7m


7m

hyundai

TFF'ye UEFA'dan gözaltı!

Avrupa futbolunun patronu, TFF’nin genel kuruluna gözlemci gönderecek. UEFA'nın, alınacak kararları Fenerbahçe'nin CAS'taki davasında kullanabileceği ileri sürüldü.Futbol Federasyonu tarafından 26 Ocak'ta olağanüstü toplantıya çağrılan genel kurul, UEFA t

Spor 31.12.2011, 09:33
TFF'ye UEFA'dan gözaltı!

Avrupa futbolunun patronu, TFF’nin genel kuruluna gözlemci gönderecek. UEFA'nın, alınacak kararları Fenerbahçe'nin CAS'taki davasında kullanabileceği ileri sürüldü.

Futbol Federasyonu tarafından 26 Ocak'ta olağanüstü toplantıya çağrılan genel kurul, UEFA tarafından da gözlem altına alınacak. Şike ve teşvik soruşturmasına adı karışan kulüplerin küme düşürülmesine formül bulunmak üzere tek gündem maddesiyle toplanacak olan genel kurula gözlemci göndereceğini öğrenen UEFA'nın, Türkiye Futbol Federasyonu'nun iç işleyişine müdahalede bulunmayacağı, ancak alınacak kararın içeriği ile ilgilendiği bildirildi.

Soruşturmanın başladığı 3 Temmuz tarihinden bu yana Futbol Federasyonu ile bilgi alışverişinde bulunan UEFA'ya olağanüstü genel kurul toplantısıyla ilgili bilgi verildiği vurgulanırken, genel kurulu izlemek üzere kimin görevlendirileceğinin henüz belirlenmediği ifade edildi. UEFA'nın söz konusu oturumda alınacak kararları, Fenerbahçe'nin halen CAS'da devam eden tazminat davasında kullanabileceği, şikeye verilecek küme düşürme cezasının bir defaya mahsus kaldırılması yolundaki önerge kabul edilirse, bunun TFF'yi de güç durumda bırakabileceği ileri sürüldü.

2008'de de gelmişti

Haluk Ulusoy federasyonuna karşı mahkeme kanalıyla kayyum heyeti atanmasının görüşüldüğü 17 Ocak 2008 tarihli olağanüstü genel kurulu da FIFA ve UEFA, üç gözlemci ile takip etmişti. Ulusoy'un görevlerden uzaklaştırılması ve seçim yapılması amacıyla toplanan genel kurulda FIFA Onursal Başkanı David Will de hazır bulunmuş, yasayla yönetilen federasyonun en kısa sürede Çerçeve Statü’nün hazırlaması konusunda uyarılarda bulunmuştu.

Daha sonra FIFA'nın Çerçeve Statü hazırlıkları için oluşturulmasını istediği 5 kişilik heyete Lütfi Arıboğan, Yunus Egemenoğlu, Süheyl Önen, Mehmet Helvacı ve Emre Koçak'ın yanı sıra FIFA ve UEFA'dan da birer uzman katılmışlardı.


Yorumlar (14)
ŞAM-PİYON 10 yıl önce
Allah aşkına şu yukarıdaki resme iyice bir bakın. Bu surata güvenilir mi. Bütün olanların sebebi şu yukarıdaki fotoğrafın sahibidir. Az omurgası ve şerefi olsaydı derhal istifa ederdi. Mazlumların ahı her zaman onun yakasına yapışacaktır.
tttoprak 10 yıl önce
fener tabi
Eye Of The Tiger 10 yıl önce
Bakalım cavcav efendi gene aynı zırvaları dile getirebilecek mi?Bakalım Nihatoviç gene bizi düşürürseniz futbol batar diyebilecek mi?Bakalım maa TRABZONSPOR'a hakaret edebilecek mi! Size zebani lazım.İnsanlıktan anlayanınız yoK!
naf_naf 10 yıl önce
bugun alı şenın gazatelerde soyledıgı gıbı ..eger aydınlar fenerlı olmasaydı çokdan fener kume dusmuştu...gerısnı konuşmaya bıle gerek yok...
kajmer_fatih 10 yıl önce
sampiyonluk kupamiz verildikten sonra sakin sampiyonluk primini felan istemeyi unutmiyalim en az 20 million veriliyordu sampiyonluk primi olarak onuda geri alacaz
tamer 10 yıl önce
tff sen kendini ne kadar zorlarsan zorla 58. Maddeyi değiştiremezsin şikebahçeyi kurtaramazsın uefa senin yakanı bırakmaz genel kurulda yapsan genel meclis de kursan farketmez
malkoc 10 yıl önce
Fenerin 58. maddeyle düşmesi belki sorun olmaz ama sivasa bayağı koyacak bu.:)
hib 10 yıl önce
Anlaşılan fifa koyun ve it sürüsüne çoban göndermeye karar verdi.. Helal olsun..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@