7m


7m

hyundai

Tam bir komedi!

Bu haberi okuyunca mizah mı, spor mu olduğunu biz karıştırdık...Habertürk Gazetesi'nde bugün yayımlanan "FİFA'dan UEFA'ya Ultimatom" başlıklı haber tam bir komedi. Haberi okuyanın kumpas bir haber olduğunu açıkca gördüğü bu haberi yazan Habertürk Gazetesi

Spor 19.01.2012, 11:24
Tam bir komedi!

Bu haberi okuyunca mizah mı, spor mu olduğunu biz karıştırdık...

Habertürk Gazetesi'nde bugün yayımlanan "FİFA'dan UEFA'ya Ultimatom" başlıklı haber tam bir komedi. Haberi okuyanın kumpas bir haber olduğunu açıkca gördüğü bu haberi yazan Habertürk Gazetesi Fenerbahçeliliği'ni açıkca kamuoyunun huzuruna sunmuş oldu.

Sanki mizah sayfası yerine yanlışlıkla spor sayfasına konulmuş gibi duran haberde FİFA Başkanı Sepp Blatter'in UEFA Başkanı Platini'ye Türkiye Futbol Federasyonu'nu zorlamamalarını ve Türkiye'nin kendi kararını kendisinin verebileceği yazıldı.

İşte o haber: Dünya futbolunun patronu FIFA’dan, Avrupa futbolunun patronu UEFA’ya Türkiye konusunda dikkatli hareket etmesi konusunda uyarı geldi. Sepp Blatter başkanlığındaki FIFA’nın, Platini’nin yönettiği UEFA yönetim kuruluna “Sion’la yaşanan hukuksal savaş olumsuz etkiler bıraktı.

“Sion’daki gibi ortamı germeye gerek yok. Türkiye, İsviçre’ye benzemez. TFF’yi zorlarsanız, Türkiye’yi kaybederiz. Bırakın kendi kararlarını versinler”

Ortalık karıştı, iki tarafı da zor duruma düşüren olaylar gelişti. Ortam gerildi. Türkiye’de de benzer şeyler yaşanıyor. Ancak daha soğukkanlı düşünüp hareket etmek gerekir. Türkiye’nin çok üstüne gidilirse, federasyonu zor duruma düşürürsünüz. Türkiye’yi kaybedebiliriz. Ülke federasyonu kararını versin, buna göre hareket edilsin. Türkiye, İsviçre gibi değildir. Tepkiler daha şiddetli olabilir” şeklinde dikkat çektiği ortaya çıktı.

TÜRKİYE’Yİ KARŞILARINA ALMAK İSTEMİYORLAR
Son dönemde yoğun eleştiriler alan FIFA ve UEFA, Türkiye’nin de karşı cepheye geçmesinin domino etkisi yaratmasından çekiniyor. Türkiye’nin futbol ekonomisi ve Balkanlar ile Asya ülkeleri üzerindeki etkisi nedeniyle endişe yaşanıyor. Ayrıca F.Bahçe’nin, UEFA aleyhine açtığı 45 milyon Euro’luk tazminat davası da tedirginlik yaratıyor.


Yorumlar (16)
ADIL 10 yıl önce
Bu iş tamamdır sayın fenerliler.Sizler bu ülkenin kötü adamlarısınız, aman her şey olsunda, size birşey olmasın.Çıkarınız için ülkeyi bile satarsınız .
YADELLERDEN 10 yıl önce
Bu saatten sonra ''sürpriz''yok.Olacaklar belli.Kupamızın esareti bitsin,gerçek sahibine verin;FB'yi düşürün...Kim nereye giderse gitsin,çare yok...Dünya düz değil...
okaradirek 10 yıl önce
fenerliler haksız olduklarını bile bile her cephede olağanüstü çaba harcıyolar.bunuda düşerse türk futbolu biter,yayıncı para vermez.....bahanelerle reklam ediyolar.arkadaşlar.bunu yapan fenerin haricinde kim olursa olsun farketmezdi (gs bile olsa)anında küme düşürülür,ligin kalitesinde bu kadar yorum yapılmazdı.fener düşürülse bile yapılmayacaktır.amaç düşürmeyeyene kadar.propagandaya devam olduğu için
ağasarlıhasan 10 yıl önce
Şu kesin olarak biline ki mağlesef 3 Temmuzda bugüne dek ülkemiz içindeki etkili ve yetkili tüm kesim Kurul ve kuruluşlar ŞİKE olayını çok iyi bildikleri halde FB yi aklama için elinden gelini yapıyor ve yapacaklar.Herşeyi günlük gelişmelere göre ayarlayarak insanları ve kamuoyunu yönlendiriyorlar.Önce kanun, sonra 58. madde(Şike yapan Düşer FB nin işine gelmiyor. Uefa Fifa derken taraflı TFF yanlış bir karar verecek.Bu olayda medya ayağı da kurul ve ilgililer kasıtlı olarak yanlış yönlendirip yalnış karar almalarını sağlayacak.UEFA ve FİFA kesinlikle basının yazdığı çizgide olmaz ve değil.Basın Türk insanını ve FB yi yönlendiriyor.
şafak 10 yıl önce
Habertürk hayallerini yazmış.
k.alemdar 10 yıl önce
uefa yada fifa türkiyeden neden korksun, bunu izah edecek kimse varmi, kimden korktuki simdiye kadar, futbolu pisliklerle dolu bir ülkeden korksun.
fbkümeye 10 yıl önce
istanbul medyası resmen feneri koruyor hangi kanalı açsam şampiyonluk TRABZONA verilcem ama fener küme düşmicek deniliyor futbolda ahlakmı paramı sorusuna diğer anadolu takımlarıda maşallah para cevabını veriyor zaten artık futbolumuzun cılkı çıktı
saintfiker 10 yıl önce
iş bitmiş fener düşmez bu adamlar düşecek olsalar musasowu alırlarmı.haber abilerden sırayla geldi.bu kadar ince ayar yazıklar olsun.ne diyim.dini inançlarım kendimi yakmama engel diyin yapalım.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@