Trabzon fanatiği bir İsveçli

Trabzonspor taraftarlığı denince, takımlarına tutkuyla bağlı futbolseverler akla gelir. 14 yıl önce tatil için Türkiye’ye giden İsveçli Sofie Lindholm da Trabzon’a ve dolayısıyla Trabzonspor’a hayran olmuş ve takımını tutkuyla destekliyor.Türkiye’yi ve Tü

Spor 07.02.2012, 11:16
Trabzon fanatiği bir İsveçli

Trabzonspor taraftarlığı denince, takımlarına tutkuyla bağlı futbolseverler akla gelir. 14 yıl önce tatil için Türkiye’ye giden İsveçli Sofie Lindholm da Trabzon’a ve dolayısıyla Trabzonspor’a hayran olmuş ve takımını tutkuyla destekliyor.

Türkiye’yi ve Türk insanını çok seven Lindholm, Başbakan Erdoğan hayranı. Ona göre Trabzon dünyanın cenneti; Trabzon insanı da mert, delikanlı, dürüst ve çalışkan. 10 yıl önce Trabzon’a yerleşen Lindholm, İsveç’e sadece ailesini ziyaret etmek için geliyor. Ama Trabzon hasretine dayanamayarak birkaç hafta sonra geri dönüyor. 10 yıl önce Müslüman olan Sofie Lindholm Trabzon’da huzur buluyor; “Trabzon’da yaşamayı bana nasip ettiği için Allah’a her gün şükrediyorum.” diyor.

13 yıldır fanatik bir Trabzonspor taraftarı olan Lindholm, Trabzon’da oynanan hiçbir maçı kaçırmadığı gibi zaman zaman da deplasmandaki maçlara giderek takımını destekliyor.

Sofie Lindholm, “dünyanı en büyük lideri” dediği Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı da çok sevdiğini söylüyor.

Trabzon’da İngilizce öğretmenliği yapan Sofie Lindholm kısa sürede hiçbir kursa gitmeden Türkçeyi kendi kendine öğrenmiş. Lindholm, Trabzon’daki yerel gazeteler için köşe yazıları da kaleme alıyor.

Lindholm, artık hemşerileri olduğu Trabzonluları ise şöyle tarif ediyor: “Trabzon insanı komiktir, deli-doludur, milliyetçidir, sinirlidir, misafirperverdir, kültürüne ve dinine bağlıdır. Ben de Karadeniz insanın tüm özelliklerini taşıyorum diyebilirim."

Yorumlar (13)
BordoMaviTrb 9 yıl önce
İçimizdeki İrlandalılardan ( Hani başka takımı tutanlar varya ) daha çok sevdigin için Trabzonumuzu tşkler..
alper ağa 9 yıl önce
hemen inanmayın bunun gibi binlerce misyoner var özellikle finlandiya ve isveçten geliyorlar bizim takımı tuabilir ama sanmıyorumki amacı misyonerlik olmasın
LAZİO 9 yıl önce
sacma sapan yorumlar yapıp durma okunucak müthiş bir haberdi okudum ve mutlu oldum...
beylul 9 yıl önce
Vay be misyonerlik hemi?Kim senin yanında kim arkanda hala kafan kumda.Bilgi sahibi isen konuş kardeşim,bütün negatiflik bizdenmi çıksın.Misyoner olsa ne olur-olmasa ne olur? Sevdi işte Ülkeni,Şehrini,Takımını olamazmı?Farklı olanları anlayın,anlayışlı olun oyunu bozmayin...
ANTİ-BURSA 9 yıl önce
Alper harbi batırdın hee
ANTİ-BURSA 9 yıl önce
Trabzonlu olup da başka takımı tutanlara bu haberi okutmak lazım, kapak olsun!!!
k.alemdar 9 yıl önce
tek kelimeyle gurur verici.
k.alemdar 9 yıl önce
hemen bir bahane üretiyoruz, bunu üretenler zaten trabzonsporu bu kiz kadar sevmiyordur.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@