'Suçlu olan cezasını çeker'

Federasyon Başkanlığına aday olan İbrahim Hacıosmanoğlu net konuştu. Şuçu saptamanın zor olmadığını dile getiren Hacıosmanoğlu, "Gecikmiş adalet, adalet değildir” dedi.Mehmet Ali Aydınlar’ın Federasyon Başkanlığı’ndan istifa etmesinin ardından adaylığını

Spor 04.02.2012, 11:19
'Suçlu olan cezasını çeker'

Federasyon Başkanlığına aday olan İbrahim Hacıosmanoğlu net konuştu. Şuçu saptamanın zor olmadığını dile getiren Hacıosmanoğlu, "Gecikmiş adalet, adalet değildir” dedi.

Mehmet Ali Aydınlar’ın Federasyon Başkanlığı’ndan istifa etmesinin ardından adaylığını açıklayan İbrahim Hacıosmanoğlu, TRT Spor’daki Basın Tribünü’ne çarpıcı açıklamalar yaptı. “Kendimize güveniyoruz ve bu yüzden böyle ulvi bir göreve talip olduk” diyen Hacıosmanoğlu, “Biz önceki Federasyon Başkanı gibi disiplin kuruluna topu atmıyoruz. Federasyon Başkanı kurulların kuralları ve kaidelerini doğru uygulayıp uygulamadıklarını denetler.

Bunları uygulatmak çok zor bir şey değildir. O yürek ve iradeye sahip olmak gerekir. Tarafsız, adil ve adaletli bir şekilde karar vermek lazım. O mevzuata karşı kim ne suç işlemişse bunu saptamak günümüzde çok zor değil.

Saptandığında uygulamaları yerinde ve zamanında gecikmeden yapmak gerekir. Gecikmiş adalet adalet değildir” ifadelerini kullandı.

‘Trabzon’u ayrı tutmam’
Daha önce Trabzonspor’da yöneticilik yapan Hacıosmanoğlu, “Trabzonspor da suçlu bulunursa, küme düşürme cesaretini gösterebilecek misiniz?” sorusuna da şu yanıtı verdi: “Trabzonspor’un suçu olduğuna inanmıyorum.

Şayet yöneticilerinden herhangi biri böyle bir olayın içine girmişse, bırakın görev yapmayı Trabzon şehrine sokmazlar. Biz elinden şampiyonluklar çalınmasına alışkın bir camiayız. Kimsenin şampiyonluğunu çalmadık.

Trabzonspor’un kaideler çerçevesinde tespit edilen bir suçu varsa ayrı tutmayız. O zaman adaletimize kimse güvenmez.”

Yorumlar (16)
pitbull 9 yıl önce
kardeş sen necisin..ne iş yaparsın. ömer çavuşoğluna ayar vermeye tv ye çıkıyorsun.rasim ozan kütahyalı,ahmet çakar,ömer çavuşoğlu üçü birden sana ayar veriyor telefonu kapatıyosun..trabzonspor ve tff sana mı kaldı..
buzcam 9 yıl önce
kardeş sen necisin.klavyeden sallayan terminatörmü?burdan konuşmak kolay geliyor sana.cesaretin varsa çık karşısına konuş.memlekette bi pitbull var oda glatasarylı melo.
ismar 9 yıl önce
Kardeşim bi,lip bilmeden eleştiriyorsunuz İ.Hacıosmanoğlu tam bir TS sevdalısı geçmişte yaptığı TS yöneticiliğinden dolayı bilgi birikimleri olan vede M.A.Aydınlardan daha iyi TFF başkanlığı yapabilecek dürüst,cesur,adaletli bir insandır FB li TFF başkanı olacağına İ.Hacıosmanoğlu olsun daha iyi bu yüzden hemen eleştireceğimize destek olalım.
mavrush 9 yıl önce
seni destekliyor ve orada olman gerektiğini biliyoruz. Seni oraya getirmezler ama çünkü dobrasın ve dediğini yaparsın. Kesinlikle trabzonsporlu olan birinin artık federasyon başkanı olması gereken zaman gelmiştir. Destek vermeyenler gölge yapmasın.
mavrush 9 yıl önce
bu kadar ahlaksızlığın içinde ben yerim olamaz dedi programdan ayrıldı iyi etti kadroya bak, R.ozan, ömer çavuşoğlu, ahmet çakar.
asteriks 9 yıl önce
o televizyon proğramını bende izledim öyle telefonunu kapatıp tv den ayrılmadı ömer cavuşoğlunada hattini bildirdi ve ondan sonra ömer cavuşoğlu trabzonspor hakkında yorum yapmamıştır pitbulll anladığım kadarıyla fenerlisin bence federasyon başkanı hacıosmanoğlu olmalıdır diğer trabzonlu atalay AKP nin adamı hiç bir şey yapamaz benden söylemesi
ensar 9 yıl önce
burda yorum yapan arkadaslar lütfen yorumlarimiza dikkat edelim ibrahim abi bu takimin basinda en iyi savunucusudur yönetimden de daha iyi savunuyo bizi bakin degerli arkadaslar cem papila denilen adam trabzonspor un alehinde aciklama yaparken ibrahim abi de südüdyodaydi aynen su cümleyi söledi papilaya trabzonspor un alehinde bir cümle daha söle seni dogduguna pisman ederim papila domates gibi kizarip program bitene kadar agzini acamadi ercan saatci denilen fenerin usagina yaptigi reha muhtara yapdigini faik cetinere yaptigini tüm türkiye biliyo yaziklar olsun burda tsli olduguni söleyen dünki cocuklar ibrahim abi hakkin da yorum yapiyo aleh de yaziklar olsun
k.alemdar 9 yıl önce
oraya her kim gelirse gelsin, üzerinde forma olmamali kirmizi beyazdan baska.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@