Taraftarlardan Trabzonspor'a ve TFF'ye uyarı!

bordomavi.net Trabzonsporlular Birliği yaptığı yazılı açıklamada TFF yönetimi ile Trabzonspor yönetimi hakkında yasal işlem başlatılacağını duyurdu.Trabzonspor yönetimi son kez uyarılarak 30 Eylül 2013 tarihine kadar süre verildi. Açıklamada, “Trabzonspor

Spor 27.09.2013, 15:16
Taraftarlardan Trabzonspor'a ve TFF'ye uyarı!

bordomavi.net Trabzonsporlular Birliği yaptığı yazılı açıklamada TFF yönetimi ile Trabzonspor yönetimi hakkında yasal işlem başlatılacağını duyurdu.

Trabzonspor yönetimi son kez uyarılarak 30 Eylül 2013 tarihine kadar süre verildi. Açıklamada, “Trabzonspor Kulübü, TFF Hukuk Müşavirliği’ne CAS kararları sonrası yargılamanın yenilenmesi için gerekli başvuruyu yapmazsa bordomavi.net olarak tüm taraftar gruplarımızın ve bireysel taraftarlarımızın da desteğini alarak hem olağanüstü genel kurul çalışması başlatacağız hem de tüm yasal yollara başvuracağız” denildi.

Açıklamada devamında şu ifadelere yer verildi: “Türkiye Futbol Federasyonu başkanı Yıldırım Demirören dün yaptığı açıklama ile bir kez daha UEFA ve CAS kararlarına rağmen şikecileri korumaya devam edeceklerini belirtmiştir. Bu açıklamanın ardından geçen süre zarfında Trabzonspor Kulübü'nden her hangi bir tepki gelmemiş olması daha da önemlisi Trabzonspor'un gasp edilmiş haklarının temini için resmi adımların atılmaya başlanmamış olması bundan önce olduğu gibi bundan sonra da bu mücadeleye müdahil olmamız gerektiğini gözler önüne sermiştir. Tahkim Kurulu kararlarının geçmişte değiştiğinin örnekleri yaşanmışken ve de TFF talimatnamelerinde kurullar tarafından verilmiş olan kararların aksine bir üst makam olan UEFA ya da FIFA tarafından karar çıkarsa yargılamanın yenilenmesi gerektiği belirtilmişken TFF başkanının bu hukuk dışı ve taraflı açıklamaları yok sayılamaz.”


BİR UYARI DA YÖNETİME
“03.09.2013 tarihinde “Trabzonspor Yönetim Kurulu'na Son Uyarımızdır” başlıklı açıklamamız sonrası Trabzonspor Kulübü başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun CAS gerekçeli kararı sonrası resmi adımları atacağına dair verdiği söz de dün yapılan bu açıklama sonrası sadece zaman kaybına neden olacaktır. Hacıosmanoğlu açıklamamıza cevaben yaptığı konuşmada TFF başkanı ile de görüşeceğini ve gereğinin yapılmasını isteyeceğini belirtmesine rağmen henüz bu yönde bir adım atmamıştır. Bu noktada aynı bildiride yer alan '' Trabzonspor başkan ve yönetimi, kulübümüzün çalınan haklarının temini ve suçluların cezalandırılması için atılması zorunlu resmi adımları 09.09.2013 Pazartesi gününe kadar atmadığı takdirde, gerek Trabzonspor Kulübü Derneği açısından gerek ise borsaya kote bir şirket olan Trabzonspor Sportif Yatırım ve Ticaret A.Ş. açısından, ilgili hukuk ve ceza kanunları uyarınca hem kulübü zarara uğrattıkları hem de görevlerini ihmal ettikleri ve/veya kötüye kullandıkları gerekçeleriyle haklarında Trabzonspor kulübü kongre üyeleri olarak tüm yasal işlemleri başlatacağımızı da kamuoyuna bildiririz. '' ibaresi başkan tarafından verilen söz üzerine ertelenmiş olsa da bugün gelinen noktada içine TFF başkan ve yöneticilerini alacak şekilde genişletilmiş olarak hayata geçirilme zarureti doğmuştur. Trabzonspor Kulübü TFF Hukuk Müşavirliği'ne yargılamanın yenilenmesi için gerekli resmi başvuruyu yapmadığı takdirde 30.09.2013 tarihinde BordoMavi.Net olarak bütün taraftar gruplarımızın ve bireysel taraftarlarımızın da desteğini alarak Olağanüstü Genel Kurul çalışmaları başta olmak üzere tüm yasal yollara başvuracağımızın kamuoyunca bilinmesi isteriz.”   

Yorumlar (5)
ibrahim halil 7 yıl önce
Helal size. Tüm imkan ve benliğimle yanınızdayım. İşbirlikçi siyaset ve onun işbirlikçisi hacıosman artık haddini aşmıştır. gereği tez yapılmalıdır.
adil türk 7 yıl önce
Yönetim bazı tavizler yüzünden gevşek davranıyorsa .Gereğini taraftar yapacaktır.Bu kurumlar bunun için var.

Derneği kutluyorum.

Görevini yapıyor.
ahmet şahin 7 yıl önce
Trabzonspor Kulübü taraftarları ile büyük bir kulüptür. Genel Kurul ve taraftar adına iş ve işlemlerden seçilmiş yönetim kurulu sorumludur. Yönetim görevini yapmazsa taraftar genel kurulu harakete geçirmeyi çok iyi bilir. Şiddetin sona ermesini isteyenler adaleti sağlamak zorundadır. Başkandan laf değil iş icraat bekliyoruz. Yapamadım gidiyorum demesini beklemiyoruz. Şahsı ile bir sorunumuz yok. Çok değerli bir Trabzonsporludur İbrahim Başkan.
memed arifoğlu 7 yıl önce
bu kupayı almak için ağzınla kuş tutmazsan,anlayacağızki,sende akp nin kılı,şikecisin,sessizliğini boz lütfen...
memed arifoğlu 7 yıl önce
sayın başkan,seni milletvekili yapmaz akp,rahat ol,hadi al şu kupayı,yoksa utancıından yüzümüze bakamassın..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@