Trabzon yapılacak Dünya kupası biletleri satışta

 Türkiye'nin 7 şehrinde 21 Haziran-13 Temmuz 2013 tarihleri arasında düzenlenecek FIFA U20 Dünya Kupası'nın maç biletleri satışa çıktı.  FIFA'nın Dünya Kupası'ndan sonraki en büyük ikinci turnuvası olan FIFA U20 Dünya Kupası'nın bilet satış tanıtımı, TRT

Spor 01.12.2012, 10:20
Trabzon yapılacak Dünya kupası biletleri satışta

 

Türkiye'nin 7 şehrinde 21 Haziran-13 Temmuz 2013 tarihleri arasında düzenlenecek FIFA U20 Dünya Kupası'nın maç biletleri satışa çıktı. 
 
FIFA'nın Dünya Kupası'ndan sonraki en büyük ikinci turnuvası olan FIFA U20 Dünya Kupası'nın bilet satış tanıtımı, TRT Spor'da yayınlanan "Futbol Gecesi" programında yapıldı ve bu program esnasında maç biletlerinin satışı başladı.
 
Sunuculuğunu Yalçın Çetin'in yaptığı programa TFF Başkanvekilleri Ufuk Özerten, Servet Yardımcı, FIFA U20 Dünya Kupası Turnuva Direktörü Inaki Alvarez, U20 Milli Takım Teknik Direktörü Feyyaz Uçar ile 1987'de oynanan FIFA U20 Dünya Kupası'nda Yugoslavya formasıyla bu kupayı kazanan ve turnuvanın en değerli oyuncusu seçilen Kayserispor Teknik Direktörü Robert Prosinecki katıldı.
 
Başkanvekili Servet Yardımcı, "Başından beri tek bir felsefeyle hareket ediyoruz. Bugüne kadarki en iyi, en mükemmel organizasyonu yapmak için çalışıyoruz. Türk futbol tarihinde böyle büyük bir organizasyon olmadı. Mükemmelliği paylaşmak için buradayız. 170'e yakın ülkede 500 milyon izleyici bu organizasyonu takip edecek" dedi.
 
Organizasyonun başarıyla yürütülebilmesi için komite oluşturulduğunu ifade eden Yardımcı, Türkiye'nin 7 şehrinde maçların oynanacağı tüm stadyumlarda hazırların Aralık ayı sonu itibariyle tamamlanacağını kaydetti.
 
Başkanvekili Ufuk Özerten de, Türkiye'nin dünya çapındaki en büyük organizasyonunun hayırlı olmasını dileyerek, "Bu şampiyonanın ülke futboluna ve ülke tanıtımına büyük katkılar sağlayacağını düşünüyorum. Gençlerimiz, 10, 12, 15 yaşındaki çocuklarımız özellikle statları doldursunlar ve U20 Dünya Kupası maçlarında oynayan futbolculardan bir eksiklerinin olmadığını görsünler istiyorum. Tabi bu turnuvanın altından kalkabilmek için halkımızın desteğine ihtiyacımız var" diye konuştu.
FIFA U20 Dünya Kupası Turnuva Direktörü Inaki Alvarez ise, "Buraya her gelişimizde hem stadyumların çok daha iyiye gittiğini, hem de organizasyon anlamında çok iyi şeylerin yapıldığını görüyoruz. Hiç kuşkusuz bu Türkiye'nin bugüne kadarki en büyük futbol organizasyonu olacak. O yüzden bu turnuvayla beraber, aynı zamanda ülkenin tanıtımı da yapılacak. Ev sahibi şehirler için kendi kültürlerini tanıtma ve gösterme fırsatı doğacak. Turnuvaya kısa bir süre kaldı. Yarından itibaren bütün statları yeniden inceleyeceğiz" ifadelerini kulandı.
U20 Milli Takım Teknik Direktörü Feyyaz Uçar, geçen sezondan itibaren hazırlıklara başladıklarını vurgulayarak, kadronun neredeyse şekillendiğini, birkaç takviye ile maçlara hazır hale geleceklerini ve sportif başarıyı yakalayacaklarına inandığını söyledi.
Uçar, genç oyuncularının ev sahibi ülke olmanın avantajından yararlanacağını da belirtti.
 
Teknik Direktör Uçar'ın konuşmasının ardından FIFA U20 Dünya Kupası resmi maskotu Kanki yayına sembolik bileti getirerek Başkanvekili Servet Yardımcı'ya takdim etti. Böylece turnuva biletlerinin satışı FIFA'nın resmi sitesi olan www.fifa.com üzerinden başladı.
 
