kebir reklamı

Tahkim Kurulundan TS' ye red

Tahkim Kurulu Trabzonspor'un, Futbol Disiplin talimatındaki 58 ve 105. maddelerde değişikliklere ve TFF'nin Etik Kurul raporu doğrultusunda kulüplerin PFDK'ya sevkedilmesine yaptığı itirazı reddetti. Tahkim Kurulu'nun Trabzonspor'un yaptığı başvurularla i

Tahkim Kurulundan TS' ye red

banner197

Tahkim Kurulu Trabzonspor'un, Futbol Disiplin talimatındaki 58 ve 105. maddelerde değişikliklere ve TFF'nin Etik Kurul raporu doğrultusunda kulüplerin PFDK'ya sevkedilmesine yaptığı itirazı reddetti.
 

Tahkim Kurulu'nun Trabzonspor'un yaptığı başvurularla ilgili olarak aldığı kararlar şöyle: "Trabzonspor AŞ'nin, Futbol Disiplin Talimatı'nın 58.maddesinde değişiklik yapılmasına ve 105.maddenin eklenmesine ilişkin TFF Yönetim Kurulu'nun 29.04.2012 tarihli ve 7 sayılı toplantısında aldığı kararın iptali istemi ile ilgili E.2012/125 numaraya kayıtlı dosya incelendi. Başvurunun süresinde yapıldığı ve gerekli başvuru harcının yatırıldığı görüldü. Yapılan müzakere neticesinde, yerinde görülmeyen duruşma talebinin reddine; TFF Yönetim Kurulu'nca 5894 sayılı TFF Kanunu'nun 3.maddesi ve TFF Statüsü'nün 35/i maddesi uyarınca münhasıran sahip olduğu düzenleme yapma yetkisi uyarınca Futbol Disiplin Talimatının 58.maddesinde değişiklik yapılmasına ve 105.maddenin eklenmesine dair düzenlemenin, TFF Kanununa ve Statüsüne, UEFA ve FIFA düzenlemelerine aykırı olmadığı anlaşıldığından, başvurunun oybirliğiyle reddine (2012/129 K.);

 5. E.2012/122

Trabzonspor AŞ'nin, TFF Etik Kurulu'nun şike ve teşvik primi iddiaları ile ilgili olarak tanzim etmiş olduğu 27.04.2012 tarihli raporda adı geçen tüm kulüplerin PFDK'na sevkine ilişkin TFF Yönetim Kurulu'nun 29.04.2012 tarihli ve 7 sayılı toplantısında aldığı kararın iptali istemi ile ilgili E.2012/122 numaraya kayıtlı dosya incelendi. Başvurunun süresinde yapıldığı ve gerekli başvuru harcının yatırıldığı görüldü. Yapılan müzakere neticesinde, yerinde görülmeyen duruşma talebinin reddine; gerekçeli itirazlarını sunmak üzere ek süre talebinin reddine; TFF Statüsü'nün 62/1-f maddesinde Tahkim Kurulu'nun ancak "Türkiye Futbol Federasyonu Statüsü ve talimatları uyarınca nihai karar verme yetkisine sahip diğer kurulların verdikleri hukuki sonuç doğuran kararları" inceleyebileceği açıkça düzenlendiğinden ve TFF Yönetim Kurulu'nun itiraza konu kararı hukuki sonuç doğuran nihai bir karar mahiyetinde olmadığından itirazın oybirliğiyle reddine (2012/130 K.); karar verilmiştir."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
haakan - 5 yıl önce
Hukuk işlerinden pek anlamam ama, bence Tahkim’e itirazda bulunan kulüpler yanlarına katabildikleri kadar kulüp takıp TFF nin 58. Madde değişikliği ve 105. Madde nin icadını CAS a taşımalılar. Cas a verilecek dava dilekçesi kabul edilip edilmez hemen “yürütmeyi durdurma” talep edip TFF nin bütün oyununu boşa çıkartabilirler. Ayrıca böylelikle şike davası, ucundan-kıyından da olsa uluslar arası bir boyut kazanmış olur…
Avatar
burak_han - 5 yıl önce
bunlar uefadan tiyomu aldılar,baksanıza itiraz edilen maddeler eufa ve fifaya aykırı değilmiş,bu işin tek açıklaması var,ya bunlar hakikaten hiçbirşey bilmiyor bizle kafa yapıyorlar yada eufadan ciddi ciddi tiyo aldılar ve bu olaylar soncunda hiçbirşey olmayacak.buyrun cenaze namazına.
Avatar
fırtına61 - 5 yıl önce
Organize isler bunlar
Avatar
Ergün - 5 yıl önce
Talimatları yapmak TFF Yönetim Kurulu'nun yetkisindedir bu doğru. Ancak, lig oynanırken statünün değiştirilmesi -Disiplin Talimatının 58. maddesi statü kapsamındadır- geçersizdir. Tahkim kararı kesin, CAS'a da gidilemiyor. Şimdi PFDK karar verir ve Tahkim de onarsa UEFA şaplağı patlatacak demektir.Herkese geçmiş Olsun. Engin, biraz adil ol kardeşim ya, bu kadar da olmaz be kardeşim bunu yapmayacak biriydin ne oldu sana!
Avatar
ADIL - 5 yıl önce
Ses ver.Bukadar saçma sapan bir hukuk işleyiş tarzı yanlız Türkiyede olabilir.Bunu yapmayı başaranlar herşeyi yapabilirler.Helal haram demeden lokma lokma yutarlar.Kimsede bişey diyemez.
Avatar
çakalts - 5 yıl önce
Nereye yuvarlarsan oraya gider oldu futbol ve başındakiler.Hele şike kararı taciz var ama tecavüz yok der gibi İnsanları aptal yerine koymanın anlamı yok.
Avatar
şafak - 5 yıl önce
Bu itiraz aynı zamanda bizim korkumuz yok anlamındaydı. Tahkim Kurulu TFF'nin atadığı ve üstelik atanmadan önce şikecilerden yana görüş bildirmiş kişilerden oluşuyordu. Dolayısı ile bir sürpriz yok. Bu aynı zamanda şikeci TFF'nin yanlışını yüzüne vurmaktır resmen.
Avatar
marfat - 5 yıl önce
rte nın bızzat baskanını atadığı kurumdan farklı bısey bekleyenınız varmıydı acaba?