7m

7m

hyundai

TFF'den Trabzon'a çirkin oyun

HABER61 ÖZEL - 26 Ocak 2012 (yarın) Ankara'da yapılacak olan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağanüstü Genel Kurulu’nda oyuna sokulacak senaryonun şifrelerini haber61 çözdü.Ortada bunca tapeler, deliller, kayıtlar ve görüntüler varken 58. maddeyi uygula

Spor 25.01.2012, 12:16
TFF'den Trabzon'a çirkin oyun

HABER61 ÖZEL - 26 Ocak 2012 (yarın) Ankara'da yapılacak olan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağanüstü Genel Kurulu’nda oyuna sokulacak senaryonun şifrelerini haber61 çözdü.

Ortada bunca tapeler, deliller, kayıtlar ve görüntüler varken 58. maddeyi uygulamayan Türkiye Futbol Federasyonu ve onun Fenerbahçeli Başkanı Mehmet Ali Aydınlar’dan Trabzonspor’a sinsice hazırlanan çirkin tezgah.

Yarın yapılacak Genel Kurul’un Amacı ne:

Türkiye Futbol Federasyonu yarın yapacağı Olağanüstü Genel Kurul’da ne görüşecek?

Federasyonun yarın Ankara’da yapacağı Genel Kurul tamamen Fenerbahçe Kulübü'nü kurtarmak ve "2010-2011 Süper Lig Şampiyonluk Kupası"nı Trabzonspor’a vermemek üzerine yazılan bir senaryo.

58. madde değişmeyecek ek madde ilave edilecek

Peki bu maddeyi kim istiyor?
58. Maddeye ilave edilecek ek bir madde ile bir defaya mahsus küme düşmeyi kaldıran ve puan silme cezası uygulamak isteyen Fenerli olduğu tescilli olan Futbol Federasyonu’nun asıl amacı Fenerbahçe camiasının istediği “Biz ceza alalım ama kupa Trabzonspor’a da gitmesin“ tezini yerine getirmek.

Devamı sayfa 2'de

[PAGE]

İşte adım adım uygulanacak olan senaryo:

* Fenerbahçe camiasını kurtarmak ve 2010-2011 Süper Lig Kupası’nı Trabzonspor’a vermemek için planlanan çirkin oyun “58. Maddeye ilave edilecek olan ek madde” ile hayata geçirilecek.

* Trabzonspor ile Galatasaray, Beşiktaş başta olmak üzere 58. maddenin değişmesine onay vermeyen ve Fenerbahçe’nin de uzun süredir kamuoyunda ‘Senaryo’ gereği karşı çıktığı 58'e ek madde eklenmesi isteği yarınki, TFF Genel Kurulunun ana gündem maddesi'nde neden ve nasıl yer aldığı ise ayrı bir merak konusu.

TRABZONSPOR KANDIRILDI 2 HAFTADIR BU OYUN OYNANIYOR:

İŞTE AÇIKLIYORUZ:
Trabzonspor camiası “2010-2011 Süper Lig Kupası size verilecek” söylemleri ile kandırılıp sessiz bir bekleyişe itildi.

Ardından ulusal basında TFF Etik Kurulu raporunun Trabzonspor’u aklamasına rağmen “Trabzonspor’un adı iddianemede ismi geçen 8 takım ile birlikte” sıkça dillendirilmeye başlandı. Böylece Trabzonspor ismi spor kamuoyunun aklına bilinçli olarak sokuldu.

Mevcut 58. maddenin aynen kalması halinde küme düşmesi kaçınılmaz olan Fenerbahçe’nin yanında, eldeki belgelerle küme düşürülmesi Etik Kurul raporu ve kamu vicdanı önünde kabul edilemez olan Trabzonspor’u da bu oyunların içerisine çekerek, ceza almasını sağlamak ve en önemlisi hakkı olan şampiyonluk kupasını Trabzonspor’a vermemek için ek bir maddeye gerek var.

58. Maddeye ek olarak ilave edilecek yeni bir ek madde ile spor kamuoyunun tepkisiz kalması sağlanacak. Verilecek olan puan silme cezası ile hem Fenerbahçe hem de Trabzonspor birlikte ceza alacak.

Devamı sayfa 3'te

[PAGE]

Trabzonspor’da teşviğe teşebbüs ettiği gerekçesi ile puan silme cezası aldığı için şikenin içerisine çekilecek ve Fenerbahçe’nin isteği ve TFF’nin çirkin tezgahı ile hakkı olan kupayı alamayacak.