Daha sonra Kayserispor Teknik Direktörü Robert Prosinecki, en değerli futbolcu seçildiği 1987 U20 Dünya Kupası'na ilişkin duygularını paylaştı. Prosinecki, turnuvanın ardından tüm hayatının değiştiğinin altını çizerek, "Bir oyuncu milli takıma seçiliyor, ardından kadroya giriyor ve sahada futbol oynuyor. Çok özel bir duygu. Tüm detayları hatırlıyorum. Sadece sonucu değil, maçları, maçlarda ne geçtiği ve yaşandığını tek tek hatırlıyorum. Brezilya'ya attığım son dakika golüne gelince; benim için çok büyük bir mutluluktu. Bu golle yarı finale çıktık. Yugoslav futbol tarihine geçtik" şeklinde konuştu.
Biletler, turnuvanın kura çekiminin yapılacağı 25 Mart 2013'e kadar sadece paket halinde satılacak. Sporseverler, İstanbul, Kayseri ve Bursa'da oynanacak maçların biletlerini grup paketi, eleme turları/final paketi ya da toplu paket halinde; Antalya, Gaziantep, Rize ve Trabzon'da oynanacak karşılaşmaların biletlerini ise, 25 Mart'a kadar sadece tüm maçları kapsayacak tek bir paket halinde satın alabilecek.
25 Mart'tan sonra ise futbolseverler, istedikleri tek bir maça bilet alma fırsatına da kavuşacaklar. Paket bilet satışlarına ise 15 Mayıs'a kadar devam edilecek.
Paket biletler, 14 Aralık'a kadar sadece VISA Card sahipleri tarafından yüzde 25 indirimle satın alınabilecek. 15 Aralık'tan itibaren ise tüm kredi kartı sahipleri biletleri satın almaya başlayabilecek. Bilet fiyatlarına 15-31 Aralık arası yüzde 20, 1 Ocak-24 Mart arası yüzde 15, 25 Mart-15 Mayıs arası da yüzde 10 indirim de uygulanacak. Tek maç bilet satışlarında ise indirim uygulanmayacak.
Bilet satışı hakkında bilgi almak isteyenler Biletix'in 0216 556 98 05 no'lu telefonunu arayabilecek.
İndirimsiz bilet fiyatları ise şu şekilde:
 
Grup ve 2. Tur Maçları:
1. Kategori: 39 TL
2. Kategori: 29 TL
3. Kategori: 19 TL
 
Çeyrek Finaller:
1. Kategori: 49 TL
2. Kategori: 39 TL
3. Kategori: 19 TL
 
Yarı Finaller:
1. Kategori: 59 TL
2. Kategori: 39 TL
3. Kategori: 29 TL
 
Final
1. Kategori: 65 TL
2. Kategori: 45 TL
3. Kategori: 35 TL
Diğer yandan VIP ağırlama bileti almak isteyen futbolseverler de, turnuvanın bilet satış sayfasından VIP Talep Formu'nu doldurarak bilet talebinde bulunabilecek.
 
FIFA U20 DÜNYA KUPASI KARŞILAŞMA TAKVİMİ
FIFA U20 Dünya Kupası maçlarının başlama saati 18.00 ve 21.00 olarak belirlendi. A ve B Grubu maçları 21, 23, 27 Haziran tarihlerinde İstanbul, Kayseri; C ve D grubu maçları 22, 25, 28 Haziran tarihlerinde Trabzon, Rize, Gaziantep; E ve F grubu maçları ise, 23, 26, 29 Haziran tarihlerinde Antalya ve Bursa'da oynanacak. 2. Tur müsabakaları 2 Temmuz'da İstanbul ve Gaziantep'te, 3 Temmuz'da Kayseri, Trabzon, Antalya ve Bursa'da; çeyrek finaller 6 Temmuz'da Rize ve Bursa'da, 7 Temmuz'da İstanbul ve Kayseri'de; yarı finaller 10 Temmuz'da Trabzon ve Bursa'da, final ile 3.'lük karşılaşmaları ise 13 Temmuz'da İstanbul'da yapılacak.
 
FIFA U20 DÜNYA KUPASI MAÇLARININ OYNANACAĞI STADYUMLAR
Antalya - Akdeniz Üniversitesi Stadyumu
Bursa - Atatürk Stadyumu
Gaziantep -Kamil Ocak Stadyumu
İstanbul - İstanbul Arena (Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena)
Kayseri - Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Stadyumu
Rize - Yeni Rize Stadyumu
Trabzon - Hüseyin Avni Aker Stadyumu
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@