banner556

Trabzon'da Mimar Sinan Olimpiyatları

AK Parti Trabzon İl Başkan Yardımcısı Köksal Boz, Trabzon'da düzenlenecek Türk Dünyası Mühendislik, Mimarlık ve Şehircilik Kurultayı kapsamında yapılacak Mimar Sinan Uluslararası Proje Olimpiyatlarını çok önemsediklerini söyledi. OLİMPİYATLAR KENTİ TRABZO

Spor 10.10.2012, 13:17
Trabzon'da Mimar Sinan Olimpiyatları

AK Parti Trabzon İl Başkan Yardımcısı Köksal Boz, Trabzon'da düzenlenecek Türk Dünyası Mühendislik, Mimarlık ve Şehircilik Kurultayı kapsamında yapılacak Mimar Sinan Uluslararası Proje Olimpiyatlarını çok önemsediklerini söyledi. 

OLİMPİYATLAR KENTİ TRABZON

AK Parti Trabzon İl Başkan Yardımcısı mimar Köksal Boz 15-18 Ekim 2012 tarihleri arasında Trabzon'da düzenlenecek Mimar Sinan Uluslararası Proje Olimpiyatları hakkında bilgiler verdi.

Mimar Sinan Proje Uluslar arası proje Olimpiyatları’nın Trabzon’un ve ülkenin tanıtımına önemli katkılar sağlayacağını belirterek  “Bizler bu konuyu her yönüyle destekliyoruz. 





Olimpiyatlar kenti Trabzon’da yapılacak Mimar Sinan Proje Olimpiyatları’nın Türk Dünyası ülkelerinde mimari açıdan bir birlikteliğin sağlanmasına katkıda bulunulacağına ve Trabzon halkının da büyük ustaların bulaşmalarını sağlayacak olimpiyatlara destek vereceğine inanıyorum.

Böylesine önemli bir organizasyonun tarih ve uygarlık kenti Trabzon’da düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve bu organizasyondan başarılı bir şekilde çıkacağımıza inanıyorum.” diye konuştu.

“TRABZON’UN TANITIMINA ÖNEMLİ KATKILAR SAĞLAYACAK”

Mimar Sinan Proje Olimpiyatları’nın sadece Trabzon’un değil aynı zamanda ülke için de önemli bir fırsat oluşturacağına inandığını belirten Köksal Boz şunları söyledi. “Bir farkındalık oluşturacağına inandığımız bu büyük bir kurultayın bir önemli yanı var. Bu kurultay Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde yapılacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın organizasyonunda, gerçekleşecek organizasyona 8 devlet başkanı, 300’ü aşkın üniversite rektörü ve 50’nin üzerinde ülke temsilcisinin katılacak. Olimpiyatlar ayrıca ülkemizde 2023 vizyonuna uygun olarak kimlikli ve kişilikli marka şehirlerin gelecek nesillere bırakılması için özellikle yerel yönetimlere büyük katkı sağlayacaktır.

Tüm Trabzonlular’a, sivil toplum örgütlerine bu önemli organizasyona destek vermeye çağırıyorum. Bu olimpiyatların ülkemize ve bütün dünyaya hayırlı olmasını temenni ediyorum”

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@