banner555

Trabzonspor Trabzon'dan yönetilir!

 Ziyaretlerine memleketi Köprübaşı'nda devam eden, Emre Aksoy’a   hemşerilerinden büyük destek geldi. Taraftarlarla  sohbet eden ve Trabzonspor için projelerini anlatan Aksoy şöyle konuştu.Bildiğiniz gibi dünya kenti  Trabzon’umuz, spor özellikle de futbo

Spor 19.05.2013, 16:52
Trabzonspor Trabzon'dan yönetilir!

 Ziyaretlerine memleketi Köprübaşı'nda devam eden, Emre Aksoy’a   hemşerilerinden büyük destek geldi. Taraftarlarla  sohbet eden ve Trabzonspor için projelerini anlatan Aksoy şöyle konuştu.


Bildiğiniz gibi dünya kenti  Trabzon’umuz, spor özellikle de futbol konusundaki başarıları ile ön planda olan bir şehirdir. Futbola olan sevdasını, kadını- erkeği ve çocuğu ile yüreğinde yaşayabilen tek şehirdir. Son dönemlerde futbol camiasında birçok yenilikler, düzenlemeler, çalışmalar gerçekleştirildi. Türkiye'de sporu ve futbolu mevcut noktasından alıp daha üst noktalara taşımak, belli standartları, kaliteyi yakalayabilmek için çalışmalar yapıldı ve yapılmaya da devam ediliyor.

Bizim hedefimiz bu noktada Trabzonspor’umuzu en tepeye taşımaktır. Yıllardır emeği çalınan ve sürekli önü kesilen Trabzonspor’umuza  sahip çıkmaktır. Trabzonspor’a gönül vermiş taraftarlara layık olmak için gençliğimizi, enerjimizi vermek  ve futbol camiasında  hak ettiğimiz  yeri almak için yola çıktık. 24 saat Trabzonspor’umuzla iç içe, taraftar ve futbolcularımızla omuz omuza Trabzonspor’umuzu hep birlikte Trabzon’dan yöneteceğiz. O ruhu, o birlikteliği yeniden takıma hakim kılacağız  diye konuştu.


 Sevgi gösterileri eşliğinde köprübaşından ayrılan Aksoy Trabzon’daki ziyaretlerine devam etti. Dünya ticaret merkezinde  düzenlenen YAPITECH Uluslararası Yapı Ürünleri ve Teknolojileri Fuarını gezerek  katılımcılarla görüştü. Ardından Maçka esnafı, Değirmendere esnafı ve Trabzon hal esnafını ziyaret ederek  vatandaşların sorularını yanıtladı. Vatandaşlardan gelen “arkanızda hangi siyasetçi var birilerinden siyasi destek alıyor musunuz” sorusunu şu şekilde cevapladı.


SPORA SİYASET BULAŞTIRANLARDAN OLMAYACAĞIZ
Birilerinden icazet almadan, hiçbir siyasi gücün arkasına sığınmadan, futbola ve spora siyaset bulaştırmadan Trabzonspora sevdalı adamlar olarak yola çıktık. Trabzonspor’un, Trabzon halkı ve Trabzon sevdalıları için ne anlama geldiğini bilerek yola çıktık. Yaşımıza rağmen yaptığımız işlerde başarılı olduk inandık çalıştık ve başardık. Aynı inancı ve çalışmayı Trabzonsporumuz içinde hayata geçireceğiz. Mevlananın dediği gibi; "Hayatta muvaffak olmak için üç şey lazımdır: Dikkat, intizam, çalışmak."  Birlikte yola çıktığımız arkadaşlarımızla biz bu sözü düstur edindik. Diklenmeden dik duruşumuzla, objektif bakış açımız ve çalışmalarımızla gerçekleştirdiğimiz başarı odaklı faaliyetlerimiz ile bugüne kadar Trabzon’umuzun  yüzünü kara çıkarmadan çalışmalarımızı sürdürdük dedi.


