vardallar

Trabzon bu yüzden iddianamede

İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk tarafından hazırlanan ve 400 sayfadan oluşan iddianame İstanbul Başsavcıvekili Fikret Seçen tarafından sözlü olarak açıklandı.Trabzonspor Başkanı Sadri Şener ve Asbaşkan Nevzat Şakar teşvik girişiminde

Spor 03.12.2011, 15:02
Trabzon bu yüzden iddianamede

İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk tarafından hazırlanan ve 400 sayfadan oluşan iddianame İstanbul Başsavcıvekili Fikret Seçen tarafından sözlü olarak açıklandı.

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener ve Asbaşkan Nevzat Şakar teşvik girişiminde bulunulduğu yönünde iddianamede yer alıyor.

BEKLENEN GELİŞME
Trabzonspor yönetimi iddianamedeki Trabzonspor ile ilgili suçlamaları beklenen ve bilinen gelişme olarak değerlendirdiği iddia edildi.
3 Temmuz'da başlayan şike soruşturması nedeniyle Başkan Sadri Şener, Asbaşkan Nevzat Şakar ve bazı yöneticiler göz altına alınarak İstanbul Emniyet Müdürlüğünde sorgulanmıştı.


Bugün Savcılık tarafından açıklanan iddianamede bordo mavili ekibin başkan ve asbaşkanının daha önce Emniyet Müdürlüğünde kendilerine yöneltilen iddialar bu kez savcılık iddianamesinde yer alarak mahkemeye taşındı.

Başkan Sadri Şener’in Melih Gökçek ile yaptığı görüşme, asbaşkan Nevzat Şakar’ın ise menejerlerle yaptığı görüşmeler nedeniyle iddianamede yer aldıkları iddia edildi.


Yorumlar (14)
caykaram 10 yıl önce
Evet, bu beklenen bir olaydı, çünkü taa ilk günden beri sadri şenerin aziz ve tff yalakalığı yapmasının, ses çıkaramamasının nedeni başka ne olabilir. Eğer bizim sevgimize ve sevincimize zerre kdar haram bulaştırdıysanız, defolun gidin.
satarili 10 yıl önce
su an itibari ile baskan ve asbaskandan açiklama bekliyoruz...
G.COLMANTS 10 yıl önce
Trabzonspor camiası iyi gün dostudur,şampiyonluk yarışında Fener her türlü film fırıldakı çeviriyor siz neden yapmazsınız diyenler 2 dakikada başkanı,asbaşkanı sattılar onun için Fener camiası bütünlük içinde,Trabzonspor lular hikayeden.Başkan sizin dediklerinizin yarısını yapsaydı içerdeydi.Doğrucu davut anlayışından uzaklaşın.Başkanın asbaşkanın yanındayız.Millet hırsızına,arsızına sahip çıkıp taparcasına savunurken sizin dediklerinize bakın.İnan başkan olsam çok üzülürdüm.
avukaTSemih 10 yıl önce
Rahat olun arkadaşlar bundan bir şey çıkmaz.Melih Gökçek hakkında takipsizlik verilmiş.O yüzden Sadri Şener ile ilgili hiçbir şey çıkmaz.Nevzat Şakar'ın ki de teşebbüs galiba ama onun içinde somut delil gerekir.Sadece telefon tapeleri ikinci derece delildir.Hükme esas teşkil edemez.Aziz ve çetesinin durumu farklı.Telefon tapeleriyle ilişkili olarak para alışverişleri, görüşmeler tespit edilmiş.Bizimkiler buradan kesin ve kes beraat eder çok ama çok rahat olun fakaaaatttt bu söylediklerim ceza yargılaması için geçerlidir.Disiplin yargılamasında bu telefon tapelerine dayanılarak çok rahat ceza verilebilir.Hele de art niyetli bir federasyon bize çok rahat ceza verebilir.
G.COLMANTS 10 yıl önce
Suçlu olmak başka şüpheli olmak başka varsa dedil atarsın içeriye kişileri hemen idam etmeyin.Aziz hakkında şike ve organize örgüt idare etmek manasında suçlamalar varken o kadar çok delil varken 2 dakikada Sadri Şener i de,Nevzat Şakarı da sattınız sizden de bu beklenir.Onun için Fener camiası bütünlük içinde Ts camiası birbiriyle uğraşıyo.Fark burda
Ergün 10 yıl önce
Sn ŞENER'in suç işlemiş olması imkansız çünkü, işlediği iddia olunan suçun diğer tarafındaki Melih Gökçek hakkında takipsizlik kararı verildi. Sn.ŞAKAR'ın konuşmaları bildiğimiz konuşmalarsa, bundan da birşey çıkmaz, ortada ne TCK ne de Disiplin Talimatı açısından cezalandırılabilecek bir eylem yok. TCK, teşebbüs girişimini suç saymıyor, Disiplin Talimatı'Nın 58. maddesi ise futbolcu ya da kulüp yöneticisine teşvikin verilmiş olmasını suç sayıyor, yani eylemin neticelendirilmiş olması gerekiyor. Kaldı ki bir an için suçun oluştuğunu kabul edelim, talimatın 9. maddesi Teşebbüste ceza yarı oranında indirilir diyor. Şimdi biri söylesin o zaman: Küme düşme cezasının yarısı nedir? İnfaz edilemeyecek ceza var ortada. Kaldı ki; suç dahi oluşmamış. Tek sıkıntı iddianamede yer aldığımız için inşallah UEFA' bize kafayı takmaz
ali tankoc 10 yıl önce
Tabi tabi lille maci oynanmayacak zavalli fenerli burayada mi yetistin ama senin yerin bank asya yardakcilarinla beraber otur sampiyonlar ligi macimizi seyret acidan kivran biraz daha sampiyon belli fenerli senin yerinde belli
tscants 10 yıl önce
bişe olmaz arkadaslar men edileceğimizi sanmıyorum zaten zamanında uefadan yetkili geldi inceledi madem öyle bişe vardi ozaman almazlardi bizi basının doldurusuna gelmeyelim..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@