu ondan sonra biziö yönetim ve sadri şener coştu şimdi emreyle uğraşarak bu taraftarı kandıracağınızı mı sanıyorsunuz
Ofli Adem 10 yıl önce
Şikecilerin şımarttığı elemanlar bunlar. Her defasında en üstünden en alttakine kadar şikecileri destekleyenlere ithaf olunur. Artık şike yok diyemiyorsunuz, 100 yıllık takıma ceza verilemez diyorsunuz, şımarttıklarınız da elin teninin rengine küfrediyor. Hadi bayramınız mübarek olsun!
fatihten 10 yıl önce
bu olayda yer yerinden oynamalıydı, üstüne üstlük adam basın toplantısı yapmış Yoba da yalanlarını onaylıyor, yönetim Yoboyu da mutlaka şikayet etmelidir diyorum
delitay 10 yıl önce
biz trabzonspor taraftarıyla fener taraftarı arasındaki farkı geçen haftalardaki avni akerde dünde saraçoğlundagördük bi tarafta takımını sitrese sokan sahasını kapattıran taraftar diğer yanda takımını müthiş ateşleyen örnek taraftar sadece bu değil yoruma bakıyorum yönetim malzeme bulmuş diyor arkadaşın biri zokorayla işlgili ve artık bende yuh diyorum avrupanın şikeden sonraki en ağır cezayı uyguladığı yerde yönetim pasmı geçseydi
OnAir_TS 10 yıl önce
yer yerinden oynasa ne olacak yönetim yapacagini yapmis ama gel görki emre denen kisi madde 44den degil de madde 43den ceza alacak oda alirsa. madde 44 irkciligi icerirken madde 43 ayrimciligi iceriyor. buyrun size yine klasik bir tüpcü federasyonu.
ali ihsan. 10 yıl önce
Burası Türkiye. Bunun da üstü kapatılır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@