Trabzonspora başkan adaylığımızı açıkladıktan sonra çeşitli eleştirilere maruz kaldık. Özellikle genç ve tecrübesiz oluşumuz bizlere güven konusunda tereddütler doğurdu. Fakat bu güne kadar iş bildiklerini iddia eden büyüklerimiz tarihimizdeki gençlerin başarısını görmezden geliyorlar.

“ Atamız Fatih Sultan'ın İstanbul'u fethinde de görüldüğü gibi başarı yaşla alakalı değildir. Başarı; hayalleri gerçeğe uzanan bir merdiven olarak kullanmakla çıkılan bir yoldur.” Bizim Trabzonlu gençler olarak hayalimiz Trabzonspor’u her dönem şampiyon görmektir ve bunu başarmak için bütün gücümüzle, inancımızla çalışmaktır.


Şimdi zaman başarmak için çalışmak vaktidir. Birlik olmak ve Trabzonspor’umuzu hak ettiği yere taşımak bunu da Trabzon’dan yapmaktır. Bu güne kadar emek verenlere minnettarız tabiî ki ama artık kaybedecek vaktimiz yok avunacak sabrımız da yok. Bu gün bizi göz ardı eden büyüklerimiz kupamız verilmediği ve sporda şikenin gözümüzün içine sokula sokula yapıldığı zamanlarda seslerinin en yüksek perdeden çıkmasını arzu ederdik. Fakat Trabzon halkının ruhunu ve yüreğini bilmedikleri için, omuz omuza acıya ortak olamadıkları için bu süreci iyi yönetemediler ve hakkımız olan kupamız başka kulübün vitrinlerini süslemekte. Bu ayıp büyüklerimize yeter diyoruz, şeklinde konuştu.
Ziyaretleri sırasında Emre Aksoy’a projelerini de soran vatandaşlar,  seçilmesi durumunda neler yapacağını Trabzonspor’un  açıklanan mevcut borçlarının nasıl ödeneceğini ve transferler konusunda da merak edilenleri sordular. Sorulara tek tek cevap veren Aksoy konuşmasına şöyle devam etti.


Öncelikle şunu ifade edeyim. Bu yola iş olsun diye girmedik. Her şeye rağmen genç yaşımda Trabzon Sporun başkanlığına aday oldum.  Ebetteki ciddi projeler üretmek ve acil çözüm bekleyen sıkıntılara çözüm bulmak zorundayız. Biz bunların farkındayız ve 21 ciddi proje ile yola çıktık. Trabzonspor gerçekten çok büyük bir camiaya sahip, çok büyük bir kulüptür. Biz kendi dinamiklerimizi harekete geçirmekle bile bu işi çözeriz. Sahip olduğumuz zenginlikleri her biri alanın da  başarılı olmuş kişilerle çalışarak artıya çevirmeyi hedefliyoruz. Kendi zenginliklerimizi kullanılır hale getirip finans kaynaklarımızı işler hale getireceğiz dedi.


Trabzonspor Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nin kuzeyindeki Marina’yı uhdemize alarak yeniden şekillendireceğiz. İl özel idaresi ya da belediye (çünkü özel idareler tüm mal varlıklarıyla belediyeye devrediliyor) ile temasa geçerek iyi bir proje ile 24 saat hareketli yaşam alanları oluşturulacağız. Yani devasa bu alanda market- çocuk oyun alanları-alışveriş merkezi, spor salonu gibi birimler, rekreasyon alanlarıyla  şekillendirilecek ve 24 saat yaşanabilir mekanlar oluşturulacak. Bu tesisler, yap-işlet devret modeliyle uygulamaya konulacak. Trabzon’un 40 yıl önceki yaşam alanlarına kavuşturulması sağlanacak. Bu bölgede deniz de kullanılarak jet ski, yelken, hız tekneleri, su kayağı gibi aktiviteler gerçekleştirilecek.

