7m

7m

hyundai

"Trabzon kendini savunsun"

HABER61 ÖZEL - Türkiye Futbol Federasyonu'nun Trabzonlu Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Atalay, konuştu.Atalay, kamuoyunda Trabzonspor’un da teşviğe teşebbüsten 12 puanının silineceği konusundaki söylemin gerçeği yansıtmadığını belirterek, “Trabzonspor’un 12 p

Spor 25.01.2012, 13:55

HABER61 ÖZEL - Türkiye Futbol Federasyonu'nun Trabzonlu Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Atalay, konuştu.

Atalay, kamuoyunda Trabzonspor’un da teşviğe teşebbüsten 12 puanının silineceği konusundaki söylemin gerçeği yansıtmadığını belirterek, “Trabzonspor’un 12 puanını kim silecek? Neden Trabzonspor'un puanı silinsinki. Birilerinin televizyonda konuşmasıyla Trabzon’un puanını kimse silmez" dedi.

Atalay, yaptığı açıklamada "Bu olay baştan beri takip eden biri olarak şunu söyleyebilirim Trabzonspor’un ve Trabzonspor yöneticilerinin dosyada ismi var Dosyada isimleri olduğuna göre Trabzonspor’da sorgulanacak ve ifade verecek.

Ama Trabzon'u daha önce Etik Kurul raporu akladı. Trabzon savunmasını yapar.Fazlada sorun yaşamaz.

Göksel Gümüşdağ’ın da ismi var dosyada o da ifade verecek neden vermesin ki; Gümüşdağ 4 ila 8 yıl arasında yargılanmıyor mu? Bu kadar yıl istemiyle yargılanması suçlu yada suçsuz olduğu anlamına gelmez.

Trabzonspor, hazırlanan iddianamede ismi geçen 8 takımdan biri. Şöyle bir örnek vereyim; Trabzonspor’un durumu Kayserispor ile veya Gaziantepspor ile aynı mı? Trabzonspor’un dosyada ismi geçiyor Gaziantep yada Kayseri yok.

Ama “Trabzonspor ben suçsuzum” diyor o ayrı bir şey. Ozaman Trabzonspor, suçsuz olduğunu ispat edecek. Trabzonspor yöneticileri de 6222 sayılı yasadan yargılanıyor. Bu durumda Trabzonspor’da savunma verecek, ifade verecek ama bu Trabzonspor’un suçlu olduğu anlamına gelmez” İddanamede her ismi geçen suçlu değil.  dedi.

Devamı sayfa 2'de

[PAGE]

TFF Genel Kurulu’nda oylanacak 58. Maddeye ek madde eklenmesi konusunun kim tarafından gündeme getirildiği sorusu üzerine Atalay, “Bu ek madde konusu bir şekilde gündeme geldi yarın yapılacak genel kurulda oylanacak. Eğer kulüpler istemiyorsa bu yarın genel kurulda reddedilir.

Bu ek madde reddedildiğinde bu kez 58. Madde direkt olarak uygulanır. Suçlu bulunanlar şike, yada teşviğe bulaşanlar küme düşer. Sen suçluysan sen de küme düşersin başkası suçluysa başkası küme düşer. 

İddianameyi hazırlayan savcı Trabzonspor Başkanı Sadri Şener ile Asbaşkanı Nevzat Şakar için belli bir ceza istemedi mi?  Aynı iddanamede 94 yöneticinin adı geçiyor diye disiplin kuruluna sevk edilmedi mi? Savunmaları istenmedi mi?

Ozaman tartışılacak fazla bir şey yok. Her savunması istenen adam suçlumudur.

Şimdi çok fazla yorum yapmanın bir anlamı yok mantık olarak şunu demek gerekir; Trabzonspor’un dosyada ismi var ve Trabzonspor suçsuz olduğunu ispat edecek yada edemeyecek. 

