Trabzon'dan Soçhi'ye Yüzecek

Milli yüzücü Alper Sunaçoğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı'nda Trabzon'dan, 155 mil uzaktaki Rusya'nın Soçi Limanı'na yüzmeye hazırlanmak için Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde girdiği 2 haftalık kampı tamamlayarak İstanbul'a döndü. illi y

Spor 05.02.2012, 12:30
Trabzon'dan Soçhi'ye Yüzecek

Milli yüzücü Alper Sunaçoğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı'nda Trabzon'dan, 155 mil uzaktaki Rusya'nın Soçi Limanı'na yüzmeye hazırlanmak için Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde girdiği 2 haftalık kampı tamamlayarak İstanbul'a döndü.

 

illi yüzücü Alper Sunaçoğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı'nda Trabzon'dan, 155 mil uzaktaki Rusya'nın Soçi Limanı'na yüzmeye hazırlanmak için Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde girdiği 2 haftalık kampı tamamlayarak İstanbul'a döndü.

 

Sunaçoğlu projesini anlattığını ve tam destek aldığını belirttiği CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ardından, İstanbul Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün de kendisine sporsor olacağını açıkladığını söyledi.

 

19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı'nda, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun düzenleyeceği miting ardından Samsun'da denize girip sembolik olarak bir süre yüzdükten sonra aynı gün karayoluyla Trabzon'a gideceğini anlatan 38 yaşındaki Alper Sunaçoğlu, şöyle dedi:

 

"Trabzon'dan 155 mil uzaktaki Rusya'nın Soçi Limanı'na yüzeceğim. 6 gece 5 gün süreceğini düşündüğüm yüzüşüme uluslararası hakemler ve noter de tanıklık edecek. Tüm yasal izinler alındı. Başarırsam bir ilke imza atacağım. İstanbul ve Bolu'da da 2 kamp yapacağım. 2010 yılında da Anamur'dan denize girip hiç durmadan, 26 saat 15 dakikada 40 mil yüzerek Girne'de karaya çıkmıştım."

 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@