banner556

Trabzonspor ile Porto arasındaki fark

Avrupa'da transfer sezonunun sona ermesinin ardından oyuncu satışından en fazla bonservis bedeli kazanan takımlardan birisi yine Portekiz devi Porto oldu. Her sene büyük takımlara sattıkları oyuncularla yüzlerce milyon dolar kâr elde eden Porto, bu sezon

Spor 10.10.2012, 13:29
Trabzonspor ile Porto arasındaki fark

Avrupa'da transfer sezonunun sona ermesinin ardından oyuncu satışından en fazla bonservis bedeli kazanan takımlardan birisi yine Portekiz devi Porto oldu. Her sene büyük takımlara sattıkları oyuncularla yüzlerce milyon dolar kâr elde eden Porto, bu sezon başında da Hulk'u Rus kulübü Zenit'e yaklaşık 50 milyon euro bonservis bedeli karşılığında sattı.

ŞAŞIRTAN RAKAM! 250 SCOUT!

Porto Sportif Direktörü Antero Henrique, France Football ile yaptığı röportajda Portekiz kulübünün yıldız oyuncu yaratma ve onları büyük kulüplere satma sırrını açıkladı.

Henrique, geniş bir ekiple çalıştıklarını söylerken başarılarının sırrını "250 kişilik bir scout ekibimiz var. Birkaç kişinin organize ettiği bu grupta yurt dışı ve yurt içinde taramalar yapılıyor. Çeşitli organizasyonlara gidilerek genç ve yetenekli oyuncular takip ediliyor" şeklinde açıklıyor.

Antero Henrique, oyuncuların Güney Amerika'yı tercih etmelerini ise şöyle açıklıyor: "Bizim teklifimiz belki Alman bir oyuncu için cazip gelmeyebilir ancak Brezilyalı bir oyuncular yaşam kalitesini arttırmak ve kariyerlerinde dev bir adım atmak istiyorlarsa bizi reddetmezler

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@