Mersin-İçel Marina Modeli Uygulamasında olduğu gibi. Mersin Marina’nın yıllık kazancı 150 milyon doların üzerinde bulunuyor. Bu bile takımın nefes almasını sağlayacak. Sponsorluk geliştirilecek. Kulübe yeni bir kurumsal kimlik kazandırılacak ve yeni imaj çalışmaları gerçekleştirilecek. Trabzonspor’un her alanında elit düzeyde profesyonel ekiple tanıtım ve reklamasyon çalışmaları planlanıp uygulamaya konulacak. Kulübümüz bünyesindeki şirket içinde turizm acenteliği kurulacak. Uçak firmalarıyla anlaşma yapılıp Trabzon uçuşları gidiş-dönüş bilet satışlarının, Trabzonspor üzerinden kurulacak sistemle satışa sunulması gerçekleştirilecek ve belli kar oranı alınacak. Günde minimum 1000 yolcunun alışveriş yaptığını varsayarsak ki, iyi bir çalışmayla bu sayı daha da artırılacak. Bu projeden de Trabzonspor hatırı sayılır bir gelir elde edecektir dedi,


HEM EĞİTİM HEM SPOR, TRABZONSPOR KOLEJİ
 Projeleri arasında Trabzon Spor kolejinden de bahseden Emre Aksoy iddialı konuştu. “Hem eğitim hem de spor” başlığı altında Trabzonspor'a büyük katkı sağlayacak  olan Trabzonspor Koleji'ni hayata geçireceklerini kaydeden Aksoy şunları söyledi: "Ciddi anlamda bir kolejin maliyeti 3 milyon liradır. Bunun Trabzonspor'a maliyeti ise sıfırdır. Çünkü hem alt yapı geliştirilecek hem de mali kazanç sağlanacak. Bunun yanında birde Olimpiyat Köyü projemiz var” dedi. Bu anlattıklarım projelerimizden sadece bir kaçı. Trabzonspor’un büyük bir revizyona ihtiyacı var. Bunu yapacak heyecana ve enerjiye sahibiz. Transferler noktasında kendi içimizden sporcu ihtiyacımızı karşılayacağız. Alt yapıya gereken ilgi ve alakayı göstereceğiz.”Bizi ancak biz yeniden ayağa kaldırabiliriz. Hocasıyla , oyuncusuyla, taraftarıyla, Her şey Trabzonspor için” diyerek o gücü yakalayacağız. Bu genç yaşımızda içimizdeki enerji ile ve Trabzonspor  sevdası ile ekibimizle birlikte taraftarımızın da desteği ile Trabzonspor’u hak ettiği yere taşıyacağımıza olan inancımızdan asla şüphemiz yoktur şeklinde konuştu.


 Trabzonspor başkan adayı Emre Aksoy’a,  yapmış olduğu ziyaretler sırasında vatandaşların göstermiş oldukları ilgi ve sevgi gözlerden kaçmadı. Aksoy’un ziyaretlerinden memnun olduklarını dile getiren vatandaşlar, bize Trabzonspor’u sevmenin ne anlama geldiğini bilen içimizden biri gerekiyor. Bu da Emre Aksoy’dur ve desteğimiz Emre Aksoy’dan yanadır şeklinde konuştular.
 Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (3)
fatih hacıalioğlu 8 yıl önce
daha çok gençsin.evet aday olmak cesaret ister.Trabzonspor sevgin ok.ama başka seçimlere Emre bey.seçilmesenizde her zaman destekleyin.Trabzonsporun sizin gibi sevdalılara ihtiyacı var.Saygılarla..
Mustafa Karadeniz 8 yıl önce
Lütfen eleştiri yaparken genç, tecrübesiz gibi basit eleştiriler yapmayalım. Evet bende başka bir adayı destekliyorum. Ama Emre Beyin Projeleri de hiçte yabana atılacak projeler değildir.
MURAT YAZICI 8 yıl önce
bi dur emre bu iş iki kilo tavuk işi değil anlaşılan işlerinde iii değil sanırım ts başkan olmaya kalktığına göre. emre bey sen hayal kurabiliyosun belli ama sadece sen kur zavallı ts taraftarına kurduğun hayali inandırma git ev sat tavuk sat cok seviyosan ts yi yeni sezonda al bi tane futbolcu 10milyon dolara mutlu ol mutlu et ok yazık
24°
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30

Gelişmelerden Haberdar Olun

@