Trabzonlu vekilden şike cevabı

AK Parti Trabzon Milletvekili Prof. Dr. Aydın Bıyıklıoğlu,  sporda şiddet ve düzensizliğin önlenmesine dair kanunda değişiklik yapan kanun teklifinin genel kurul'da kabul edilmesinin ardından kamuoyunda yer alan bu yasaya AK Parti Trabzon Milletvekillerin

Spor 05.12.2011, 14:55
Trabzonlu vekilden şike cevabı

AK Parti Trabzon Milletvekili Prof. Dr. Aydın Bıyıklıoğlu,  sporda şiddet ve düzensizliğin önlenmesine dair kanunda değişiklik yapan kanun teklifinin genel kurul'da kabul edilmesinin ardından kamuoyunda yer alan bu yasaya AK Parti Trabzon Milletvekillerinin oy verdiği şeklinde çıkan söylentilere cevap verdi. Şike yasasında değişiklik teklifinin AK Parti, CHP, MHP ve BDP'nin grup başkan vekillerinin ortak imzası ile genel kurulda kabul edildiğini belirten Bıyıklıoğlu yasaya oy vermediğini ifade etti.  Bıyıklıoğlu, “Şike yasasına oy vermedim” dedi. Bıyıklıoğlu, şu ifadelere yer verdi:

Kanun düzenleyenlerin kafasına yıkıldı

Şike yasasında yapılan değişikliğin kişiye özel bir yasa olup olmadığı sorusunun cevabını tüm kulüp başkanlarının verebileceğini belirten AK Parti Trabzon Milletvekili Prof. Dr. Bıyıklıoğlu, şike yasasında savcılıkça önceden süre gelen bir takip olmasaydı bu duruma kimsenin karşı çıkamayacağını belirtti. Kanun düzenlemesi ile şike değiştirilme teklifinin eş zamanlı olarak ortaya çıktığını belirten Bıyıklıoğlu, şampiyonluğun Trabzonspor’un hakkı olduğunu söyledi.

Trabzon 2014’de Büyükşehir oluyor

Trabzon’un Büyükşehir konusuna da değinen Bıyıklıoğlu, şu ifadelere yer verdi: “Trabzon Büyükşehir 2014 ‘ten sonra yapılacaktır. Belde Belediye başkanları seçimle iş başına geldiklerinden dolayı 2014 seçimlerinde Trabzon Büyükşehir belediyesi olarak seçimlere girecektir. Bunun içinde mecliste alt yapı çalışmaları yapılmaktadır.”


Yorumlar (3)
ŞAM-PİYON 10 yıl önce
Sayın Vekilim ey has deysin de bizim başkan ve değerli saz arkadaşı da fenergenekon kumpası içinde yer almaktan ceza alacağız. buna ne buyrulur?
elmas köylü 10 yıl önce
insanın içinde varsa kötülük engelleyen yine kendi olacakdır
memleketli 10 yıl önce
sayın vekilim TBMM de bu konuda kürsüde de konuşmuştunuz

Gelişmelerden Haberdar Olun

@