Tek ayakkabıyla koşup birinci oldu!

ATAKÖY Atletizm Salonu’nda düzenlenen Turkcell Türkiye Salon Atletizm Şampiyonası dün sona ererken, kadınlar 3 bin metrede piste çıkan Dudu Karakaya, müthiş bir başarıya imza attı.Yarışın henüz ilk metrelerinde sol ayağındaki çivili ayakkabısı çıkan Karak

Spor 30.01.2012, 10:21
Tek ayakkabıyla koşup birinci oldu!

ATAKÖY Atletizm Salonu’nda düzenlenen Turkcell Türkiye Salon Atletizm Şampiyonası dün sona ererken, kadınlar 3 bin metrede piste çıkan Dudu Karakaya, müthiş bir başarıya imza attı.

Yarışın henüz ilk metrelerinde sol ayağındaki çivili ayakkabısı çıkan Karakaya, buna rağmen koşmaya devam etti ve 9.39.93’lük derecesiyle birinci oldu. Bu arada, madalya töreninde atletlere, 8 ay önce Trabzon’da düzenlediğimiz Avrupa Gençlik Oyunları için yaptırılan tişörtlerin dağıtılması garip karşılandı.


Öte yandan, mart ayındaki Dünya Salon Atletizm Şampiyonası için yaptırılan salonu inceleyen Uluslararası Amatör Atletizm Federasyonu (IAAF) yetkililerinin, salona olumsuz not verdiği öğrenildi. IAAF yetkililerinin, “Salonun ısıtması ve ışıklandırması çok kötü. Bazı tribünlerden 5. ve 6. kulvarlar görünmüyor. Salonda birçok eksik var” diye rapor yazdığı belirtildi.
 

Yorumlar (1)
zbatar 9 yıl önce
O yarışmanın izleyicileri arasında Suat Kılıç,Gençlik Hizmetleri genel Müdürü,İstanbul Valisi ve İstanbul Gençlik Hizmetleri İl müdürünün 3 gün boyunca görmeyi çok isterdim.acaba salonda 1 saat soğuga dayanbıleceklermiydi.Her taraf acık kapatılmamış ve örülmemiş duvarlar arasında,karın kışın içinde milli takıma seçilecek sporcuları katlettıler...Hekez sakatlandı.100m engel Avrupa Şampiyonumuz Nevin Yanıt salona geldi,şartlardan dolayı koşamadı...Böyle bir sporcuyu orda koşturmak idam fermanını hazırlamaktır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@