banner556

>

Trabzon'da Bisiklet Yarışları

250 sporcunun katılacağı K.A.P Karadeniz Kupası Bisiklet Yarışı, Tırmanış ve Yol yarışı olmak üzere iki etap halinde yapılıyor. İlk gün müsabakaları Foroz barınağı -Maçka, Maçka-Sümela etapları yapıldı. Foroz barınağı-Maçka etaplarında bayanlar ve Büyük b

Spor 20.08.2007, 15:29
Trabzon'da Bisiklet Yarışları

250 sporcunun katılacağı K.A.P Karadeniz Kupası Bisiklet Yarışı, Tırmanış ve Yol yarışı olmak üzere iki etap halinde yapılıyor. İlk gün müsabakaları Foroz barınağı -Maçka, Maçka-Sümela etapları yapıldı. Foroz barınağı-Maçka etaplarında bayanlar ve Büyük bayanlar Yol yarışması düzenlenirken, Maçka-Sümela Tırmanış Yıldızlar-Gençler ve Master katagorisi yapıldı.

İlk gün yapılan yarışların startını Maçka Belediye Başkanı Ertuğrul Genç verdi. Genç, Bisiklet yarışlarının yapılması ile birlikte yörenin tanıtımında büyük önem taşıdığını belirtirken,”Karadeniz Kupası bisiklet yarışlarının yöremizde yapılması yöremizin tanıtımı acısından önemli. Bakıldığı takdirde yollarımızın bisiklet parkuru olarak çok uygun olduğunu söyleyebiliriz “ dedi.

İlk Gün yapılan müsabakaların ardından Maçka-Sümele Tırmanış katagorisi Genç Erkekler dalında Mustafa Sayar, Metin Barış Sever, Murat Ayvacı, Büyük Erkekler dalında Elgen Valler, Nazım Bakırcı, Bahtiyar Mamarov, Masterler dalında Mutlu Evcevik, Mustafa Karabebek, Mehmet yıldız, Yıldız Erkekler dalında Mustafa Çarşı, Baki Akırşan, A.Osman Usta,Faroz barınağı-Maçka Yol yarışı etabında Büyük bayanlar dalında Esra küpcü, Merve Tayfun, Nalan Unat, Genç Bayanlar dalında ise Mehtap Demircioğlu, Saniye Sezer, Nurdan Eser dereceye giren sporcular oldu.

Dereceye giren sporcular ödüllerini yarışların Fınısh noktası olan Sümela manastırında alırken, ödüllerini Maçka Belediye Başkanı Ertuğrul Genç, Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Vekili Cemalettin Yazıcı, Maçka İlçe Jandarma Komutanlığı Persoleni Başcavuş İbrahim Deri, Prof.Dr Mehmet Yıldız ve İl temsilcisi Tarkan Kalaycı verdi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@