Trabzonspor M.A. Yılmaz'a kılıç çekti

Trabzonspor Mehmet Ali Yılmaz'a kılıçları çekti.Dün bordo-mavili takım aleyhine açıklamalarda bulunan Yılmaz'a Trabzonspor'dan açıklama yapıldı. Kulüpten yapılan açıklamada, "Trabzonspor Genel Kurulu tarafından kendisine Onursal Başkan sıfatı verilen Mehm

Spor 17.09.2012, 13:10
Trabzonspor M.A. Yılmaz'a kılıç çekti

Trabzonspor Mehmet Ali Yılmaz'a kılıçları çekti.

Dün bordo-mavili takım aleyhine açıklamalarda bulunan Yılmaz'a Trabzonspor'dan açıklama yapıldı.
 
Kulüpten yapılan açıklamada, "Trabzonspor Genel Kurulu tarafından kendisine Onursal Başkan sıfatı verilen Mehmet Ali Yılmaz, geçtiğimiz hafta sonu Radyospor adlı kanalda canlı yayına katılmış, burada yapmış olduğu açıklamalar da medyanın bazı kesimlerince kullanılmıştır.
 
Mehmet Ali Yılmaz’ın hiçbir Trabzonsporlu’ya yakışmayacak ifadelerinde yer alan gerçek dışı ve ağır ithamları öncelikle kendisine iade ediyor, takdirini de kamuoyuna bırakıyoruz.
 
Trabzonspor’da başkanlık görevinde bulunduğu son dönemde kulübü uğrattığı maddi manevi tahribatlar ortadayken, ekonomik zararları mahkeme tarafından onaylanmışken, Mehmet Ali Yılmaz’ın delilsiz ve mesnetsiz suçlamalarla başta Başkanımız Sayın Şener ve yönetim kurulumuza yönelik sözlü saldırılarda bulunması kendi hatalarını kapatmaya yönelik hezeyanlardan başka bir davranış şekli değildir.
 
Hiçkimse başkalarına suç sıçratmakla kendi kabahatlerini örtemez!
 
Onursal Başkan sıfatlı bir kişinin kulübümüzün bugünlere gelmesinde büyük emeği bulunan Sayın Ahmet Suat Özyazıcı, Sayın Özkan Sümer, Sayın Şenol Güneş, Sayın Ali Kemal Denizci gibi şahsiyetlerin isimlerini kullanarak onları sözde toplum önünde küçük düşürmeye çalışması hangi iyiniyet sınırları içerisinde açıklanabilir?
 
Zira Mehmet Ali Yılmaz’ın son başkanlığı döneminde vermiş olduğu ekonomik zarar, kulübümüzde bugüne kadar profesyonel olarak hizmet eden eski teknik direktörlerimizin ve personelimizin aldığı toplam ücretlerin kat kat üzerindedir.
 
Şike sürecinde Trabzonspor lehine kılını kıpırdatmayan, neredeyse kulübü suçlu göstermeye çalışan Mehmet Ali Yılmaz’ın bu yaklaşımı kamuoyunda da dikkati çekmiş, hatta kulübümüze resmen yapılan başvurularda Onursal Başkanlık sıfatının yeniden gözden geçirilerek genel kurulda tartışılmaya açılması yönünde taleplerde bulunulmuştur.
 
Yönetim kurulumuz her şeye rağmen iyi niyetli bir tavır göstererek bugüne kadar bu doğrultuda gelen baskıları sineye çekmiş, Mehmet Ali Yılmaz’ı da bu kulübün değerlerinden biri olarak görmeyi ve göstermeyi tercih etmiştir. Ancak hakarete varan son ifadelerin kabul edilebilir tarafı kalmamıştır.
 
Trabzonspor tarihinin gerek sporcu, gerek teknik adam olarak en başarılı isimleri arasında ilk sırada yer alan sembollerin başında gelen Teknik Direktörümüz Şenol Güneş’i de haketmediği çirkin ifadelerle eleştiren Mehmet Ali Yılmaz’ın kendisi başkanken Güneş’e reva gördüğü davranış biçimi de bilenlerin hafızasından silinmemiştir.
 
Üstelik Yılmaz’ın bu seviyedeki söylemleri, takımımızın oynayacak olduğu önemli bir maç öncesinde dile getirmesi de ayrıca dikkat çekicidir.
 
