banner526

banner533

banner535

TFF, Hukuka Saygılı Olsun

 TFF Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Prof. Dr. Mete Düren’in Aziz Yıldırım’ı aklayan ve Fenerbahçe’nin şike yapmadığını iddia eden açıklamaları, Trabzon’da infial yarattı. Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Düren’in açıklamalarına sert tepki gösterere

Spor 20.01.2013, 12:10
TFF, Hukuka Saygılı Olsun

 

TFF Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Prof. Dr. Mete Düren’in Aziz Yıldırım’ı aklayan ve Fenerbahçe’nin şike yapmadığını iddia eden açıklamaları, Trabzon’da infial yarattı. Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Düren’in açıklamalarına sert tepki göstererek, “Bunlar onun sözleri değil. Başkası tarafından ona dikte edilmiş sözler. Bir federasyon sözcüsü o sıfatla öyle demeç verir mi? Hocalığı süperdir. On numara bir doktordur ama şimdi ondan da şüphe etmeye başladım” dedi. 
 
TFF, Hukuka Saygılı Olsun
TRABZON Belediye Başkanı O. Fevzi Gümrükçüoğlu da Düren’i hukuka saygılı olmaya çağırdı. Gümrükçüoğlu, “Türkiye bir hukuk devleti. Bu konunun görüldüğü bir dava var. Bu dava şu anda Yargıtay aşamasında. Yargıtay aşamasından önce ilk mahkeme şikenin ceryan ettiğini gerekçeli kararında açıkladı. Türkiye bir hukuk devleti olduğuna göre ve biz yargı kararlarına saygılı olduğumuza göre başka söze gerek yok. TFF sözcüsünden hukuka saygılı olmasını bekleriz” şeklinde konuştu.
 
TFF yöneticilerinden ve basın sözcüsü Prof. Dr. Mete Düren’in, Aziz Yıldırım’ı aklayan ve Fenerbahçe’nin şike yapmadığını iddia eden açıklamaları Trabzon’da infial yarattı. Trabzonspor Başkanı Sadri Şener ile Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçoğlu da Düren’in açıklamalarına sert tepki gösterdi. Şener, Düren’in sarf ettiği ifadelerin kendisine dikte edildiğini belirterek, “Bunlar onun sözleri değil’ dedi. Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ise, Düren’in açıklamalarını kabul edilemez bularak, “TFF Basın Sözcüsünden mahkeme kararlarına saygı göstermesini bekleriz” diye konuştu.  
 
Trabzonspor Başkanı Sadri  Şener günebakış’a yaptığı açıklamada “Düren, Profösörlüğünü  unutmuş. Bunlar onun sözleri değil, başkası tarafından ona dikte edilmiş sözler. Bu sözler ona dikte ettirilmiş. Bu da ortaya çıkar. Böyle bir demeç mi olur, Federasyon Sözcüsü hiç o sıfatla öyle demeç verilir mi” dedi. Şener, Düren ile görüşmediğini de ifade ederek, “Hocalığı süper bir hocadır, şimdi ondan da şüphe etmeye başladım. Guatr konusunda babası da kendisi de on numaradır ancak şimdi ondan şüphe etmeye başladım” şeklinde konuştu. 
 
BAŞKAN GÜMRÜKÇÜOĞLU: TFF BASIN  SÖZCÜSÜ HUKUKA SAYGILI OLSUN
Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, “Türkiye bir hukuk ülkesi, bu konunun açıldığı bir dava var ve bu dava şu anda Yargıtay aşamasındadır. Yargıtay aşamasından önce ilk yargılama mahkemesinde şikenin yapıldığı ve bu konuda şahısların da hangilerinin bu şike işlemini işlediğini ve hangi maçlarda şikenin cereyan ettiği gerekçeli kararda açıkça görülmektedir. Türkiye bir hukuk ülkesi olduğuna göre ve biz yargı kararlarına saygılı olduğumuza göre hiçbir başka söz söylemeye gerek yoktur. Hukuk dışı olarak ve hukukun dışında şu veya bu şahsın şahsi kanaati de sadece kendisini bağlar, diğer insanları da ilgilendirmez” dedi. 
 
