banner491

TFF'den İnterpol'e şikeyi konuşma yasağı!

Türkiye Futbol Federasyonu, çalıştayda 3 Temmuz'da Türk futbolunu derinden sarsan şike soruşturmasının gündeme gelmemesi için Interpol ile görüşmelerini tüm hızıyla devam ettiriyor...İlk olarak Radyospor'da yayınlanan Kriminal Spor'da FIFA'nın Uluslararas

TFF'den İnterpol'e şikeyi konuşma yasağı!

Türkiye Futbol Federasyonu, çalıştayda 3 Temmuz'da Türk futbolunu derinden sarsan şike soruşturmasının gündeme gelmemesi için Interpol ile görüşmelerini tüm hızıyla devam ettiriyor...

İlk olarak Radyospor'da yayınlanan Kriminal Spor'da FIFA'nın Uluslararası Polis Teşkilatı Interpol ile hazırladığı sporda şike ve bahis olaylarının önüne geçmek için düzenlenen çalıştayın son ayağının Türkiye'de yapılacağını duyurması üzerine TFF harekete geçti.
5-6 ŞUBAT'TA İSTANBUL'DA ŞİKE ZİRVESİ
Haberi doğrulayan TFF, Temmuz ayında yapılan anlaşmaya göre şike çalıştayının 5-6 Şubat tarihlerinde İstanbul WOW otelde düzenleneceğini duyurdu.
 
Hatta TFF katılımcılar olarak da kulüp başkanlarını, Adalet Bakanlığı yetkililerini, Emniyet genel Müdürlüğü personelini, MHK temsilcilerini de kapsayan geniş bir katılımcı listesi hazırladı. Fakat bu listeye göre ortada bir sorun vardı. Kriminal Spor Progracıları, çalıştayın taslağında yer alan ve İnterpol'un istediği 3 Temmuz'daki Türk futbolunu derinden sarsan şike soruşturmasının 5-6 Şubat'taki toplantıda konuşulmaması gerektiğini vurguladılar. Gerekçe olarak da yargının henüz karar vermemiş olması ve davetliler arasında bulunan Fenerbahçe kulübü başkanı Aziz Yıldırım ile Trabzonspor Külübü Başkanı Sadri Şener arasında gerilim olabileceğini düşünerek çalıştayın Türk futboluna yeni bir kaosu sürükleyeceğini belirttiler.
INTERPOL 3 TEMMUZ KONUŞULSUN İSTİYOR
TFF yetkilileri de programda konuşulan konuları dikkate alarak harekete geçti. İlk olarak da Interpol ile çalıştayın detayları hakkında görüşmeler yapıldı. Interpol "Türkiye'deki şikeyi konuşun" ısrarlarına rağmen, TFF böyle bir çalıştayın Türk futboluna yarar değil, zarar verir düşüncesi ile 3 Temmuz sürecinin toplantıda konuşulmamasını istedi.
TFF, INTERPOL'E BAŞVURDU
Çalıştay için daha uzlaşıcı bir ortam yaratmaya çalışan TFF, halen kararından geri adım atmayan Interpolu ikna etmeye çalışıyor.
 
TFF'in üst düzey yöneticilerinden bir isim "Çalıştayda 3 Temmuz süreciyle ilgili bir konuşma yapılmasını istemiyoruz. Interpol yetkililerine de bunu dile getirdik. Şartlarımızı kabul etmezlerse toplantıyı iptal bile edebiliriz. Ancak buna gerek kalacağını sanmıyoruz. Çünkü ısrarcı olduğumuz için Interpol'un bizim isteğimiz doğrultusunda çalıştayı değiştireceğini düşünüyoruz" dedi.

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
deli gibi seven
deli gibi seven - 7 yıl Önce

sen önce pislenmis tabagini bir temizle,ondan sonra konferans verirsin tup kafali yaltakci...kologlu

Ali Fikri Karadeniz
Ali Fikri Karadeniz - 7 yıl Önce

Sn. Şener çıkacak o toplantıda onların konuşmadıklarını tek tek tüm Dünyanın gözleri önünde konuşacak hesap soracak tff'den... Bundan daha güzel bir koz insanın eline geçmez!

gökhan sarac
gökhan sarac - 7 yıl Önce

Türk futboluna zarar verirmiş mi, ya ortada ki pislik ne olacak, zaten bataklığa batırdınız sadece tepesi kalmış, hala daha zarardan bahsediyosun, nasıl bir ranttır bu anlamadım gitti beee...

NEVZAT  SEN
NEVZAT SEN - 7 yıl Önce

ne diyeceklerki toplandida biz sikeyi öyle bir örtbas ettikki spor adamindan tutunta siyesetcisine kadar el ele verip kupayi hakki olana vermedik.... Biz cirkeflikte yüzsüzlükte yalancilikta baskasinin hakkini yemekte bir numarayizmi diyecekler... Tabii isin ucu cok yüksek yerlere kadar gidecek siyasetcilere kadar..... Adamlar da sasiracak siysetcisinden sporcusuna kadar camuara bitmis bunlar.

ismail markaloğlu
ismail markaloğlu - 7 yıl Önce

TS lular harekete geçelim İnterpol un faksını öğrenenler bildirsin herkes faks çekerek TFF nin Türkiyedeki şikeyi saklamaya çalıştığı örtbas ettiğini ve şike yapılan bir ülkede bu toplantının yapılmasının etik olmadığını yapılırsa şike olayını ortaya çıkaran Polis,Savcı ve yargılayan Hakimlerin bilgilerinin alınmasını bildiren faks yağmuruna tulalım.

muammer yılmaz
muammer yılmaz - 7 yıl Önce

Eğer bu iş organize edilirse yer vermiyorum bu federasyon allem kallem eder sadri bşk nı orda konuşdurmaz.Zaten başkanda konuşamaz.Ha nasıl diyorsanız araya hatırlı kişiler girer.Kim bunlar bilmem yaşayıp göreceğiz.Bu işin bu hallere gelmesine sebeblerinden biride bşknımız.Yine ALLAH razı olsun dirayet gösderiyor.Yalnız kahraman yel değirmenleri ile savaşıyor ama karşısında adı padası adalet partisi var adaledi sağlamayan paerti hadi hayırlısı

adil türk
adil türk - 7 yıl Önce

Bu toplantı yaspılmalı ve Haksızlığa uğrayan takımlara söz hakkı verilmeli.Eğer İnterpol bunu yapmazsa onlar gibi şerefsiz ve adaletsiz olur.

ahmet mert
ahmet mert - 7 yıl Önce

Soru çok önemli. Kendine güvenen dürüst bir insan yaptığı icraatların tartışılmasından kaçmaz. Bunun tek nedeni hem BJK hem de Fenerbahçe'nin şike yapması. TFF yönetimininde hukuku hiçe sayarak bu dolandırıcılığı örtmesidir. FİFA& UEFA TFF gibi çürümüş pislik içinde yüzen bir kurumu neden ciddiye alıyor anlamıyorum. TFF istemese de, tehditte etse, hakemlerle doğrasada ortada bir gerçek var ve biz adalet, hak hukuk adına bunun peşinden gideceğiz.


SIRADAKİ HABER

banner441