Yarın genel kurulda hangi madde çıkarsa çıksın sen yine savunma vereceksin, savunmanda da suçsuzluğunu ispat etmek zorundasın” ifadelerini kullandı.


Yorumlar (12)
karaoğlu 10 yıl önce
bu adam trabzonsporun lehinemi konuşuyor alehinemi yada benmi anlamadım..???bizde biliyoruz trabzonsporun suçsuzluğunu ispat etmesi gerektğini..sizin halen daha istifa etmmmeniz zaten başlı başına bir vakaa...
drim 10 yıl önce
Federasyon da suçlu olduğumuzu ispat etsin. Sanki iddianameyi okumamış gibi konuşuyorsun erdal bey. iddianameyi bir oku bakalım trabzonspor şike veya benzeri bir teşebbüs faaliyetinde mi bulunmuş, yoksa mağdur mu? Sen önce bu konuya kafa yor bakalım.
L.şahin 10 yıl önce
Etik Kurul Raporu dediler Etik kurul raporunda şikeyle ilgili suçsuz bulundu takım sonra yok o rapor sayılmaz dediler. başkanla, asbaşkan gitti ifade verildi dışarı çıktı. Aziz içerde aynı şey mi bunlar. Fener düşürülecek olsa Sow u alır mı. Puan silme uygulanacak bu bu kadar basit. sen 15-20 maçta ismi geçen takımı bilmem ne puan verecen. trabzonada verecen öyle iş mi olur. Fenerde aklanmadı daha. aklanana kadar beklenmeyecek ceza verecekler. trabzondan 1 puan bile silinse olacakları düşünebiliyormusun. Şampiyonluk gitti, uefadan elendin, aldığın parada gitti.
burak_han 10 yıl önce
ts li yöneticilerin adı enfazla 2-3 satırda olduğu ve neden olduğu tv lerde tapelerde görüldü.o konuşmalara ceza değil ödül verilmesi gerektiğide açık.okuyanlar bilirler.sırf 3 satır için ts ye ceza vereceklerse azizi müebbet bile paklamaz.gs,ts ve bjk nin olmadığı yerde bırakın fb tekbaşına oynayadursun.esas kaos yarın başlayacak.hukuk yerine getirilmezse turk futbolu büyük br kaosun içine düşecek,herkes ayrı telden çalacak,havuz denen birşey kalmayacak.
G.COLMANTS 10 yıl önce
Sn Trabzonspor delegesi örnek vermeyi bırakta Trabzonspor un yenilen hakkını savun.Kimsenin Trabzonnspor umuz üzerine haksız şekilde oyun oynamasına hakkımızın çiğnenmesine razı olmayız.Fenerlilerin yaptıklarıan bak birde senin söylediklerine.TRABZONSPOR UN EN KÜÇÜK SUÇU YOKTUR ETİK KURULU RAPORUNA GÖREDE KUPA TRABZONSPOR A VERİLECEKTİR.
Kadir 10 yıl önce
Trabzonspor'un hakkını savun. Bak fenevliler nasıl çalışıyor..
AHMET 10 yıl önce
Trabzonsporun madur edilmedigini kim ispatlayabilir. Trabzonspor suclu degil madurdur. Fnerbahce butun sikeleri kime karsi yapti? Trabzonspora.. Trabzonspor madur . Onun maduriyetini kim bu TFF , Hukuk Kurulu . Hukumet.. her kim fark etmez gidermelidir. Kupatyi gercek sahibine teslim etmelidir. Yoksa hak arama baska mezralara tasinir..Herkes bunun altinda kalir!Fb ve TS dusmanligi ilelebet bitmez!!!
H.Şahin 10 yıl önce
hukukta bir kural vardır.iddia eden ispatlar karşı taraf ise kendini savunur.58.maddeye gelince bunu iyi okumak ve anlamak lazım.bu madde şike yapanlarla teşvik verenlerle ilgilidir.teşvik alanlar ve teşvike teşebbüs edenleri kapsamaz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@