TFF ,F.Bahçe'nin sözcüsü gibi konuştu

 Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Fenerbahçeli Meireles'in cezasında indirime gidilmesi nedeniyle Galatasaray ve Trabzonspor'un yaptığı açıklamalara sert bir bildiriyle yanıt verdi: "Türkiye Futbol Federasyonu ile Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu ve Ta

Spor 28.12.2012, 19:31
TFF ,F.Bahçe'nin sözcüsü gibi konuştu

 

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Fenerbahçeli Meireles'in cezasında indirime gidilmesi nedeniyle Galatasaray ve Trabzonspor'un yaptığı açıklamalara sert bir bildiriyle yanıt verdi:
 
"Türkiye Futbol Federasyonu ile Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu ve Tahkim Kurulu, Federasyonumuzun kuruluşundan bu yana, ana ilke olarak Türk futbolunun yüce menfaatlerini gözetmeyi, hakkaniyete dayalı bir hukuk sistemini, futbola hâkim kılmayı ve centilmenlik ile sportmenliği futbolun vazgeçilmez unsurları olarak benimsetmeyi hedef edinmişlerdir.
 
Geçmişte yaşanan sıkıntıları atlatıp bunların futbolda tekrar etmemesi için her fırsatta sporda hoşgörü ve kardeşliği ön plana çıkartmaya azami gayret gösteren Federasyonumuz, yaşanan ölçüsüz olaylar ve bunlara gösterilen aşırı tepkiler karşısında hayretler içerisinde kalmakta; yöneltilen suçlama ve yapılan hakaretlerle tahammül sınırları zorlanmaktadır.
 
Ayrıca medyada yayınlanan haberlerin de bir bölümünde bilgi kirliliği vardır. Tahkim Kurulu'nun toplantısında olmayan bir üyeye, bir başka üye tarafından baskı yapıldığı ve bunun verilen kararı etkilediği gibi bir hayali senaryo yaratılarak kamuoyunun manipüle edilmesi verilebilecek bir örnektir.
 
Oysa PFDK, kendisinde bulunan müsabaka görevlilerinin raporları, maç görüntüleri ile ilgili tarafın sunduğu savunma ve ekindeki görüntülere göre bir karar vermiş ve Tahkim Kurulu ise, yeni bir delil niteliğindeki görüntüler çerçevesinde kararı gözden geçirerek, hukuk ilkelerine uygun olarak nihai bir karar vermiştir. "Hukuk okuryazarlığı" olmayan bir kısım kişilerin nüfuz peşindeki gayretlerinin ürünü olan bu haksız saldırıları kabullenmemiz asla mümkün değildir.
 
Alaycı, küçük düşürücü, hakaret edici bir üslupla kurullarımızın haksız yere suçlanmasına ne yazık ki bazı kulüplerimiz de yaptıkları açıklamalarla katılmışlardır. Haksız ve insafsız bu açıklamaları yapanlar ya da kurullarımızı, her defasında bir başka kulüp lehine karar verdiğini doğrudan ya da dolaylı iddia veya itham edenler, öncelikle şu gerçeği bilmelidir;
 
Anayasa'da temelleri bulunan yargı kurullarımız, hiçbir kurum, kuruluş ve şahsın isteğiyle karar vermez. Kulüp ya da kişilerin menfaatlerini değil, adaletin kutsal değerlerini gözetir.
 
Yargı kavga değil, çözüm merciidir ve kimi zaman alınan kararlar, herkesi memnun etmeyebilir. Ancak bu memnuniyetsizlikleri abartarak, kurumları ve kişileri toplum önünde küçük düşürme, hedef gösterme, kontrolsüz saldırılara muhatap kılma gayretlerini iyi niyetli bir hak arayışı olarak görmemiz mümkün değildir. Son bir gayretle hukuk devletinin en temel unsuru olan "yargı" ya saldırı sayesinde ayakta kalmayı arzu eden kişi ve kurumlar, bu emellerine ulaşamayacaklarını bilmelidirler.
 
