vardallar

Tahliye talepleri reddedildi

YASADAN YARARLANMAK İSTEDİLERÖzel yetkili İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi, futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında tutuklanan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 20 şüphelinin TBMM'de kabul edilen 6250

Spor 29.11.2011, 14:53
Tahliye talepleri reddedildi

YASADAN YARARLANMAK İSTEDİLER

Özel yetkili İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi, futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında tutuklanan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 20 şüphelinin TBMM'de kabul edilen 6250 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunda Değişiklik Yapılması Hakkındaki Kanun'u gerekçe göstererek yaptığı tahliye istemlerini inceledi.

KUVVETLİ SUÇ ŞÜPHESİ VAR

Futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında tahliye talebinde bulunan FB Başkanı Aziz Yıldırım'ın da aralarında olduğu 20 kişinin tutukluluk hallerinin devamına karar verildi. Tahliye talepleri, "Tutuklama tarihinden bugüne kadar dosyadaki delillerde şüpheliler lehine tutuklama sebeplerini ortadan kaldırabilecek bir değişikliğin bulunmaması", "Mevcut delil durumu" ve "kuvvetli suç şüphesi" gerekçe gösterilerek reddedildi.

SERBEST KALMAK İÇİN BAŞVURDULAR

Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun'da yapılan değişikliğin Meclis'te kabul edilmesinden sonra Aziz Yıldırım, Serdal Adalı, İlhan Ekşioğlu, Şekip Mosturoğlu, İbrahim Akın, Abdullah Karakuz, İskender Alın, Korcan Çelikay, Ahmet Ateş, Tayfur Havutçu, Ali Kıratlı, S, Ümit Karan, Cemil Turhan, Mecnun Otyakmaz, Bülent Uygun, Ahmet Çelebi, Tamer Yelkovan, İbrahim Bülent İşçen, Haldun Şenman ve Talat Emre Koçak'ın avukatları tahliye talebinde bulunmuştu.

METRİS'TE YATMAYA DEVAM

Talebi değerlendiren İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi nöbetçi Hakimi Mehmet Ekinci, 6222 sayılı yasanın 11. maddesi gereğince şike yapmak suçundan tutuklanan Aziz Yıldırım'ın da aralarında olduğu 20 kişinin tahliye taleplerini reddetti. Kararda, 'şüphelilerin haklarındaki mevcut delil durumu, haklarındaki kuvvetli suç şüphesini gösterir olguların bulunması (şüpheli beyanları, iletişim tespit tutanakları, fiziki takip tutanakları, yakalama-el koyma tutanakları, tanık beyanları) sanıklara atılı suçun kanundaki yaptırım miktarı, tutuklama tarihinden bugüne kadar dosyadaki delillerde şüpheliler lehine tutuklama sebeplerini ortadan kaldırabilecek bir değişikliğin bulunmayışını" dikkate alarak şüphelilerin tutukluluk hallerinin devamına karar verildi. Kararda, şüphelilerin avukatlarının itiraz hakkı olduğu da belirtildi.

 

 


Yorumlar (7)
tttoprak 10 yıl önce
........
RVULATION 10 yıl önce
hangi yüzle tahliye istiyor bu avanaklar topunun suyu kurusun futbolun katilleri bunlar ALLAH bir daha bunlara fırsat vermesin
selimcan 10 yıl önce
iykdm bunlara.....
YADELLERDEN 10 yıl önce
Sadri Başkan dahil,tüm kulüp başkanları toplandı,gitti Aziz efendi ve adamlarını kodesten kurtaracaklar...Peki,bu memlekette birlikte yaşamayacak mıyız?Ne yüzle dolaşacaklar? Diyorsanız ki ''hangi yüz ? Haklısınız...
şafak 10 yıl önce
Yarın öbür gün Çankaya tasdik eder. Başta Aziz olmak üzere tüm çeteciler ZIRT diye çıkar. Türkiye hukuk devletiymiş. Masallar dinliyoruz, nutuklara doyduk.
Ofli Adem 10 yıl önce
Tahliye istersiniz tabi. Çünkü size göre siz hiçbir şey yapmadınız. Mesela satılık futbolcuları satın almadınız, satılık teknik direktör bulamadınız, başkanları satın almadınız. Ama bütün bunları sadece siz söylüyorsunuz. Fenerasyon da sizin gibi düşünüyor!!! Ama UEFA adam gibi düşünüyor, pısırıklaşmıyor. Anlayamadığım madem şike suçunuz yok koca parlamento davanıon görülme aşamasında kanunu niye değiştirdi? Burda hangi adalet duygusu var aacaba?..
bordo mavvi 10 yıl önce
bu hirsizlara alkis tutanlarin allah bildiği gibi yapsın. Medeniyet okumakla zenginlikle olmuyor malasef.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@