alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Suat Kılıç TS-FB maçı için ne dedi

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç Trabzonspor-Fenerbahçe derbisinde çıkan olaylarla ilgili yöneltilen bir soru üzerine, "Maç yorumcusu değilim, maça özel yorum yapmam. Türkiye'de yürürlükte bulunan kanunlar her şart altında uygulanacaktır" diye konuştu. B

Spor 09.05.2012, 08:41
Suat Kılıç TS-FB maçı için ne dedi

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç Trabzonspor-Fenerbahçe derbisinde çıkan olaylarla ilgili yöneltilen bir soru üzerine, "Maç yorumcusu değilim, maça özel yorum yapmam. Türkiye'de yürürlükte bulunan kanunlar her şart altında uygulanacaktır" diye konuştu.

 

Bakan Kılıç, 6222 sayılı kanunun, özellikle gelecek sezondan itibaren kolluk birimleri tarafından uygulanacağını vurgularken, "Mülki amirler bu yönde uyarılarını almış durumdalar. Herkesin sporda şiddet ve düzensizliğin önlenmesine yönelik olarak kendine düşen görevi yerine getirmesi lazım.

 

Herkes sorumluluğunun gereğini yerine getirirse, arzu edilen tablo ortaya çıkacaktır. Bunun dışında bizim yorum yapmamız doğru olmaz. Sporun her şeyden önce spor olduğunu görebilmek, taraftarlığın her şeyden önce spor

 

kulübüne yönelik taraftarlık olduğunu görebilmek gerekli. Sporda centilmenlik ruhunun tribünlere yansıması halinde, herkes zaten arzu edilen tabloyu görecektir" ifadelerini kullandı. 

 

Bu sezon uygulanan Süper Final hakkındaki görüşlerinin sorulması üzerine de Suat Kılıç, "Bu gibi kararları TFF alır. Kişisel görüşümü ortaya koymam. Paylaşırsam kendileriyle paylaşırım. Federasyon özerktir ve bu özerk yapı içinde kararları almak, uygulamak ve kulüplerle paylaşmak durumundadır.

Özerk yapısı içinde federasyon kararlarını alır ve uygular. Türkiye'de futbolun yöneticisi TFF olduğu kadar futbolun paydaşları da vardır, bunlar da kulüplerdir. Ne yaparlarsa yapsınlar ama kulüplerle istişare

ederek yapsınlar" diyerek sözlerini tamamladı.


Yorumlar (27)
ADIL 10 yıl önce
Fenerin her türlü çıkarı için herşeye karışıyorsunuz.Adaletten hukuk tan yoksun kişilersiniz sayın bakan.Şike olaylarında bukadar saçmasapan kararlar alınırken sizin hiçmi müdahale etme hakkınız yok.Siz Spordan sorumlu balkan olarak bu haksızlıklara durma yetkisine sahip değilmisiniz.Kimi temsil ediyorsunuz.Bütün kulüplerin haklarını siz korumalısınız.
OnAir_TS 10 yıl önce
olaylarin bu safhaya gelmesi, siddetin buralara kadar tirmanmasinda, sizlerin oy hesaplari icinde olmanizin bir göstergesidir. bir spor bakani olarak vicdaniniz ne kadar rahat acaba?? sizi kürt sorunu belki bitiremedi ama kendi yaptiginiz sike bitirecek birgün.
OnAir_TS 10 yıl önce
siyasetin spora girmesinde, oynanmak istenen oyunlara canak tutulmasinda, gercek kisi tüzel kisi gibi ucube ve sacma sapan bir görüs sonucu ortaya cikardiginiz bu tablo vesilesiyle sizlerden utaniyorum. demekki sizler 2002 den beri bu milleti sadece kandirdiniz. ALLAH bana sizlere bir daha oy vermeyi nasip edecekse canimi alsin daha iyidir.
yiğit ali 10 yıl önce
siz de biliyorsunuz ne halt ettiğinizi ve bunun sonucunda neler olabileceğini. trabzon halkı size gösterdi neler yapabileceğini ve aklınızı başınıza alın yoksa... diye mesaj verdi ya siz de oturup şiddeti önlemeye yönelik kararlar alın.
cesur yürek 10 yıl önce
başlığa bakıp ak parti muhalifi sanmayın .bilakis taaa köklerinden gelen birisiyim.ama son yaşananlar bize biraz da olsa sitem etme hakkını verir sanırım.sayın bakan şike kararı çıkmadan önce her şeye yorum yapıyordu.ne olduda tarafsızlığını hatırladı.trabzonda forma giymeyen sözüm ona "fenerlileri incitirim" dedi ama istanbulda fener formasını "trabzonsporluları hiçe sayarak giymekte beis görmedi" şimdi çıkmış bitaraflıktan bahsediyor.sayın bakan artık kimse yemiyor bu işleri.ve sizde bedelini ödeyeceksiniz maalesef.allah var yukarıda allah.
Esat ŞENGÜL 10 yıl önce
Şu adamı artık haber yapmayın, görünce sinirlerim tavan yapıyor. Spor bakanı imiş, onu benim külahıma anlatsın. Hukukcu üstelik. Hukukun gücüne değil gücün hukukuna inanan ve buna göre uygulama yaptıran bakanlar, gerçekten iyi bakıyor bakması gerekenlere.
Yeniay 10 yıl önce
Laf olsun, torba dolsun kâbilinden konuşuyor. Sanki herhangi bir inisiyatifi varmış gibi.
printer 10 yıl önce
Yedi düvel birlik oldunuz TS'nin üzerine çöktünüz. Ortada bir hak ihlali var bunu hrkes biliyor. Ama menfaat uğruna doğrunun yanında değil de güçlünün yanındasınız. Keser döner sap döner, gün gelir hesap döner. Yukarıda Allah var. Siz zorlama kararlarla insanları kandırabilirsiniz ama Allahı kandıramazsınız
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@