TFF şimdi ne yapacak!

Bu durumda Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) iddianameyi ve eklerini mahkemeden talep edecek. Daha sonra TFF Etik Kurulu'nun daha önce hazırladığı raporu isteyecek. Etik Kurulu da gizlilik kararı kalkan iddianamenin ışığı altında ek bir rapor daha hazırlay

Spor 09.12.2011, 15:18
TFF şimdi ne yapacak!

Bu durumda Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) iddianameyi ve eklerini mahkemeden talep edecek. Daha sonra TFF Etik Kurulu'nun daha önce hazırladığı raporu isteyecek. Etik Kurulu da gizlilik kararı kalkan iddianamenin ışığı altında ek bir rapor daha hazırlayıp mütalaasını TFF'ye verecek.

TFF, Etik Kurulu'nun raporunu görüştükten sonra şike ve teşvik konusunda ismi geçen takımlar hakkında karar verebileceği gibi istediği takdirde Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edecek. TFF daha önce şike ve teşvik olayında adı geçen kişileri PFDK'ya sevk etmiş, ancak savunmaları alınamadığı için karar verilememişti.

METRİS'TE SAVUNMALAR ALINACAK

PFDK, kararını vermeden önce şike soruşturmasında adı geçen kişilerin savunmasını tek tek alacak. Bu savunma yazılı veya duruşmalı da olabilecek. Bundan sonra PFDK kararını açıklayacak.

SON TOP TAHKİM'DE

PFDK'nın kararını açıklamasından sonra mağdur duruma düşen kulüp veya kişiler Tahkim Kurulu'na başvuracak. Tahkim de PFDK'nın kararını ya onaylayacak ya da aksi bir görüş bildirecek. Tahkim de itirazları yazılı alabileceği gibi, duruşmalı da savunmaları alabilir. Tahkim'in kararı kesin karar olacak.

TFF buna göre ya devre arasında ya da sezon sonunda kararlarını açıklayacak. Devre arası karar çıkarsa küme düşürülen takımların ilk yarı maçları geçerli olacak. Karar açıklanıp, şike soruşturmasında adı geçen ve daha sonra iddianamede de adı geçen kulüplerle ilgili küme düşme kararı çıkmadığı takdirde Futbol Federasyonu'na bu kulüpler tazminat davası açabilecek.


Yorumlar (4)
k.alemdar 10 yıl önce
sevgili renkdaslar ben iddianemenin trabzonla olan kismini okudum, eger bunlardan ötürü bize sampiyonluk gelmeyecekse, tavuklar bile gülmeye baslar artik. bu benim görüsüm fakat farkli yorumlayan varsa lütfen burada paylasin belki ben yaniliyorumdur.
ağasarlıhasan 10 yıl önce
Biriler TS un iddianamede nerede ve nasıl yeraldığını bir öğrensin ve kamuoyuna aktarsın.Zira Ulusal basınımız son günlerde habire TS üzerinde duruyor.Şu gerçekleri bir öğrenelim.Daha da önemlisi TFF Tahkim Kurulu Etik Kurulu, Hukuk Kurulu Disiplin Kurulu kimlerden oluşuyor.Soruşturmada adı geçen ve halen içeride olan Ş.Mosturoğlunun bir basın mensubu ile olan tel.konuşması dinlemeye takılmıştı.Kendisi tahkim kurulunun 6/i FB de disiplin kurulunun 4/3 FB de olduğunu aktarıyordu.Şimdi bu kurullar mı adil ceza verecekler.Merak ediyorum.
ilayda dinc 10 yıl önce
trabzonspor agirligini her alanda hissttirmesi lazim simdi gizlilik karari kalkti avukatlari trabzonsporu cok iyi savunmali bakin arkadaslar trabzonspordan en ufak bir sey hisstsinler hemen aninda cezayi keserler onun icindirki trabzonspor her alanda hakkini aramalidir yoksa bunlar ceza falan fenere vermezler dogru su kardeslerim herkes fenerden
ÖMER GÜN 10 yıl önce
İddianamede Trabzon aleyhine net deliller yok. Ancak,Sadri Şener gibi halim selim sakin biri Jaja'yı dövüyorsa Jaja Fenerle bir b.kluk yapmış demek ki... Eğer bu iddianameye göre Trabzon ceza alacaksa Fenerin cehenneme gitmesi lazım.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@