vardallar

Trabzonspor: Tümü istifa etsin...

Trabzonspor Kulübü, Didier Zokora'ya verilen cezanın adaletli olmadığını belirtirken, kulüp resmi internet sitesinde yaptıkları açıklamada, TFF'nin bu kararına çok sert bildiri yayımladı.Trabzonspor Kulübü'nün Resmi İnternet Sitesi'nden yapılan açıklamada

Spor 16.12.2011, 12:23
Trabzonspor: Tümü istifa etsin...

Trabzonspor Kulübü, Didier Zokora'ya verilen cezanın adaletli olmadığını belirtirken, kulüp resmi internet sitesinde yaptıkları açıklamada, TFF'nin bu kararına çok sert bildiri yayımladı.

Trabzonspor Kulübü'nün Resmi İnternet Sitesi'nden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: "Türkiye Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu’nun Galatasaray’la oynanan müsabakada kırmızı kart gören futbolcumuz Didier Zokora’ya 3 maç ceza vermesi adaletli bir karar değildir. 

Faul olduğu bile tartışılan bir pozisyonun ardından oyundan atılan ve Gençlerbirliği maçında görev almayan Zokora’nın özellikle Fenerbahçe müsabakası öncesinde böylesine ağır bir cezaya çaptırılması manidardır.

Böylesi bir kararı veren heyete ancak Fenerbahçe genel kurul üyesi olan ve cebinde bu kulübün kartını taşıyan bir Başkan liderlik edebilir.

Daha yakın tarihte, Fenerbahçeli Alex ile Galatasaraylı iki oyuncu Elmander ve Engin Baytar örneği ortada dururken, bu oyuncuların işledikleri hatalara rağmen adeta Trabzonspor maçına yetiştirilmesine özen gösterilirken, son Zokora kararı ister istemez kafamızdaki soru işaretlerini arttırmıştır.

Türk futbolu bugüne kadar kararlar anlamında ne çektiyse saha içi ve dışındaki çifte standarttan çekmiştir. Oyuncumuzla ilgili verilen PFDK kararı da bu çifte standardın dik alasıdır.

Türk futbolu disiplin anlamında ciddi kararların eşiğindedir, ancak artık apaçık görülmektedir ki bu kararlar mevcut Disiplin Kurulu’yla alındığı takdirde ister istemez her zaman tartışmalı olacak ve kamuoyunu tatmin etmeyecektir.


Trabzonspor Yönetim Kurulu, Zokora kararıyla ilgili olarak tahkim kuruluna gereken başvuruyu yapacak ve cezanın kaldırılması yönünde talepte bulunacaktır.

Ancak maalesef üzülerek söylemek istiyoruz ki; Disiplin Kurulu’nun 4-3, Tahkim Kurulu’nun 6-1 birilerinin yanında olduğunun seslendirildiği, üstelik kararlarla bu durumun ve iddianın desteklendiği bir ortamda güven ortamı iyice sarsılmıştır.

Bu nedenle söz konusu kurullar mutlaka işten el çekmeli, suç ve ceza ilişkisi anlamında herkesin adaletine güvendiği yeni bir yapılanmaya gidilmelidir.

Türk futbolunda malum ortamı daha da germemeye ve sağduyulu davranmaya özen gösteren Trabzonspor camiasının bu yaklaşımı maalesef farklı algılanmış, sanki birilerinin cesaretini daha da arttırmıştır.

Saha içi ve saha dışında bilinçli olarak Trabzonspor’u tahrik etmeye yönelik eylemlerin son bulmasını bekliyoruz. Aksi yönde hamlelerin Türk futboluna ve temsil edilen camialara bir faydası yoktur.

Saygılarımızla
"


Yorumlar (37)
gurbetçi uşaklar 10 yıl önce
polisin telefon dinlemelerinde federasyon seçimi ile ilgili bir ses kaydı var.fenerbahçe as başkanı şekip mostoroğlu aynen şöyle demiş.arkadaşlar sıkıntı yok tahkim kurulu 6-4 bizde disiplin kurulu 5-3 yine bizde zafer fenerbahçenindir diyerek devam ediyor.sizin anlıyacağınız federasyonun yüzde doksanı fenerbahçeli.. biz mahkemeden temiz çıksak bile şampiyonluğu bize vermezler boşuna beklemeyin
HOTS 10 yıl önce
Bu pislik furyası ezelden beridir böyle gelmiş ama İnşallah Bir delikanlı çıkacak ve günün birinde hakkımızı savunacak. Çalınan şampiyonluklar alicengiz oyunları fenerasyon faaliyeleri dalavereler. Sabrımızı zorluyorlar her zaman. Şu Trabzon olmasa acaba siz ne nane yerdiniz bu ülkeyi sizin elinizden alırlardı buna eminim alırlardı. Ama biz bazı kalleşler gibi sözümona hor görüldük aç bırakıldık gibi dağlarda eşkiyalık yapmayız. Yine zor durumda kaldığınızda sahneye biz çıkarız bize muhtaç olursunuz, bu vatana yine biz mukayyet oluruz. Çünkü biz Trabzonluyuz bizim kanımız alelade bir kan değildir ve bundan her zaman gurur duyarız.İçimizde tartışırız, bazen ihtilaf olur anlaşmazlık olur ama dışarıya karşı potansiyelimizi herkes bilir bilmeyen de öğrenir ve öğrenmesi için düğmeye basmamız gereken vakit çoktan gelmiş geçiyor bile...
EYPKY 10 yıl önce
bunada şükür arkadaşlar allahtan zokorayı sınırdışı etmediler. 3 maçla kurtardık sayın başkanım bu takımı türkiye liğlerinden cekelim gidelim gürcistan yada başka ülke liğinde destekleyelim.
fatihten 10 yıl önce
Türkiyenin değil belirli kulüplerin federasyonu olan bir kurumu tanımıyoruz, çamurdan Federasyon olsun bunlardan iyidir
SÖZ 10 yıl önce
nihayet,teşekkür ederiz
caravella 10 yıl önce
hemde önce tüm ts lilerden özür dileyecekler sonra istifa edecekler.vicdansızlar.harama alışmış kişiliksizler.defolun tff ve ve kurulları.
beylul 10 yıl önce
Türk Futbol Federasyonu baştan başlarken karar veremedi. Trabzon olsa karar verilmişti.

Hani 26 dosya içerisinde belgen ve bilgin yoktu. UEFA’nın elinde varmış?

Türk Futbolu’nun Üniversitesi TRABZON’DUR. Kendi öz kimliğinden hiç yabancısı yok iken Şampiyonluklar yaşatarak camiasına büyük olmuştur. Farkına var, fark et seyircim.Taraf olalım taraftar isek eğer,kendi ayağımıza sıkmayalım,karşımızda olan egemen medya ve egemen takımlara karşı hatta karşımızda olan Federasyona karşı dik duralım,hak edilmiş hakkımızı arayalım,güçlü duralım ki hem bizi ezmek,bizi boğmak isteyenlere karşı saha içinde futbolcular saha dışında camia olarak bütünleşelim.
tttoprak 10 yıl önce
şike olayından buyana tek kelam etmedın ıplerı ellerıne verdın sımdı iş işten gecmıs konusursun ama takan olmaz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@