banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

TBMM'den Hakan Şükür'e kötü haber

 TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in girişimiyle her partiden birer üyenin katılımıyla oluşan komisyon, ''TBMM Etik Komisyonu'' kurulması için yürüttüğü çalışmalarda sona geldi.VEKİLLERE SANAT SERBEST TİCARET YASAK Anadolu Ajansı'ndan Melda Çetiner'in haberine gö

Spor 22.10.2012, 17:54
TBMM'den Hakan Şükür'e kötü haber

 TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in girişimiyle her partiden birer üyenin katılımıyla oluşan komisyon, ''TBMM Etik Komisyonu'' kurulması için yürüttüğü çalışmalarda sona geldi.

VEKİLLERE SANAT SERBEST TİCARET YASAK

 Anadolu Ajansı'ndan Melda Çetiner'in haberine göre Milletvekillerinin mesleklerini icra etmesinin önünü geçilmesi konusunda Meclis içinde bir etik komisyonu kurulması konusunda görüş birliğine vardıklarını anlatan AK Parti Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan, milletvekillerinin hiçbir ticari faaliyette bulunmaması, seçilmeden önce varsa ticari faaliyetlerini durdurması, sanatın kapsam dışında tutulmasını ilke olarak benimsediklerini ifade etti.

BESTE YAPIYORSA, KİTAP YAZIYORSA SERBEST

Toptan, "milletvekillerinin meslekleri yapabilme" konusundaki tek istisnanın "sanat" olacağına işaret ederek, "Sanat eseri üretimi kapsam dışında tutulabilir. Mesela milletvekili resim yapıyor, beste yapıyor, kitap yazıyorsa sanatla uğraşmasını nasıl önleyeceksiniz? Bunları yasak kapsamına almadık" dedi.

HAKAN ŞÜKÜR'E ŞOK

"Spor yorumculuğunun da bu kapsama girip girmeyeceği" sorusuna Toptan, "Yok girmez" karşılığını verirken, gerçek anlamda sanat üretimini engellemenin mümkün lmadığını söyledi.

Toptan "Yaptığımız yeni bir şey değil, başkalarının yaptığını kendi şartlarımıza uydurmaya çalışıyoruz" dedi.

 

 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@