banner556

Trabzon'dan G.Saray'a icra

 Engin ve Burak transferinden kalan 1.1 milyon Euro’luk KDV’yi ödemeyen ezeli rakibi için icra takibi başlattı.Trabzonspor'un İstanbul takımlarından çektiğini kimse çekmedi...F.Bahçe ile yaşanan şampiyonluk krizinin yanı sıra G.Saray ile de oyuncu transfe

Spor 10.10.2012, 10:42
Trabzon'dan G.Saray'a icra

 

Engin ve Burak transferinden kalan 1.1 milyon Euro’luk KDV’yi ödemeyen ezeli rakibi için icra takibi başlattı.

Trabzonspor'un İstanbul takımlarından çektiğini kimse çekmedi...F.Bahçe ile yaşanan şampiyonluk krizinin yanı sıra G.Saray ile de oyuncu transferi konusunda arası açık olan Bordo-Mavililer, karşı atak yapmaya devam ediyor. Sarı-Lacivertliler’den kupayı almak için AİHM’e giden, CAS’a da gidecek olan Trabzonspor yönetimi, Cimbom’dan da intikam almak için kolları sıvadı. Karadeniz ekibi Selçuk İnan, Engin Baytar, Ceyhun Gülselam ve son olarak Burak Yılmaz’ı kaptırdığı Galatasaray için icra takibi başlattı. Bu olayın nedeni ise şu: “Sarı- Kırmızılı kulübün Trabzonspor’dan 1 milyon 100 bin Euro’ya transfer ettiği Egin Baytar ve 5 milyon Euro’ya aldığı Burak Yılmaz’ın ücretlerinden doğan yüzde 18’lik Katma Değer Vergisi’ni (KDV) ödememekte diretmesi.”

G.SARAY KULÜBÜ: BÖYLE BİR HAKKINIZ YOK

İşte bu olay nedeni ile Bordo-Mavililer işi resmiyete döktü. Öncelikle G.Saray yönetiminden 6 milyon 100 bin Euro’nun KDV’si olan 1 milyon 100 bin Euro’yu isteyen Bordo-Mavili yönetim, karşı taraftan böyle bir ödeme yapılmasının söz konusu olmadığı cevabını aldı. G.Saray kulübünden farklı düşünen Trabzon yetkilileri, işi resmiyete dökerek noter aracılığıyla bu parayı istedi. Ancak yine bir sonuca ulaşamadı. Bunun üzerine Bordo-Mavililer maliyeden yaptıkları araştırmalar sonucundan KDV haklarının bulunduğunu bir kez daha onaylattı ve bu parayı icra yolu ile tahsis edebileceği bilgisine ulaşarak icra işlemlerini başlattı.

DÜRÜST: BÖYLE BİR ÖDEMEMENİN BENZERİ YOK

Galasaray İkinci Başkanı Ali Dürüst de bu konu ile ilgili Habertürk’e açıklamalarda bulundu. Dürüst, “Önce onlar bize bir ihtarname gönderdi. Biz de karşılığında bir ihtarname çektik. Bu konu ile ilgili kanun tam net ve açık değil. Açıkçası ne olduğu belli değil. Bugüne kadar benzeri bir durum yaşanmadı. Transferlerde böyle bir ödeme yapılmıyordu. Artık bu durumun sonunda nasıl bir sonuç çıkacak bilemiyorum. Yanlız bu tip olaylar kimseye fayda getirmez, zarar getirir” diye konuştu.

Yorumlar (5)
tarık buğra 8 yıl önce
şu gaysaray kulubüne tek kuruşumuzu yedırtmeyın.bakalım trabzondan bedava futbolcu nasıl alınıyormuş öğrensin ali dürüt efendi
polat alemdar 8 yıl önce
soyadı dürüst olana bak sen hele bide tehtit ediyor. zarar getirir falan. siz kimsinizki bize zarar verebilesiniz. ancak bizim içimizdeki çürükleri temizlersiniz. çürügede ancak kurcuklar musallat olur.
Yusuf Altuntaş 8 yıl önce
bedavayamı alırız dedin dürüst efendi dur icra geldimi bedavaya alırsan ama babayı alırsın
ahmet mert 8 yıl önce
Bu Gaysarayla uğraşmak gerekir. Hazır bir golcümüz olsaydı GATSARAY da feda derdi seneye. Hiç bir zaman bizim takım tam olmaz. Golcü olur, kaleci olmaz. Kaleci olur golcü olmaz. Herşey iyi bu defa atamıyoruz yoksa liderdik şimdi.
ahmet mert 8 yıl önce
Başkan seni seviyoruz şu kulübe lutfen adam gibi bir golcü alın. Şenol Hoca bu yükü kaldırır. Eğer adam gibi bir golcü alsaydın bu sene kesinlikle şampiyon olmak zor değildi. Janko'nun yanına bir golcü daha şart. Burak kalsa da ihtiyaç vardı. Başka da yarım adama ihtiyaç olmaz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@