vardallar

TFF'den Digitürk'e jet cevap

Digiturk'ün şike yüzünden abone kaybettiklerini belirterek, Futbol Federasyonu'ndan ihale bedelinin düşürülmesini ve döviz kurunun sabitlenmesini talep etti. Talebe karşılık TFF'den sert yanıt geldi:Ayın 22'sindeki taksidi ödemezseniz 90 milyon dolarlık t

Spor 20.12.2011, 11:27
TFF'den Digitürk'e jet cevap

Digiturk'ün şike yüzünden abone kaybettiklerini belirterek, Futbol Federasyonu'ndan ihale bedelinin düşürülmesini ve döviz kurunun sabitlenmesini talep etti. Talebe karşılık TFF'den sert yanıt geldi:

Ayın 22'sindeki taksidi ödemezseniz 90 milyon dolarlık teminatı bozdurur, yeni ihale açarız.

ABONELİKLER İPTAL EDİLİP DOLAR YÜKSELİNCE...

Naklen yayın için KDV, federasyon ve organizasyon payı olmak üzere 424 milyon dolar ödeyen Digiturk yönetimi aboneliklerin iptali, dolar fiyatlarının aşırı artması nedeniyle toplam zararlarının 100 milyon doları aştığını ifade ederek TFF'ye döviz fiyatlarının sabitlenmesi önerisinde bulundular.

Ancak federasyon yönetiminin tepkisi beklenenden çok daha sert oldu. Digiturk'ün talebiyle ile ilgili "Zaten paranın yüzde 50'sini dolar, yüzde 50'sini ise Türk Lirası olarak ödüyorlar. Ayın 22'sine kadar (yani 2 gün içinde) ödemeleri gereken bir taksit söz konusu. Eğer ödemeyi yapmazlarsa 90 milyon dolarlık teminatı bozdururuz. Ayrıca ihaleyi iptal eder ve üstüne yeni ihale açarız" görüşüne sahip olan TFF, mevcut anlaşmadan geri adım atmaya hiç niyetinin olmadığını da açıkça göstermiş oldu.

14 Ocak 2010'da 214 milyon 300 bin dolar muhammen bedelle başlayan Süper Lig yayın hakkı ihalesinde Türk Telekomünikasyon 215, Digital Platform (Digiturk) 220 milyon dolar vermişti. 3.5 saat süren kıran kırana pazarlıkta ihaleyi 321 milyon dolara Digiturk kazanmıştı.


Yorumlar (3)
zagene 10 yıl önce
Şimdi Şikeciler kurtarsın sizi.O her zaman taraf olduğunuz koruyup kollayıp toz konduramadığınız Fenev taraftarı ve sayesinde bu hallere düştüğünüz şikeci başkanı kurtarsın sizi.
zerox 10 yıl önce
Siz değilmiydiniz kafa kafaya verip bütün anadolu takımlarının kuyusunu kazan hakkını yiyen şimdi yiyin birbirinizi de biz de keyifle izleyelim...
kadir surmeneli 10 yıl önce
Beter olun fener tv

Gelişmelerden Haberdar Olun

@