Trabzonspor Yönetim Kurulu olarak bizler her zaman yapıcı, yön gösterici ve katkıda bulunan eleştirilere açığız. Ancak haketmediğimiz şekilde hakarete uğradığımızda ise kimden gelirse gelsin, her platformda gereken cevabı vermeye de hazırız.
 
Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.
 
TRABZONSPOR YÖNETİM KURULU" denildi.
Yorumlar (55)
sungur aslan 8 yıl önce
ali şen şike sürecinde FB ceza almasın diye o kadar yardım etti fb yönetimine. bizim onrsal başkan dediğimiz ise kendi kulübü ceza alsın diye çalıştı. şike sürecindeki yorumlarını okuyun, hayretler içinde kalacaksınız. bence sadri şeneri kıskanıyor. 28 yıl aradan sonra ts yi şampiyon yapan başkan olursa sadri şener, may nin pabucu dama atılacak bundan korkuyor. amacı kimse ts de başarılı olmasın ben geleyim. en son geldiğinde kulübü nasıl rezil ettiğini çok iyi biliyoruz, unutmadık
göktür kaan 8 yıl önce
bende imza atarım bu açıklamanın altına trabzonlu asla untmaz bu şahsın dediğini ne demişti kulübün anahtarlarını ayağıma getirecekler sen kimsin şimdi diyeceklerki trabzonspora çok şey verdi iyide trabzondan ne aldı m vekilliği bakanlığı madem kendini trabzon spordan büyük görüyor hayde şimdi olsun ya vekil yada bakan brak bu işlkeri sen alişenle tavla oynamaya devam et m alibey
adil türk 8 yıl önce
Ben bu kimliği Mehmet Ali Yılmaza asla yakıştırmıyorum.İstanbulun sözcülüğünü yapan bir insanda Trabzonluluk ruhu asla olamaz.Tesislerden bile adını söküp atın.Gider ayak yaptıkları yetmedi o günden bu güne 3 bizanslı kulüp gibi davranıyor.
numan altuntaş 8 yıl önce
kurduğu televizyon TVem nerde bir fenerli orda, birde Trabzon stüdyolarından bağlanan ve devamlı olumsuz eleştiri yapanlarla tam bir Trabzonspor eleştirme kanalı oldu.
miraç şeker 8 yıl önce
Bravo yönetim her kim olursa olsun TS ye çamur atar ise gereken cevabı alır.. Sn Mehmet Ali Yılmaz siz gidin Azizi koruyun
YALNIZ KURT TS 8 yıl önce
Mehmet Ali Yilmaz'in onursal baskan sifatini ve tesislerden derhal ismini kaldirin gecmiste TS'a cok buyuk zararlar vermistir kendisi.Verdigi zarar'lar saymakla bitmez 1 Kendisi Sikecifenerbahce kongre uyesidir 2 TS'a kazandirmis oldugu tesisleri TS'a temlik koydurtarak geri tahsil ettirmistir 3 TS'u maddi manevi buyuk zararlara ugratmistir 4 Lange gibi ne idugu belli olmayan futbolcuyu astronomik rakamlarla transfer edip birde kara parasini aklamistir futbolcunun maasini odemeyerek TS'u UEFA nezdinde CAS mahkemesinde yillarca surecek davanin onunu acmitir TS'u kamuoyu nezdinde gulunc durumlara dusurmustur Lange Lange siseler dalgasinin rakiplerimizce soylenmesini saglamistir TS'a verdigi tum paralari temlik yoluyla TS'a haciz koydurtarak geri almistir TS' maddi manevi cok buyuk zararlar vermistir sike davasi surecinde Sn.Sadri Sener yonetimini kamuoyu nezdinde karalamistir kucuk dusurmustur bu Mehmet Ali Yilmaz TS'lu degildir kendi cikarlari ugruna TS'u kullanip bir pacavra gibi koseye atmistir hemen tesislerden ismini yok edin.
mete günaydın 8 yıl önce
NE ONURSAL BAŞKANI BE...! Trabzonspor un sırtından isim yaptı .Döneminde alınan TEK KUPAYIDA ALSIN gitsin..Biz kupaya değil BORDO_MAVİYE AŞIĞIZ..Yazıklar olsun..!
miraç şeker 8 yıl önce
Demek derin Trabzon dedikleri mahmet ali yılmaz mış,Size yazıklar olsun bee adam, Bu adamın adı derhal silinmeli onursal başkanlıktan ve tesislerden..Yönetime de hela olsun böyle bir açıklamadan dolayı...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@