TFF Basın Sözcüsü sıfatıyla bu ifadelerin kullanılmasını da doğru bulmayan Gümrükçüoğlu, “Biz Trabzon ve Trabzonspor taraftarları olarak Federasyon Basın Sözcüsünün de Federasyon’un kendisinin de hukuka saygı göstermesini bekler ve isteriz. Yani tabiî ki TFF’nin veya basın sözcüsünün de davranışının hukuka saygı ve hukukun gereğini yerine getirme tarzında olmasını talep ederiz” ifadelerini kullandı.    

Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (12)
ahmet mert 8 yıl önce
Malum ufukta saçimler var. Kandırılıp oyu devşirilecek , kupası çalınmış hem de üç defa bir seçmen kitlesi de var. Ben yerinde olsam daha gür bir sesle bağırırım. Göstermelik olduktan sonra ne mahsuru var?
deli gibi seven 8 yıl önce
hepsi hirsizdi,sonra dedilerki azizin haberi yokmus calanlardan,simdide hic birimi calmamis..vay anasini ya insanin kucük dilini yutasi geliyor.biz bu gidisle her halde alman vatandasliginada geceriz...kologlu
ADALET ARAYAN 8 yıl önce
NE TFF.Sİ ORMAN KANUNU FUTBOL FEDERASYONU
YALNIZ KURT TS 8 yıl önce
Ne hukku Muz Cumhuriyetinde hukuk gucluler icindir bu ulkede herzaman parasi olan medya gucu olan dudugu calmistir garibanlar herzaman ezilmistir.Iste gorun Turkiye Cumhuriyetinin ne kadar adaletli oldugunu Cumhuriyet tarihini arastirin hep mert insanlar ezilmistir iskence gormustur bu Cumhuriyet sozde Laik rejim Devleti Muhammediyenin devami olan sanli Osmanli Devletini politikasi Islam oldugu icin karalamistir bu karalama kampanyasi daha hala surmektedir ornek muhtesem Yuzyil dizisi misal dzizide herkesin erkeklerin basi aciktir Osmanli basi acik gezmezdi gece yatarken tarakiyye denen takke ile yatardi harem safsatasida bi alem harem demek kadin unuversitesi demektir islam egitimi alirlardi hareme bir tek erkek sinek giremezdi dizide bakiyorum herkes kadinlarla hasir nesir aynen karalamaya devam.
adan altan 8 yıl önce
hukukuda baskı altına alısalar buülkede şaşamam.buülkede herşeyolur.yalan dolandırıcılık sahtekarlık almışbaşını gididyor.hukukuda dizayn ederler.herşeyi ettikleri gibi.hasan alın şu meşhurkitabı hakkında başbakan sporbakanı hadi konuşsun.gerçeklr orda gizli...
adan altan 8 yıl önce
başkan hocamz robert vitteki rahat bırakın bu adam sırtı dönük en iyi oynayan oyunculardan birir.gs fbde bile onun gibisiyok.yahu gidin formu çok düşük olan halil altıntopu satabiliyosanz satın.bugün bu adam umarım bu maçta oynamaz.yahu üzüzlerek onu eleştririyorum.çok güçsz topu tutamıyor.paul enrikeyi 1 yıl kiralayn kendni toplarsa alırsın.takımla oynamayın sağlam 1 stoper alın.gereksiz konuşmayı bırakın hermikrofona atlıyosunz.şakar yener şener bu işten ne kadar hoşlanıyosunz.adamlr bazen siznle haberden sora alay ediyor.az ağır olun yahu.şu takımda yerli trabzonlu yabancı sözcünü kaldırın.yerli olayı hikayedr.100 yılda bir tutar.o akıl veren istanbul medyası neden fb gs 15 milyonlk şehrden istanbullu futbolcu çıkaramıyor.onlara bir soru
ali ateş 8 yıl önce
Sayın başkan güzel konuşuyorsun da ,hukuka saygılı olmayı önce Tayyip Erdoğan'a söyleyeceksin,tff filan hikaye,bunu sende biliyorsun ama iş olsun diye konuşuyorsun .hukuka saygısızlık yapanlara söyle senin heykelini yaparlar,tabiki menfaatlarını düşünmeden dümdüz konuşabilirsen!!
Veysel Şimşek 8 yıl önce
sende başbakanına saygılı ol başkan!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@