alexa metrics

banner536

Teknik direktör hayatını kaybetti

 PTT 1. Lig ekibi TKİ Tavşanlı Linyitspor'un Teknik Direktörü ve eski milli kaleci Arif Peçenek, Ankara'da geçirdiği kalp krizi nedeniyle vefat etti. Boluspor ve 2-2 biten karşılaşmadan sonra Ankara'ya gelen ve bugün takımının başında idmana çıkacak olan

Spor 29.01.2013, 10:47
Teknik direktör hayatını kaybetti

 

PTT 1. Lig ekibi TKİ Tavşanlı Linyitspor'un Teknik Direktörü ve eski milli kaleci Arif Peçenek, Ankara'da geçirdiği kalp krizi nedeniyle vefat etti.
 
Boluspor ve 2-2 biten karşılaşmadan sonra Ankara'ya gelen ve bugün takımının başında idmana çıkacak olan Peçenek, dün gece evinde rahatsızlanarak hastahaneye kaldırıldı.
 
Soğuk algınlığı bulunan ve Ankara Numune hastahanesinde kalp krizi geçiren Arif Peçenek, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
 
İNEK KARŞILIĞI KÜLÜP DEĞİŞTİRMİŞTİ
 
1979 yılında dünya ve Türk medyasında büyük yankı uyandıran ''İnek karşılığında transfer'''ini ise Peçenek, yıllar önce yaptığı bir açıklamada şu şekilde anlatmıştı.
 
1979'da, 19 yaşındayken Güneşspor'dan Ankaragücü'ne transferi sırasında yaşanan olayda, eski başkanı Avni Bulduk'un kendisini çağırarak, Altay ile Şekerspor'dan gelen teklifleri ilettiğini belirten Peçenek; ''Bir gazetenin muhabiri, eski başkanım Avni Bulduk'a, Böyle yetenekli bir kaleciyi bedava vermezsin.
 
Ne kadar para aldın?' diye sormuş. Avni Ağabey de Bir inek aldım, Arif'i verdim' demiş. Ertesi gün gazetelerde manşet oldu. Rakip taraftarlar maçlarda inek sesi çıkarıp moralimi bozmaya çalışıyordu. Bu espriler beni kamçıladı. Bunlar bana normalden fazla çalışmam gerektiği felsefesini kazandırdı" dedi.
 
1959 Doğumlu olan Arif Peçenek, Güneşspor, Ankaragücü, İstanbulspor ve Adanaspor'da Futbol oynadı. Antrenörlük hayatına ise Ankaragücü alt yapısında başladı. Türk telekom, Körfez belediyespor, Vanspor ve Adanaspor'da yardımcı antrenörlük, son olarak ise TKİ Tavşanlı Linyitspor'da Teknik direktör olarak görev yapıyordu. Arif Peçenek yarın öğle namazından sonra Kızılcıhamamda Aile kabristanlığına defnedilecek.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@