UEFA tarafından Fenerbahçe yerine Şampiyonlar ligine alınan Trabzonspor, Süper lig Kupasını alamayacağı gibi Şampiyonlar Liginden gelen gelirlerin de tamamını iade etmek zorunda kalacak ve UEFA tarafından ayrıca da bir cezaya çarptırılacak.

Trabzonspor bunları yaşarken, TFF ve onun Fenerbahçeli başkanı Mehmet Ali Aydınlar tüm eleştirilerin dışında kalarak Fenerbahçe camiasınında taktirini kazanacak.

İŞTE HABER 61'İN ÖRNEKLEMESİ
Fenerbahçe’ye 50 puan silme cezası verildiğini düşünün, bunun yanında, Trabzonspor’a da 12 puan silme cezası verilse Türk spor kamuoyu bunu “O Fenerbahçe’ye -50 puan verdiler Trabzonspor’da tapelerde teşvik girişimi ile suçlanıyordu o da sadece 12 puan almış normal karar”

Halbuki ek madde olmasa ve Fenerbahçe küme düşürülse, eldeki belgelerle Trabzonspor’unda düşürülmesi mümkün mü? 

Tabi ki değil.
Bu kadar bilgi ve belge ile Küme düşürülmesi kaçınılmaz olan Fenerbahçe’nin yanında Trabzonspor’un da küme düşürülmesi spor kamuoyunda infial uyandırır ve bu kararı vermeye belgeler ve deliller doğrultusunda kimsenin gücü yetmez.

FENER GARANTİYİ ALDI
Fenerbahçe camiası TFF ‘den bu çirkin tezgahın yapılacağının garantisini almasını ardından Fransız kulübü Lille’den 20 milyon euro karşılığında Sow’u renklerine katarak bu tezi doğruladı.


Yorumlar (102)
mscelebi 10 yıl önce
ben bunu en başından beri diyordum; 58 değişmesine sessiz kalmak ahmaklıktır. istedikleri bizimde ceza alacağımız bir yapıya kavuşturmak, çünkü kendilerinden vazgeçtiler bizide yanında götürmek istiyorlar. dün fb li yöneticiler boşuna 8 takımdan daha fazlasının bu koşullara göre ceza alması gerekiyor demişti.
mavi ay 10 yıl önce
İnsan sinirlenince ne yazacağını bilmiyor.Az önce yazdıklarımı okudum insan nesıl bir cani ve katil oluyor anladım ve benim ne kadar bir fanatık olduğum ortaya çıktı sankı evimden birini kavgada dövdüler veya öldürdüler işte TRABZONSPOR bizim için bu camia bu takım en büyük atamızdır.
kıvanç 10 yıl önce
eğer bunlar olursa trabzonda ilk oynanan maçta hakemi ve federasyon yetkililerini güzel bi döverek lig den çekildiğimizi açıklayalım sonrada tüm siyasi parti üyesi olan trabzonlular partilerden istifa etip trabzondaki tüm temsilçilikleri zorla kapatılması için eylem yapalım yeter be bizide dışlamak için yıllardır yapılan haksızlıklara hep yenildik artık son vermenin zamanı uyanın.....
k.alemdar 10 yıl önce
bunu buraya bircok kez yazdim ben, ama begenmeyenler cok oldu, aydinlarin yeni görevinin bu oldugunu cok belirttim, bunu anlayamamak aslinda anormaldir. kandirilmayalim susmayalim diye cok cirpindim burada, ama ben bireyim ve esim dostumdan baska kimse tanimaz beni sesimide duyurmam mümkün olmaz. birileri bu senaryoyu sadri baskanima da iletsin.
hiddik 10 yıl önce
telegolde yorum yapan kaya da trabzonlu ama beşiktaş taraftarı trabzonspor denince adamın nevri dönüyor.
offlular 10 yıl önce
ince ayar yapanlar nerde?herzaman oldugu gibi kazik yine ts taraftarina girecek.alin size kupa diyecekler.Bizden bi... olmaz.
karsiyanlal 10 yıl önce
göçük altında (kirli oyunların) kalmış bireyler olarak biz taraftarlar kurtarıcıların (yönetici , bürokrat) sesini duymayı istiyoruz
freespirit 10 yıl önce
58 e tüm lobimizle hayır demeliyiz, bizi teşebbüstden düşürsünler feneri 19 maçta nitelikli şikeden, daha çok işimize gelir inanın...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@