TFF'ye bir Trabzonlu aday daha

Mehmet Ali Aydınlar’ın yaşanan bir dizi olumsuz gelişme ardından Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığından istifasıyla boşalan koltuğa talipli bir hayli fazla. Kızılay eski Genel Başkanı Tekin Küçükali’nin de aday olacağı konuşuluyor.Aydınlar’dan boşalan

Spor 03.02.2012, 15:02
TFF'ye bir Trabzonlu aday daha

Mehmet Ali Aydınlar’ın yaşanan bir dizi olumsuz gelişme ardından Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığından istifasıyla boşalan koltuğa talipli bir hayli fazla. Kızılay eski Genel Başkanı Tekin Küçükali’nin de aday olacağı konuşuluyor.

Aydınlar’dan boşalan koltuğa şu ana kadar adaylığını resmen açıklayan tek bir isim var. Trabzonspor’un eski yöneticisi İbrahim Hacıosmanoğlu.

“Aday değilim ama istenirsem aday olurum” tavrında ise birden fazla isim bulunuyor. Haluk Ulusoy, Levent Bıçakçı ve Ayhan Barmek. Mehmet Atalay ile Murat Aksu ise adaylığı ile ilgili tavır belirlemek için ortam kolluyor.

UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik’in ise çevresine “Böyle bir hizmet ortamı oluşması durumunda ülkemde futbola hizmet etmek isterim” diye konuştuğu biliniyor.

BU HAFTA SONU KARAR VERECEK

TFF Başkanlığına adı geçen yeni isim ise Tekin Küçükali oldu. 23 Şubat’ta yapılacak Olağanüstü Seçimli Kongre için belli mahfillerin aday olması için teşvik ettiği öğrenilen Tekin Küçükali’nin bu Pazar günü İstanbul’da bir otelde buluşacağı öğrenildi. Edinilen bilgilere göre, Küçükali, kararını büyük ölçüde bu görüşmede şekillendirmiş olacak.

Tekin Küçükali ismi, kamuoyunda Kızılay’da yaptığı çalışmalarla tanındı. İçler acısı durumda iken Kızılay’ı devralan Küçükali, kurumu hızla toparladı. 1999 depreminde üç gün sonra ancak deprem bölgesine ulaşabilen Kızılay, Küçükali’nin döneminde dünya çapında bir yardım kuruluşuna dönüştü.

Sağlık gerekçeleriyle geçtiğimiz yıl Kızılay Başkanlığından ayrılan Tekin Küçükali, o tarihten bu yana kamuoyundan uzak duruyordu.

Yorumlar (13)
tkbd61 9 yıl önce
bence süper olur hak hukuk adalet dağıtacak bir insan

hani karar verse türkiye için ve tff için
maçkalı muzo 9 yıl önce
Fenerbahçe ve bjk şikeye bulaşmış yandaşları ile birlikte kendilerini kurtaracak bir aday çıkartmaya çalışacaklardır, bu ortamda TFF Başkanlığını Trabzonlu ve Trabzonsporlu birine kaptırmamak için her şeyi yapacaklardır....
Eyüp 9 yıl önce
Cok yakişir
karsiyanlal 9 yıl önce
fenerbahçeli olan bir kişi başkanlığa aday olmaz... onlarda biliyor feneri kimse kurtaramaz mehmet aydınlar bu yüzden yerinde saydı korkusuda basitti bir iş adamı ve fenerli müşteri potansiyeli fenerbahçeyi düşürdüğü an biterdi ve de akp nin zoruyla orada kaldı
Engin Hacıbayramoğlu 9 yıl önce
Mehmet Atalay' ın spor camiasından daha kabul görecek bir aday olduğunu düşünüyorum. Çok fazla Trabzon kökenli aday göstererek tepki toplamak yerine böyle herkesin layık görmesi muhtemel bir adayı ön plana çıkarmak daha faydalı olacaktir.
bordomavisevda 9 yıl önce
dürüst adam ama orada dürüst adam aramazlar.palavracı arıyorlar oraya..
mehmetsarıalioğlu 9 yıl önce
Haberin başlığının değiştirilmesi iyi olur. Aynı haberi şu başlıkla sunmak gerekir: "TÜRK FUTBOLUNA ABİ FORMÜLÜ" Yani burada trabzonu öne çıkarmak doğru değil. Herkesi ve tüm kavgaları yatıştırabilecek vicdan ve adalet sabhibi kimlikleri öne çıkarılmalı.
selimcan 9 yıl önce
Trabzonlu olmasını bir tarafa bırakın, dürüst ve tarafsız bir insandır tekin küçükali.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@