Kulüplerimizin futbolun içinde yer alan tüm öğelerin hakkını korumaya yönelik bu sistemi, sürekli eleştirmek ve Federasyonumuz ile kurullarına yaşam süresi biçmek için tükettikleri enerjiyi, futbolun gelişimine ve fair-play kültürünün yaygınlaşmasına harcamaları halinde, bu günlerden çok daha huzurlu, barış ve kardeşlik içinde yaşayacağımız kesindir.
 
Kulüplerimiz tarafından yapılan bu tür hakaretamiz açıklamalar, sadece Türk futbolunun markasını değersizleştirmekle kalmayıp uluslararası platformda da itibarımızı olumsuz etkilemektedir. Kulüplerimizi, bir kez daha Türk futbol dünyasına ve paydaşlarına zarar vermeyecek şekilde davranmaya, olaylar karşısında sağduyulu ve itidalli olmaya davet ediyoruz.
 
Bu vesileyle, 2013 yılının kavgadan uzak, huzur ve kardeşlik ortamı içinde geçmesini dileriz.
Yorumlar (12)
misafir. 8 yıl önce
kaçın uşaklar federasyon geliyor
adil türk 8 yıl önce
Dengesiz ve haksız kararlarınız zaten futbolu ne hale getirdi görmüyormusunuz.Bırakın bu edebiyatları.Karşınızda kim olduğunu sanıyorsunuz.Siz aslında yalanlarınıza kendinizi bile inandırmış zavallılarsınız.
deli gibi seven 8 yıl önce
ya siz hakdan hukukdan bahsedebilmeniz icin turk mahkemelerinin verdigi kararlari uygulayinda bizde size inanalim.ya siz boyle hakdan hukukdan bahsettinizmi yemin billah insanin midesi bulaniyor....kologlu
HASAN DEMİR 8 yıl önce
NE HAKARETİ ULAN. Sizin yüzünüze bile tükürük hakaret değil su banyosudur. Sizde onur varmıkide hakaretin manasını bilesiniz. FENERASYON OLMUŞ FEDERASYONA
r baysan 8 yıl önce
Kimi kandiriyorlar,enayi mi bu millet?!?!yok mu su merciyi dava edecek?yoksa bunlar yasanin uzerin de bir yerde?herseyi,hepsini Allah a havale ediyorum.BU KADAR OLUR COBANSIZ KOY BULMUSLAR GIBI..ama bunlarin hesabi elbet sorulacak....saygilsrimla.
Ergün Özşahin 8 yıl önce
Hukuk Okuryazarlığı olmayan kişiler demekle TFF, kendilerinden bahsediyor olsa gerek! Hukuk okuryazarlığı olsa idi, kurulları gayrihukuki kararları vermezlerdi. Gerçi kurullarındaki hukukçularda kararların gayrihukuki olduğunu biliyorlar ya, vermelerindeki sebepleri de biz biliyoruz. Aziz Başkanın avukatıyla ortak dava götüren, Rıdvan'ın avukatlığını yapan, Demirörenin avukatlığını yapan bir Tahkim Başkanı ve oyunu satmış PFDK başkanının kurullarından ne beklenir.
Ergün Özşahin 8 yıl önce
TFF kurullarındaki hukukçuların tamamını karşıma çıkarsın ve kararları tek tek tartışalım! Kararları hukuki mi değil mi? çıkartayım ortaya. Öyle slogan gibi kelimelerle, açıklamalarla kararların yanlış, dayanaksız , haksız ve hatalı olduğunu örtemezler!
ahmet mert 8 yıl önce
"Anayasa'da temelleri bulunan yargı kurullarımız, hiçbir kurum, kuruluş ve şahsın isteğiyle karar vermez. Kulüp ya da kişilerin menfaatlerini değil, adaletin kutsal değerlerini gözetir" Her şeyi söyleyin ama dürüstlük , adalet kavramlarını kullanmayın komik duruma düşüyorsunuz. Çünkü "şike hırsızlığını hangi kurallarla çözdüğünüz ortada. Başarı ve kardeşlik adına da söz sahibi olamazsınız. Başkanınızın BJK'yı UEFA'ya sahte belge göndererek maskara ettiğini, iflasa sürüklediğini her kes çok iyi biliyor. Foyanız iyice çıktı. Gidin bildiğiniz başka iş yapın bu ülkeyi gerçekten seviyorsanız.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@