Trabzonspor İrlanda'ya gidiyor!

Kalabalık bir protokol topluluğunun da eşlik edeceği geziye İrlanda'nın AB Dönem Başkanı olması nedeniyle AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış da katılacak.İrlanda'da büyük kıtlığın yaşandığı 1847 yılında Osmanlı İmparatorluğu tarafından 3 gemiyle gönd

Spor 19.03.2013, 16:05
Trabzonspor İrlanda'ya gidiyor!

Kalabalık bir protokol topluluğunun da eşlik edeceği geziye İrlanda'nın AB Dönem Başkanı olması nedeniyle AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış da katılacak.

İrlanda'da büyük kıtlığın yaşandığı 1847 yılında Osmanlı İmparatorluğu tarafından 3 gemiyle gönderilen buğday ve çeşitli yiyecek yardımının ulaştırıldığı şehir olan Drogheda'nın takımı olan Drogheda United, ambleminde bölge halkının Osmanlı yardımına teşekkürünü göstermek adına ay – yıldız taşıyor. Bordo – mavili renklere sahip olan Drogheda United, iki yıl önce Trabzonspor'la kardeş kulüp oldu.

5.5 SAATLİK YOLCULUK

Trabzonspor kafilesi, yarın saat 11.00'de Trabzon'dan THY'nin özel uçağıyla İrlanda'nın başkenti Dubline'e hareket edecek. Başkan Sadri Şener'in yanısıra Trabzon Valisi Recep Kızılcık, Emniyet Müdürü Ertan Yavaş, milletvekilleri, bürokratlar, gazeteciler ve taraftarlardan oluşan kafile yaklaşık 5.5 saatlik bir yolculuğun ardından Dublin'e inecek.

BAĞIŞ İRLANDA'DA KATILACAK

İrlanda'nın AB Dönem Başkanı olması nedeniyle özel maçı destekleyen AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış da kafileye İrlanda'da katılacak. Hollanda'daki temaslarını tamamladıktan sonra İrlanda'ya geçecek olan Bağış, her iki kulüp ve İrlanda hükümet yetkilileriyle bir araya gelecek. Bağış, karşılaşmayı da seyrettikten sonra Trabzonspor'un uçağıyla Türkiye'ye dönecek.

HEM GEZİ HEM İŞ

Türkiye'nin İrlanda Büyükelçiliği'nin organizasyonuyla düzenlenen gala yemeğinde, Trabzon Valisi Recep Kızılcık, Trabzonspor Başkanı Sadri Şener ve kafilede bulunan işadamları, Drogheda'da İrlandalı işadamlarıyla bir araya gelerek, iki ülke ve özellikle iki kent arasındaki ticari ve kültürel ilişkilerin geliştirilebilmesi için temaslarda bulunacak.


AMACIMIZ DOSTLUĞU GELİŞTİRMEK

Trabzonspor Genel Sekreteri Hasan Yener, "AB ile ilişkiler ülkemiz açısından son derece önemli bir konu. Trabzonspor olarak hem ülke tanıtımına, hem de AB ile ilişkilerimize katkımız olmasını istedik. Osmanlı İmparatorluğu İrlanda'ya kıtlık nedeniyle hem ekonomik yardımda bulundu, hem de gemilerle buğday gönderdi. İrlandalılar'ın bize karşı her zaman bir yakınlığı var. Ayrıca Drogheda United Kulübü Trabzonspor gibi bordo-mavi renklere sahip. Bizim de 2010'dan bu yana kardeş kulüplerimizden biri. Perşembe günkü karşılaşma hem ülkemizi bir yerde AB açısından gündeme getirmek, hem de oradaki dostluk ilişkilerini pekiştirmek adına bir maç olacak. Bakanımız Egemen Bağış da bizimle olacak" dedi.

TARAFTARLARIN DOSTLUĞU ESKİYE DAYANIYOR

Trabzonspor ile kardeş kulübü Drogheda United taraftarları Avrupa'daki çeşitli organizasyonlarda bir araya geldi. Trabzonspor'un geçen sezon UEFA Avrupa Ligi'nde PSV Eindhoven ekibiyle Hollanda'da yaptığı maçı izlemeye Drogheda United taraftarları geldi. Bu jeste karşılık olarak da Trabzonspor taraftarları İrlanda'ya giderek, Drogheda United ile Sligo Rovers maçında kardeş takımlarını destekledi.

MAÇ YEREL SAATLE 19.30'DA

Trabzonspor ile Drogheda United, Dublin'e 75 kilometre uzaklıktaki Drogheda yerine maçı Dublin'in güneyindeki Tallaght Stadium'da oynayacak. 21 Mart Perşembe günü yerel saatle 19.30'da başlayacak karşılaşmanın ardından Trabzonspor yine özel uçakla Türkiye'ye dönecek. İstanbul'a uğrayarak Bakan Egemen Bağış ve beraberindekileri indirecek olan kafile sabaha karşı Trabzon'a varacak.

EKSİK TAKIMLA GİDİYOR

Trabzonspor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, milli takımlardaki oyuncularının fazlalığı nedeniyle A2 takımından alacağı takviyeyle İrlanda'ya gidecek. Kafkas'ın Drogheda United maçında kafiledeki tüm oyunculara görev vermesi bekleniyor.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (3)
Şeref AÇICI 9 yıl önce
Güzel bir etkinlik İnşallah moralleri düzeltme açısından güzel bir dostluk maçı olur.Tolunay hocada Antalya kadrosunu en azından bıraz olsun kafasında şekıllendirir.Selamlar.
hakan yılmaz 9 yıl önce
TS Tv nerde?herkesin kanalı var.kendi hazırlık maçımızı bile izleyemıyoruz.bu kadar taraftarı olan bir klübe tv şart.tabi daha büyük sorunlar avrken bu biraz geç olur
Mehmet göze 9 yıl önce
İrlanda'ya yatırıma gidiyoruz amaç belli oldu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@