TFF'nin ayarları devam ediyor!

TFF ile kulüpleri karşı karşıya getiren ara transferdeki tarih krizine futbol federasyonundan "ince" bir ayar geldi… 4 Ocak'ta start alacak olan Spor Toto Süper Lig'in 2. yarısı 3 ocak Salı gününe çekildi.Türkiye Futbol Federasyonu kulüplerin ara transfer

Spor 23.12.2011, 22:26
 TFF'nin ayarları devam ediyor!

TFF ile kulüpleri karşı karşıya getiren ara transferdeki tarih krizine futbol federasyonundan "ince" bir ayar geldi… 4 Ocak'ta start alacak olan Spor Toto Süper Lig'in 2. yarısı 3 ocak Salı gününe çekildi.

Türkiye Futbol Federasyonu kulüplerin ara transfer dönemi tescil döneminin tarihlerinin değiştirilerek erkene alınması yönündeki talebini “Bu uluslararası bir mevzuat değiştirilemez” diyerek geri çevirdi.

FIFA'nın bu konuda çok katı olduğunu belirten TFF yetkilileri buna karşılık daha önce ilan edilen ikinci yarı fikstürün de ise yeni bir düzenlemeye gitti. Ara transfer tescil döneminin 5 ocak 2012 günü başlayacak olmasından dolayı 4-5 Ocak tarihlerinde oynanması planlanan 18. hafta programını değiştirdi.

Mevcut düzenlemeye göre 2. yarıdaki ilk maçını 5 Ocak'ta oynayacak olan takımlar yeni transferlerini oynatabilecek, ancak maçını bir gün önce oynayan takımlar ise bundan yararlanamayacaktı. TFF yönetiminin de bu konuda takımlar arasında bir adaletsizlik yaşanmaması için maçları bir gün öncesine çektiği öğrenildi. Buna göre 4-5 Ocak tarihlerinde oynanması planlanan Spor Toto Süper Ligi'nin 18. Haftası 3-4 ocak tarihlerinde oynanacak. Bu şekilde tüm takımlar ara transferde kadrolarına kattıkları futbolcuları ligin ikinci yarısının ilk haftasında oynatamayacak. Bu yeni “ayarla” kısa olan ara tatil bir gün daha kısalmış oldu.


Yorumlar (7)
kadir surmeneli 10 yıl önce
Fenerinkini cekmezseydiler ayip oldu simdi m.a. Aydinsiza
sinaa 10 yıl önce
Cumhuriyet tarihinde bukadar beceriksiz TFF si hiç olmadı heygidi Hasan polatkanlar ne adamlardı şimdiki asala çetesinin elemanı.
fatihten 10 yıl önce
futbolcular acilen sendika kurmalı, belki maddi yönden ihtiyaç olmasa da bu gibi yönlerden futbolcuyla oynayamazalar
delitay 10 yıl önce
şampiyondur trabzonsporum
El Turko 10 yıl önce
Yaktım sigarayı, çektim arabayı gara actım kazımı. Ey gidi ey! Böyle lig mı olur, böyle lig mı olur, böyle lig mı olur -batsın yerun dibuna!

Utanma yok, Şeref yok, insanlık desen hiç yok. Tutturmuslar bir İstanbul gidiyorlar! Gitsinler bakalım. Nereye kadar gidiyormuş bu düzen. 3. Temmuzda olanlar ilahi adalet sanmıştım ama yanilmişim. İlahi adalet gelecek cocuklar. Hemde çok yakın zamanda.
G.COLMANTS 10 yıl önce
TFF nin adlığı hangi kararda tarafsızlık yada tutarlılık vardı ki bunda olsun.Tff MEDENİCE PROTESTO EDİYOM.Yuh diyom.
El Turko 10 yıl önce
Aramıza sızmışlar yine. Positiv ve sevgi Dolu yazışmalarımızı beyenmiyen hain sikebahceli değilde neyin nesi?!?

Allaha havale ediyorum seni

Gelişmelerden Haberdar Olun

@